Msze Święte

Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00

Liturgia Dnia


Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Luty
PnWtŚrCzwPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   
20 maja 2019 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 19.05.2019 Piąta niedziela Wielkanocy gromadz ... +++ 17 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 20.05.2019 – 26.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 maja 2019 - Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II DOŁĄCZ DO PROJEKTU www.darna100.p ... +++ 16 maja 2019 - IV PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI PŁOCKIEJ IV Pielgrzymka Służby Liturgiczne ... +++ 14 maja 2019 - Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego IV Niedziela Wielkanocna – Niedzi ... +++ 13 maja 2019 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 12.05.2019 Czwarta niedziela wielkanocna to Ni ... +++ 13 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 13.05.2019 – 19.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 8 maja 2019 - Msza Święta w intencji maturzystów 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - Niedziela Biblijna – Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - “Luter i rewolucja protestancka” 10 maja 2019 (piątek) o godz. 19.0 ... +++ webdesign
 1. Piąta niedziela Wielkanocy gromadzi nas wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu i naszej Ojczyźnie potrzeba wyraźnego świadectwa Ewangelii i nowej inspiracji, którą ludzie wiary powinni czerpać ze słuchania słowa Bożego.
 2. Od dzisiejszej niedzieli ponawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października przed Mszą Świętą o godz. 10:00.
 3. W naszej parafii dzisiejsza niedziela to uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, do której przystępuje 11. dzieci z klasy trzeciej w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do najbliższego piątku. Modlitwę rozpoczynamy nabożeństwem majowym o godzinie 16:00, a później Msza Święta.
 4. Słowa podziękowania dla pani katechetki Beaty Gregorczyk za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz dla pani katechetki Anny Rekosz za przygotowanie dalsze na lekcjach religii. Serdeczne słowa wdzięczności dla Pana Organisty i Pana Kościelnego, dla Rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci odnowionej puszki do Komunii Świętej oraz hostiarkę do przechowywania hostii, które są konsekrowane podczas liturgii Mszy Świętej. Serdeczne podziękowania dla Służby Liturgicznej Ołtarza na czele z Panem Janem – emerytowanym Szafarzem Nadzwyczajnym Komunii Świętej. Dziękuję za posługę fotograficzną i video oraz za dekorację kościoła. Dziękuję Rodzicom i Rodzicom Chrzestnym, Paniom Dyrektorkom Szkoły Podstawowej, nauczycielom i wychowawcom oraz Dyrekcji i Przedstawicielom Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Nasze dzieci”. Dziękuję za posługę fotograficzną i video oraz za dekorację kościoła. Podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania naszej uroczystości.
 5. Jutro w poniedziałek o godzinie 14:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy czwartej (w miarę możliwości razem z rodzicami) w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 6. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w przyszłą niedzielę 26 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 25 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, a dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza.
 7. W czwartek 23 maja zapraszam rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości. Prace porządkowe rozpoczną się ok. godz. 17:00.
 8. Podziękowania dla Pani Katechetki oraz dzieci i młodzieży, którzy wczoraj reprezentowali całą Liturgiczną Służbę Ołtarza naszej parafii podczas IV Pielgrzymki Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. Dziękujemy Urzędowi Gminy i Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Czernicach Borowych za pomoc organizacyjną.
 9. Przed nami kolejny tydzień nabożeństw majowych, które są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 10. W najbliższą sobotę 25 maja w płockiej Bazylice Katedralnej podczas Mszy Świętej o godz.11:00, biskup Mirosław Milewski udzieli święceń diakonatu trzem klerykom V roku Wyższego Seminarium Duchownego. Nowych diakonów diecezji płockiej będziemy wspierać modlitwą.
 11. Wczoraj w sobotę 18 maja rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Dar na Stulecie” dla uczczenia stulecia urodzin Karola Wojtyły. Jej celem jest zbudowanie duchowego pomnika z serc i umysłów Polaków poprzez różnorodne inicjatywy modlitewne i charytatywne, naukowe i artystyczne, edukacyjne i wychowawcze. Organizatorzy zachęcają nas do włączenia się w ten projekt. Szczegółowe informacje na stronie darna100.pl oraz na stronie naszej parafii.
 12. Piątek 24 maja to wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. To również dzień modlitwy Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach, który ustanowił papież Benedykt XVI w 2007 roku. Tę intencję szczególnie będziemy polecać Bogu podczas nabożeństwa majowego.
 13. Wczoraj minęła 75. rocznica bitwy pod Monte Cassino, w której poległo 923 żołnierzy 2. Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Władysława Andersa. 18 maja 1944 roku plutonowy Emil Czech na wzgórzu zdobytym przez polskich żołnierzy odegrał Hejnał Mariacki. Na pamiątkę tych wydarzeń dzisiaj w Krakowie po hejnale z Wieży Mariackiej zostanie zagrany na trąbce motyw muzyczny słynnej piosenki pt. „Czerwone maki na Monte Cassino”.
 14. Pieśń pt. „Czerwone maki na Monte Cassino”, powstała w nocy z 17 na 18 maja 1944 roku. Autorem słów był Feliks Konarski (znany przed wojną śpiewak operetkowy i kompozytor piosenek), zainspirowany prowadzonymi w pobliżu walkami. Muzykę w kilka godzin skomponował Alfred Schütz ( kompozytor i dyrygent), również żołnierz 2. Korpusu Polskiego.
 15. W ubiegłym tygodniu ofiarę materialną na rzecz naszej parafii złożyli p. Bożenna i Janusz Czarzaści oraz p. Maria i Jerzy Kawieccy, związani rodzinnie z naszą parafią.. Bóg zapłać.
 16. SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO. Drodzy Siostry i Bracia! W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej. Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach. Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?” Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem. Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
 17. Za wstawiennictwem Pani Loretańskiej składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe naszym parafianom i gościom, którzy będą obchodzić te uroczystości w bieżącym tygodniu. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych, a naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
 18. Dobiega końca czas egzaminów maturalnych, ale tegorocznym maturzystom nadal życzymy mocy i światła Bożego Ducha.
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
 • 21 maja (wtorek) – Święty Jan Nepomucen. Kapłan i męczennik z II polowy XIV w. Urodził się w miejscowości Pomuk w Czechach. Jest patronem dobrej spowiedzi, spowiedników i penitentów. Jest także patronem chroniącym przed powodziami i wzburzonymi wodami, a także patronem mostów, przepraw, życia rodzinnego. Według tradycji ludowej jest świętym, który chroni również pola i zasiewy zarówno przed powodzią, jak i suszą (wspomnienie dowolne).
 1. Z Bożym błogosławieństwem zostaniemy posłani do naszych domów. Trwajmy w duchowej jedności z dziećmi, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Pamiętajmy o wielkich dziełach miłości, których Bóg dokonuje w naszym życiu.
DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI
PONIEDZIAŁEK

20.05.19

16:30 Śp. Ludwika Obrębska oraz Wiesław Jóźwiak – 5. rocznica śmierci Ludwiki.
WTOREK

21.05.19

16:30 Śp. Eugeniusz Trzciński – 6. rocznica śmierci.
ŚRODA

22.05.19

16:30 Śp. Stefania Stępińska oraz Jadwiga, Józef, Jan i Stanisław Gniazdowscy.
CZWARTEK

23.05.19

16:30 Śp. Marianna i Aleksander Stryjewscy oraz Marianna Rutkowska.
PIĄTEK

24.05.19

16:30 Śp. Jadwiga Kocięcka – Msza Święta z okazji Dnia Matki, intencja Donaty Skonieckiej z Rodziną.
SOBOTA

25.05.19

15:30 Śp. syn Stanisław Balkowski – 9. rocznica śmierci oraz rodzice Zofia, Leokadia i Władysław Balkowscy.
16:30 Śp. Jadwiga Szwejkowska – Msza Święta z okazji Dnia Matki.
17:00 Śp. Wiesława Dzielińska oraz Ryszard Dzieliński – Msza Święta z okazji rocznicy urodzin.
NIEDZIELA

26.05.19

10:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność codziennego życia dla Bartosza i Tomasza Budnych z okazji 18. rocznicy urodzin.
12:00 Msza Święta za Parafian – Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu.
15:00 Śp. rodzice Krystyna i Gustaw Kamińscy oraz żona Mirosława Kamińska – rocznica śmierci Krystyny.
Śp. Teresa Tylińska – Msza Święta z okazji Dnia Matki.

IV Pielgrzymka Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej do Czerwińska nad Wisłą, odbędzie się w sobotę 18 maja pod hasłem „Największą troską są dusze ludzkie”. Tegorocznymi patronami są błog. płoccy męczennicy abp Antoni Julian Nowowiejski i bp Leon Wetmański. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św., a zakończy się o godz. 16.00.

W tym roku w programie przygotowaliśmy dla uczestników wiele atrakcji, m.in.: pokazy walk rycerskich, zjazd samochodów militarnych, zabawy dla najmłodszych, pokazy ratownictwa, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami (konkurencje sportowe, konkurs wiedzy o Czerwińsku), grupy rekonstrukcyjne (konkursy strzeleckie), koncert. Każdy z uczestników pielgrzymki znajdzie coś dla siebie, a spośród uczestników zostanie rozlosowany rower górski. Szczegółowy plan oraz regulamin dostępne są na naszej stronie.

Koszt uczestnictwa podobnie jak w poprzednich latach to 5 zł, jest to opłata za uczestnictwo, pamiątkowy gadżet oraz obiad. Zapisy przyjmujemy poprzez formularz na stronie www.dsldp.pl bądź zgłaszając udział grupy u ks. Dawida Witkowskiego, telefonicznie lub mailowo na adres xwitkowski@interia.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 13 maja.

Serdecznie zapraszamy służbę liturgiczną (ministranci i schole), kandydatów do tej służby oraz wszystkich, którzy posługują przy ołtarzu. Podobnie jak latach poprzednich pragniemy nasze spotkanie przeprowadzić w formie pikniku, podczas którego chcemy podziękować za całoroczną posługę.

 Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej

 1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza, który opiekuje się nami – swoimi owcami, każdego z nas wzywa po imieniu i chce obdarować życiem wiecznym. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty święte, których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 56. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „W mocy Bożego Ducha”.
 3. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 4. Od przyszłej niedzieli wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 od maja do października. To nabożeństwo jest duchowym owocem nawiedzenia parafii przez kopię Jasnogórskiej Ikony w roku 2015.
 5. Jutro 13 maja to dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W tym dniu przypada 102. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 38. rocznica zamachu na Jana Pawła II. W sobotę 18 maja uczcimy kolejną rocznicę urodzin Świętego Papieża.
 6. Nabożeństwo majowe w dni powszednie jest odprawiane o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 7. W poniedziałek o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę za dwa tygodnie 26 maja o godz. 12:00. W środę o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 8. W przyszłą niedzielę 19 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, ale dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza. W czwartek 16 maja zapraszam rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości. Prace porządkowe rozpoczną się ok. godz. 17:00.
 9. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej zaprasza na IV Pielgrzymkę Służby Liturgicznej do Czerwińska nad Wisłą, która odbędzie się w sobotę 18 maja br. pod hasłem „Największą troską są dusze ludzkie”. Tegorocznymi patronami są błogosławieni płoccy męczennicy abp Antoni Julian Nowowiejski i bp Leon Wetmański. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11:00 Mszą Świętą, a zakończy się o godz. 16:00. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu oraz na stronie internetowej.
 10. Szkoła Muzyczna I Stopnia w Przasnyszu zaprasza na przesłuchania sprawdzające predyspozycje do nauki w szkole muzycznej, które odbędą się w piątek 17 maja (godz. 15:00-19:00) i w sobotę 18 maja (godz. 10:00-13:00) br. w siedzibie szkoły przy ulicy Sadowej 5. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu.
 11. W piątek 10 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, który corocznie jest świętowany od kilku lat w drugi piątek maja. Wszystkim kierowcom, przede wszystkim z naszej parafii, którzy zawodowo jeżdżą po drogach Polski, Europy i świata składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i Świętego Krzysztofa. Zmarłych, szczególnie tragicznie, polecamy miłosierdziu Bożemu.
 12. W imieniu całej parafii składam serdeczne podziękowanie dla Oddziału Gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych za ufundowanie renowacji zabytkowej monstrancji, która była w tym roku wystawiona z Najświętszym Sakramentem przy Grobie Pańskim, a jej poświęcenie odbędzie się w niedzielę 30 czerwca o godz. 12:00 podczas Mszy Świętej odprawionej w intencji Fundatorów, którzy mają też swój udział w renowacji ołtarza głównego.
 13. Trwają prace przy drzewostanie wzdłuż drogi na cmentarz, prowadzone przez Urząd Gminy. Większość drzew jest niestety w złym stanie, dlatego wymaga systematycznej troski i pielęgnacji. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami będą też robione nowe nasadzenia odpowiednich drzew, aby uzupełnić powstające ubytki i w ten sposób zachować niepowtarzalny charakter tej alei. Dziękuję Urzędowi Gminy za współpracę w tej ważnej sprawie i proszę o zachowanie ostrożności w czasie prowadzonych działań.
 14. W odpowiedzi na pytania dotyczące krzewów ze skweru parafialnego, podwórza plebanii i parkingu przykościelnego informuję, że z różnych przyczyn zostały przekazane wczesną wiosną do parku w Chojnowie.
 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
  Maturzystom nadal życzymy światła Ducha Świętego. Modlimy się za wszystkich chorych, szczególnie przebywających w szpitalach. Naszą modlitwą otaczamy również zmarłych.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 maja (wtorek) – Święty Maciej. Wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, poniósł śmierć męczeńską (święto).
 • 16 maja (czwartek) – Święty Andrzej Bobola (1591-1657). Polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, okrutnie zamęczony przez kozaków. Jest patronem Polski i Metropolii Warszawskiej. W Diecezji Płockiej to święto ma rangę uroczystości.
 1. Niedziela Dobrego Pasterza wskazuje nam Jezusa, który jest „bramą owiec” i z miłością troszczy się o nas. Niech Bóg nam błogosławi, aby w tym tygodniu nie zabrakło naszej modlitwy, która będzie prośbą o nowe i dobre powołania do pracy w „winnicy pańskiej” oraz wsparciem dla wszystkich pasterzy Kościoła Chrystusowego.

Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa

Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego