< 2019 >
20 maja 2019 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 19.05.2019 Piąta niedziela Wielkanocy gromadz ... +++ 17 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 20.05.2019 – 26.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 maja 2019 - Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II DOŁĄCZ DO PROJEKTU www.darna100.p ... +++ 16 maja 2019 - IV PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI PŁOCKIEJ IV Pielgrzymka Służby Liturgiczne ... +++ 14 maja 2019 - Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego IV Niedziela Wielkanocna – Niedzi ... +++ 13 maja 2019 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 12.05.2019 Czwarta niedziela wielkanocna to Ni ... +++ 13 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 13.05.2019 – 19.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 8 maja 2019 - Msza Święta w intencji maturzystów 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - Niedziela Biblijna – Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - “Luter i rewolucja protestancka” 10 maja 2019 (piątek) o godz. 19.0 ... +++ webdesign

Zapraszamy serdecznie na wyjątkowy koncert charytatywny POLSKA POMAGA, którego organizatorami są Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotr Gliński, Caritas Polska, Polska Opera Królewska, Muzeum Łazienki Królewskie, Telewizja Polska oraz Polskie Radio. Tym razem w niezwykłej scenerii Teatru Królewskiego artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają pieśni wielkanocne. Koncert odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 20:05, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Łazienkach Królewskich – zapraszamy do oglądania transmisji z wydarzenia w TVP2 oraz do słuchania na antenie Dwójki Polskiego Radia.

To już czwarty koncert charytatywny organizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rzecz pomocy ofiarom konfliktów na świecie za pośrednictwem Caritas Polska. Dotychczas dochód z koncertu był przeznaczany na rzecz ofiar konfliktu w Syrii i pomoc dla Aleppo.

Dochód z najbliższego koncertu zostanie przeznaczony na pomoc mieszkańcom Wenezueli. Ich obecna sytuacja jest dramatyczna, a oni sami nie widzą nadziei na poprawę. Zmiany polityczno-gospodarcze doprowadziły do zapaści państwa, problemów z żywnością, energią, wodą i komunikacją. Caritas Polska w porozumieniu z parterami w Ameryce Łacińskiej uruchomiła „strumień miłosierdzia”. Dzięki wsparciu Caritas Polska możliwe będzie zaopatrzenie parafialnych jadłodajni, sierocińców i ośrodków wychowawczych i opiekuńczych w produkty spożywcze, a szczególnie w mięso. Środki z koncertu wspomogą również projekt dożywiania ludności realizowany w Wenezueli od lutego 2019 r. poprzez Parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Guaranas i Pallotyński Sekretariat Misyjny. Przygotowywane będą paczki dla najbardziej potrzebujących, w których znajdzie się najpotrzebniejsza żywność, w tym ryż, groch, mąka, mleko, makaron itp. Ponadto projekt przewiduje serwowanie posiłków dwa razy w tygodniu, jak również zakup lekarstw.

Program koncertu wypełni radosna muzyka o tematyce wielkanocnej. W programie znalazły się zarówno tradycyjne polskie pieśni z różnych epok, jak i arcydzieła światowej literatury muzycznej. Na początku zabrzmi anonimowa kompozycja pochodząca z Ameryki Południowej – Cachua serranita. Następnie wykonana zostanie jedna z najbardziej znanych polskich pieśni Wielkanocnych – Chrystus zmartwychwstań jest. Nie zabraknie również fragmentów dzieł Antonio Vivaldiego oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta. Program opracował znawca muzyki dawnej – Jacek Urbaniak. Wykonają go znakomici soliści i Zespół Wokalny Polskiej Opery Królewskiej oraz Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki. Podczas koncertu gościnnie wystąpi syryjski śpiewak i kompozytor – Wassim Ibrahim, a także Robert Siwak – znawca muzyki Orientu i dawnych instrumentów perkusyjnych, a całość wydarzenia poprowadzi Tomasz Wolny – dziennikarz Telewizji Polskiej.

Współorganizatorami koncertu „Polska Pomaga” są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Caritas Polska, Polska Opera Królewska, Muzeum Łazienki Królewskie, Telewizja Polska i Polskie Radio.

Prosimy o SMS charytatywne pod nr 72052 o treści POLSKAPOMAGA – pisane łącznie (kosz: 2,46 zł z VAT)

Rok liturgiczny 2018/2019