10 maja 2013 roku w naszej szkole obchodziliśmy niecodzienną uroczystość: jubileusz 90-lecia istnienia szkoły i 10 rocznicę nadania szkole imienia Janiny Sieklickiej.

W uroczystości wzięli udział absolwenci i obecni uczniowie, byli dyrektorzy szkoły, byli i obecni nauczyciele, wychowawcy, rodzice oraz zaproszeni goście, m. in. władze oświatowe, władze samorządowe, ks. proboszcz parafii Czernice Borowe, przyjaciele szkoły – sponsorzy, którzy wspierali naszą placówkę w minionych latach, delegacje szkół znajdujących się na terenie gminy oraz rodzina naszej Patronki, przedstawiciele służb mundurowych, przyjaciele i partnerzy szkoły.

Obchody Jubileuszu rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą, którą odprawił proboszcz Parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych ks. Michał Gaszczyński. Oprawę liturgiczną -czytania, psalm, modlitwę wiernych, dary ofiarne -przygotowali uczniowie, nauczyciele i pani dyrektor Szkoły.
Delegacja harcerzy wraz z opiekunami zapaliła znicze i złożyła kwiaty na grobach nieżyjących nauczycieli oraz grobie nieznanego żołnierza.

Następnie uczestnicy obchodów Jubileuszowych, ze sztandarami na czele, przemaszerowaliśmy do budynku szkoły, gdzie na specjalnie na ten dzień udekorowanej sali gimnastycznej odbyła się dalsza część uroczystości.