Msze Święte

Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>

Liturgia Dnia


Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej< 2018 >
Październik
PnWtŚrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
1 czerwca 2020 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO „A” 31.05.2020 Dzisiejsza niedziela to uroczystoś ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Sebastian Paweł Baranowski – par ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Piotr Zaborowski – parafia pw. Ś ... +++ 29 maja 2020 - Terminy poświęcenia pól – czerwiec 2020 +++ 29 maja 2020 - Intencje Mszy Świętych 01.06.2020 – 07.06.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 maja 2020 - Zwiększenie limitu osób w miejscach kultu religijnego +++ 29 maja 2020 - Dekret odwołujący ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej W związku z ogłoszoną dnia 27 ma ... +++ 28 maja 2020 - Montaż stylowych lamp przy bramach cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Majowa panorama cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Zimowa szata otoczenia parafii w poranek Świętego Pankracego – 12.05.2020 +++ webdesign
 1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która nazywana jest w tradycji Kościoła Pięćdziesiątnicą, ponieważ przypada dokładnie pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu. W tradycji ludowej nosi nazwę Zielonych Świątek. Liturgia dzisiejszego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności oraz dar pojednania.
 2. W poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego przypada święto Maryi Matki Kościoła, które zostało ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II.
 3. Niedziela Zesłania Ducha Świętego jest zakończeniem okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy możliwość spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej w tym roku.
 4. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 10:00 odbędzie się kolejne spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 5. Również dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00 ostatnie nabożeństwo majowe. Dziękuję wszystkim czcicielom Matki Bożej Pani Majowej za wspólną modlitwę, a szczególnie Panu Janowi za codzienne przygotowywanie i prowadzenie czytanek majowych na temat Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 6. Dzisiaj w naszym dekanacie parafia Święte Miejsce przeżywa odpust z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12:00.
 7. W poniedziałek 1 czerwca świętujemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji wszystkim dzieciom, szczególnie z naszej parafii, składamy serdeczne życzenia z pamięcią w modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego. Jutro bowiem rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa. W tym roku niestety nie odbędzie się IX Piknik Parafialny, który był organizowany przez Radę Duszpasterską i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Mamy nadzieję że za rok będzie okazja, aby świętować podwójnie.
 8. Nabożeństwo czerwcowe odprawiamy w dni powszednie zgodnie z godziną Mszy Świętej głównej, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00 lub 15:00.
 9. W czwartek 4 czerwca będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich wierność i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W tym dniu naszą modlitewną pamięcią będziemy wspierać czterech nowych diakonów naszej diecezji, którzy w sobotę 23 maja otrzymali święcenia. W sobotę 30 maja br. święcenia kapłańskie przyjął diakon Marcin Szyłejko, który został wyświęcony przez kardynała Kazimierza Nycza dla Archidiecezji Warszawskiej w świątyni Opatrzności Bożej. Ksiądz neoprezbiter swoją pierwszą Mszę Świętą, nazywaną Prymicją odprawi dzisiaj w przasnyskim kościele farnym, ponieważ pochodzi z parafii Świętego Wojciecha w Przasnyszu.
 10. Jest to także pierwszy czwartek miesiąca, dlatego Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą rozważymy na zakończenie Mszy Świętej podczas nabożeństwa czerwcowego, podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz będziemy prosić o nowe powołania do pracy w Winnicy Pańskiej, przede wszystkim z naszej wspólnoty parafialnej.
 11. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty.
 12. Przed nami również pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 10:00 wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi, poprzedzona modlitwą różańcową od godz. 9:30.
 13. Z tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca czerwca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Jezusa, na zakończenie Mszy Świętej o godz. 12:00. Nie będzie jeszcze procesji eucharystycznej w tradycyjnej formie, która zostanie wznowiona i odprawiona, pierwszy raz po dłuższej przerwie, podczas uroczystości Bożego Ciała.
 14. W związku z ogłoszoną dnia 27 maja br. decyzją władz państwowych dotyczącą zniesienia limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, co daje możliwość udziału w liturgii wszystkim wiernym oraz w związku z komunikatem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego z dnia 27 maja br., biskup płocki odwołuje ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane z dnia 17 kwietnia br. Jednocześnie – w nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej KEP z dnia 12 marca br. – utrzymana zostaje do odwołania dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane dla: osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), osób, które czują obawę przed zarażeniem. Pełna treść dekretu znajduje się na stronie diecezji płockiej i naszej parafii.
 15. W związku z zaistniałą sytuacją od przyszłej niedzieli transmisja Mszy Świętej z naszego kościoła, dla osób z konieczności pozostających w domach, będzie się odbywała tylko o godz. 15:00.
 16. Na stronie naszej parafii znajduje się kalendarium z terminami tegorocznych poświęceń pól, które rozpoczniemy po uroczystości Bożego Ciała.
 17. Razem z Panem Kościelnym dziękujemy w imieniu naszej parafii za okazaną pomoc mieszkańcom Chojnówki i Kolonii Chojnowo, którzy wczoraj uczestniczyli w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy. Ten zwyczaj wspólnego sprzątania Domu Bożego w ostatnią sobotę miesiąca przez społeczności poszczególnych miejscowości naszej parafii chcemy kontynuować, choć z zaangażowaniem w te prace jest różnie.
 18. W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane dwie stylowe lampy przy bramach cmentarza. Dalsze prace, polegające na zamontowaniu pozostałych dwóch lamp, prawdopodobnie będą kontynuowane w odpowiednim czasie, aby podłączyć energię elektryczną i dokonać niezbędnych odbiorów technicznych oraz uzgodnień dotyczących poboru energii. Wtedy będzie można zaplanować kamery monitorujące teren cmentarza, bo niestety nadal zdarzają się sytuacje niewłaściwe, szczególnie w miejscach składowania odpadów.
 19. Zwracam się z prośbą o systematyczne porządki na grobach bliskich razem z otoczeniem. Tym bardziej, że często wiejący silny wiatr powoduje problemy porządkowe. Na grobach anonimowych i zaniedbanych oraz z uszkodzonymi pomnikami ponownie pojawiają się zalaminowane kartki z prośbą o kontakt z kancelarią parafialną opiekunów tych grobów, jeśli tacy są. Ostatnio sporo się dzieje przy renowacji pomników i budowie nowych, co jest z korzyścią dla naszego cmentarza, ale też zwiększa potrzebę wspólnej czujności, aby nic niedobrego się nie zdarzyło przy okazji tworzenia dobra.
 20. W sobotę 6 czerwca przypada 10. rocznica beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo błogosławionego kapłana męczennika będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie, której ciągle brakuje oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 21. Życzenia zdrowia i obfitości darów Ducha Świętego przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia. Chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy miłosierdziu dobrego Boga.
 22. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 1 czerwca (poniedziałek) – Święty Justyn (†165). Największy apologeta chrześcijański II wieku, który poniósł śmierć męczeńską za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza.
 • 3 czerwca (środa) – Święty Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886). Męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.
 • 5 czerwca (piątek) – Święty Bonifacy (673-754). Biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
 1. Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, dlatego głośmy i wychwalajmy wielkie dzieła miłości Boga. Niech wierność Bożym przykazaniom będzie nam pomocą w przezwyciężaniu naszych słabości i grzechów.

Sebastian Paweł Baranowski – parafia pw. Świętego Alojzego Orione w Warszawie i Karolina Trzcińska – parafia pw. Świętego Stanisława BM w Czernicach Borowych.

Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii pw. Świętego Stanisława BM w Czernicach Borowych umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

Piotr Zaborowski – parafia pw. Świętego Macieja w Pawłowie i Anna Miączyńska – parafia pw. Świętego Stanisława BM w Czernicach Borowych.

Administrator danych osobowych informuje, że dane osobowe dotyczące zapowiedzi przedślubnych zawarte na stronie parafii pw. Świętego Stanisława BM w Czernicach Borowych umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą.

DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI
PONIEDZIAŁEK

01.06.20

16:30 Śp. rodzice Sabina i Jan Chełchowscy.
17:00 Śp. Zbigniew Paprocki – 6. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 19.08.2020, godz. 17:00.
WTOREK

02.06.20

16:30 Śp. Marianna i Hipolit Nosarzewscy – 17. rocznica śmierci Marianny oraz 2. rocznica śmierci Hipolita.
ŚRODA

03.06.20

8:00 Msza Święta za Parafian.
CZWARTEK

04.06.20

16:30 Śp. rodzice Marianna i Stanisław Kwiatek oraz Helena i Władysław Karczewscy.
PIĄTEK

05.06.20

16:30 Śp. Krystyna i Adam Grabowscy – rocznica śmierci Adama.
17:00 Śp. Alfred Dzierzęcki – 7. rocznica śmierci oraz jego rodzice Bronisława i Władysław Dzierzęccy.
SOBOTA

06.06.20

10:00 Śp. Irena Zembrzuska – intencja Koła Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego.
16:30 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia w Rodzinie Jolanty i Waldemara Rutkowskich z okazji 33. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
18:00 Sakrament małżeństwa: Monika Bawoł i Łukasz Łąkowski.
NIEDZIELA

07.06.20

10:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia w Rodzinie Katarzyny i Mariusza Zembrzuskich z okazji 11. rocznicy  zawarcia sakramentu małżeństwa .
12:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia w Rodzinie Wandy i Remigiusza Żelarzewskich z okazji 20. rocznicy  zawarcia sakramentu małżeństwa .
15:00 Śp. Agnieszka Łąkowska – rocznica śmierci.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa

Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego