< 2019 >
18 listopada 2019 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 17.11.2019 Trzydziesta trzecia niedziela zwyk ... +++ 16 listopada 2019 - III Światowy Dzień Ubogich 17.11.2019 +++ 16 listopada 2019 - Relacja z obchodów Narodowego Święta Niepodległości Obchody Narodowego Święta Niepodl ... +++ 16 listopada 2019 - Wernisaż wystawy „Na posterunku. Policja Państwowa w powiecie przasnyskim w latach 1919 – 1939″ +++ 16 listopada 2019 - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 17.11.2019 +++ 16 listopada 2019 - Intencje Mszy Świętych 18.11.2019 – 24.11.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 10 listopada 2019 - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 10.11.2019 Trzydziesta druga niedziela w roku ... +++ 9 listopada 2019 - Obchody Narodowego Święta Niepodległości “Niepodległa do Hymnu” ... +++ 9 listopada 2019 - Intencje Mszy Świętych 11.11.2019 – 17.11.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 9 listopada 2019 - Dekanalny turniej halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza 09.11.2019 +++ webdesign

Pielgrzymka dzieci

Grupa młodszych uczniów z naszej szkoły, razem z 5,5 tys. dzieci z naszej diecezji i diecezji sąsiednich,  uczestniczyła 16 września  w XXXV pieszej pielgrzymce do Rostkowa. Spotkaliśmy się przed kościołem farnym w Przasnyszu. Każdy z młodych pątników otrzymał breloczek z małą stópką i hasłem,,Wstań. Idź”, które ufundował ks. Proboszcz Michał Gaszczyński.  Potem wyruszyliśmy przy dźwiękach orkiestry dętej, z intencjami w sercu do Rostkowa, miejsca urodzin św. Stasia Kostki. Pogoda sprzyjała, nawet najmłodsi z radością i entuzjazmem pokonali całą trasę i przeszli przez Bramę Św. Stanisława Kostki. Po krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej, sprawowanej przez biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego. Biskup podziękował młodym pielgrzymom- czcicielom św. Stanisława Kostki za świadectwo wiary i,,budującą postawę”. Wyraził też radość z widoku młodego,,,pięknego” Kościoła, zgromadzonego w Rostkowie. Homilię wygłosił ks. Wojciech Kruszewski, który życzył dzieciom, aby dążyli do świętości, przyjaźniąc się z Jezusem. Zachęcił też słuchaczy, by wzorowali się na św. Stanisławie, kochając innych i starając się być odważnymi. Wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego z Rostkowa. Słowa podziękowania kieruję do rodziców i opiekunów, którzy towarzyszyli dzieciom w czasie drogi, a także zapewnili im transport. Bez Państwa  wsparcia i pomocy nie możliwy byłby nasz udział w pielgrzymce. Niech św. Stanisław Kostka, patron naszej  diecezji i gminy, wyprasza dla Was potrzebne łaski, a Dobry Bóg darzy zdrowiem, siłą i cierpliwością w wychowywaniu waszych pociech.

Tekst: Anna Rekosz

Pielgrzymka młodzieży

Tegoroczna 35. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa pod hasłem „J poszli za Nim” odbyła się 16 września 2017 r. Jak co roku pielgrzymka podzielona była na dwie części (dzieci i młodzież).

Dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani katechetki Beaty Gregorczyk zebrała się na placu przy Sanktuarium Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Młodzież rozpoczęła pielgrzymowanie nawiedzeniem Sanktuarium i modlitwą przy relikwiach św. Stanisława Kostki. Około godziny 17:00 została nawiązana wspólnota, następnie z zainteresowaniem młodzież wysłuchała programu ewangelizacyjnego zatytułowanego „Hyde park Młodych”. Kolejnym punktem pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Biskup Mirosław Milewski. Następnie młodzież bawiła się, słuchając koncertu zespołu „Rock and Fire” i tańcząc przy jego muzyce. Pielgrzymka zakończyła się błogosławieństwem około godz. 21:00.

Pielgrzymka pozostawiła w nas niesamowite wspomnienia. Umocniła w wierze i dała nadzieję na to, że poprzez czas oddany Bogu każdy z nas, naśladując św. Stanisława Kostkę, wybierze własną drogę, która pozwoli mu być w życiu szczęśliwym. Wiele osób po pielgrzymce podkreślało, że było to dla nich niesamowite duchowe przeżycie. Widać, że chwila oderwania się od codziennych obowiązków, trosk i nauki była wszystkim bardzo potrzebna. Do domu powróciliśmy pełni wiary i nowych, duchowych przeżyć.

Tekst: Beata Gregorczyk

Rok liturgiczny 2018/2019