< 2020 >
9 kwietnia 2020 - Wielkanoc z TVP1 +++ 7 kwietnia 2020 - Poświęcenie pokarmów Pobierz do wydruku >>> +++ 7 kwietnia 2020 - Transmisje na Wielki Tydzień +++ 6 kwietnia 2020 - NIEDZIELA PALMOWA 05.04.2020 +++ 6 kwietnia 2020 - NIEDZIELA PALMOWA „A” 05.04.20 Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa, ... +++ 5 kwietnia 2020 - Intencje Mszy Świętych 06.04.2020 – 12.04.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 3 kwietnia 2020 - ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH W CZASIE STANU EPIDEMII zaktualizowane dnia 26 marca 2020 r ... +++ 2 kwietnia 2020 - KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP Praktyka pierwszych piątków i pie ... +++ 2 kwietnia 2020 - Dziś 15. rocznica śmierci Jana Pawła II Dziś mija 15. rocznica śmierci ś ... +++ 1 kwietnia 2020 - Nota Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa JEZUS  ŻYJE I CHCE, ABYŚ ŻYŁ W ... +++ webdesign

W niedzielę 4 czerwca br. parafia Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych przeżywała VI Piknik Rodzinny zorganizowany przez Radę Duszpasterską i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. W tym roku była to niedziela Zesłania Ducha Świętego.

O godzinie 12:00 w kościele została odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem Parafian i Gości, która rozpoczęła wspólne świętowanie. Po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 13:30 wszyscy obecni zgromadzili się na placu przed plebanią, gdzie ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy i wspólnego świętowania. Po zaśpiewaniu hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” i modlitwie „Pod Twoją obronę”, główni prowadzący – pani Agata Tylińska oraz pan Jan Pikus – powitali gości i parafian, podziękowali dobroczyńcom oraz przedstawili program pikniku. Następnie głos zabrała pani Wiesława Krawczyk – wiceprzewodnicząca i radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, która podkreśliła niezmienną wartość rodziny w życiu Kościoła i Ojczyzny , a także życzyła wszystkim przyjemnej zabawy. O godzinie 14:00 rozpoczął się koncert ewangelizacyjny zespołu „ Dekalog” połączony z prezentacją multimedialną. W między czasie podawany był bigos przygotowany przez Panie z Koła Emerytów oraz lokalne przysmaki przygotowane przez poszczególne miejscowości.

O godzinie 14:45 rozpoczęły się gry i zabawy integracyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które poprowadziła grupa animacyjna „TAKT” z Przasnysza na czele z Państwem Jarosławem i Luizą Dawidziuk. Zostały przeprowadzone liczne konkursy z nagrodami dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które jak wiemy rozwijają, sprawdzają wiedzę i pomagają w poszerzaniu horyzontów. Bardzo ciekawym konkursem, który wzbudził duże zainteresowanie był konkurs wiedzy o Świętym Objawieniach Fatimskich ponieważ w tym roku przeżywamy 100. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na przesłania fatimskiego, zaskakując wszystkich obecnych. Po wysiłku dla umysłów przyszła pora na znakomity bogracz, przygotowany przez pana Grzegorza Urbańskiego oraz kiełbaskę z dziczyzny przygotowaną przez Państwa Ewę i Bogdana Dzielińskich oraz Koło Łowieckie Nr. 2 z Ciechanowa. Niesamowite wrażenie zrobili motocykliści z Vulcan Riders And Owners Club Polska, którzy oferowali odważnym dzieciom i starszym uczestnikom pikniku emocjonujące przejażdżki. Równie dużo emocji dostarczyły wszystkim przejażdżki drezynami rowerowymi oraz pokazy jazdy konnej „Stajni Księstwo”.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się strefa wesołego miasteczka oraz strefa malucha. Około godziny 16:00 rozpoczęto wspólne grillowanie. W dalszej części rodzinnego piknikowania rozpoczęły się ciekawe zabawy i pląsy przygotowane przez czernickich harcerzy ze szkoły podstawowej z drużyny „Zielony Płomień” pod kierunkiem drużynowej pani Lidii Strusińskiej. Policja oraz druhowie strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej prezentowali wszystkim zainteresowanym samochody razem z wyposażeniem. Następnie strażacy ochotnicy rozpalili ognisko, które wprowadziło odpowiedni nastrój do koncertu Przasnyskiej Kapeli Podwórkowej. Dobrego nastroju nie popsuł nawet deszcz, który zaczął padać przynosząc potrzebną wilgoć wysuszonej ziemi.

Zorganizowanie VI Pikniku Rodzinnego było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz wsparciu wielu instytucji i dobroczyńców, którym organizatorzy chcą serdecznie podziękować. Parafia składa serdeczne podziękowania Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu za główne dofinansowanie podjętych działań o charakterze duszpasterskim, ewangelizacyjnym i wychowawczym. Dziękujemy za okazaną pomoc Urzędowi Gminy w Czernicach Borowych oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Zdjęcia: Katarzyna Bugaj

Zdjęcia: Grzegorz Zieleniecki