Msze Święte

Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00

Liturgia Dnia


Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Czerwiec 10
 • 10
  Brak wydarzeń
25 stycznia 2020 - Niedziela Słowa Bożego 2020 List Apostolski w formie motu propr ... +++ 25 stycznia 2020 - 67. Światowy Dzień Trędowatych – 26.01.2020 +++ 25 stycznia 2020 - XX Dzień Islamu w Kościele katolickim „Jubileuszowy XX Dzień Islamu w ... +++ 25 stycznia 2020 - Wizyta kolędników z Grójca 18.01.2020 +++ 21 stycznia 2020 - Program wizyty duszpasterskiej w 2020 r. +++ 20 stycznia 2020 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 19.01.2020 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2020 - Intencje Mszy Świętych 20.01.2020 – 26.01.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 stycznia 2020 - Jubileusz 85. rocznicy urodzin Szanownej Pani Reginy Gołębiewskiej oraz 1. rocznicy urodzin Poli Brzostek 11.01.2020 +++ 17 stycznia 2020 - Wizyta kolędowa w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej “Nasze Dzieci” 15.01.2020 +++ 17 stycznia 2020 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020 „Życzliwymi bądźmy” – pod ... +++ webdesign

„Jubileuszowy XX Dzień Islamu w Kościele katolickim odbędzie się 26 stycznia 2020 r. Obchodzony on będzie pod hasłem +Katolicy i Muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa+„ ­­- poinformował bp Henryk Ciereszko, przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski.

Przygotowania do obchodów Dnia Islamu w Kościele katolickim były tematem spotkania  Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Konferencji Episkopatu Polski. Spotkanie pod przewodnictwem bp. Henryka Ciereszki, biskupa pomocniczego archidiecezji białostockiej, miało miejsce 4 października w siedzibie KEP.

„Dzień Islamu w Kościele katolickim ma służyć temu, byśmy dążąc do prawdy, która jest w Bogu, mogli też dostrzegać te wartości , które niesie każda religia. Chcemy spotkać się w duchu wiary, jako wyznawcy różnych religii” ­­- zaznaczył  bp Henryk Ciereszko.

Główne obchody będą miały miejsce w siedzibie Instytutu Teologicznego Collegium Bobolanum w Warszawie. Dominującą tematyką spotkania będzie dialog miedzy religiami i wzmacnianie braterskich relacji miedzy katolikami i muzułmanami.

„Zgodnie z nauczaniem Kościoła, jesteśmy otwarci na to, co piękne i dobre w innych religiach. Nasze coroczne spotkania służą zbliżeniu wyznawców różnych religii. Jednocześnie zgodnie z dokumentem Soboru Watykańskiego II o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich „Nostra aetate”, każdy chrześcijanin ma mieć świadomość, że żyje wiarą w Boga, którą poznaliśmy dzięki tajemnicy Objawienia” – powiedział bp Henryk Ciereszko. Dodał też: „Mamy też obowiązek głosić wiarę w Jezusa, który jest jedynym Zbawicielem świata. W innych religiach dostrzegamy jednak otwartość na dobro i ogólnoludzkie, bliskie nam wartości”.

Przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi KEP zaznaczył również, że niezwykle cenne jest to, że przedstawiciele różnych wyznań jednoczą się w pomocy lokalnym społecznościom.

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 roku. Ustanowiono go decyzją Konferencji Episkopatu Polski jako dzień modlitw poświęcony islamowi. Organizację ogólnopolskich obchodów powierzono Radzie Wspólnej Katolików i Muzułmanów oraz Komitetowi ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego KEP.

BP KEP

 1. Dzisiaj druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, , który w tym roku przeżywamy pod hasłem zaczerpniętym z Dziejów Apostolskich „Życzliwymi bądźmy” ( Dz 28,2).
 2. W czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 i 12:00 jest obecny dzisiaj wśród nas zespół muzyczny „Bez przesady jazzowy”. Zespół tworzą: Alicja Zimnowodzka (wokal), Robert Miroński (gitara, wokal), Paweł Stawiński (instrumenty klawiszowe), Robert Pałka (gitara basowa), Andrzej Butryn (perkusja), Jarosław Sokal (trąbka). Serdecznie witamy i bardzo dziękujemy za przybycie i kolędy w oryginalnej aranżacji jazzowej z elementami stylu cuntry. W Nowym Roku życzymy dalszych sukcesów muzycznych, łaski zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz błogosławieństwa Bożego.
 1. W sobotę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła. Jest to także dzień zakończenia tegorocznego Tygodnia Ekumenicznego.
 2. W niedzielę za tydzień 26 stycznia po Mszy Świętej o godz. 10:00 katecheza parafialna dla dzieci z klasy trzeciej i czwartej w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 3. Przed zbliżającym się świętem Matki Bożej Gromnicznej w zakrystii można nabyć woskowe świece gromnice razem z okapnikiem.
 4. PROGRAM KOLĘDY:
 • Poniedziałek (20 stycznia) – Żebry, godz. 9:30.
 • Wtorek (21 stycznia) – Chojnowo Wieś, godz. 9:30.
 • Środa (22 stycznia) – Chojnowo Nowa Ulica, godz. 13:30.
 • Czwartek (23 stycznia) – Chojnowo Osiedle, godz. 9:30.
 • Piątek (24 stycznia) – Chojnowo Kolonia i Chojnówka, godz. 9:30.
 • Sobota (25 stycznia) – Czernice Borowe: ul. Wyspiańskiego oraz ul. Chełchowskiego, godz. 9:30.
 1. Proszę o pojazdy z miejscowości, gdzie będzie kolęda i bardzo dziękuję za wspólną modlitwę, życzliwość, gościnność i okazywaną pomoc oraz ofiary materialne złożone na kolędę, a przede wszystkim na rzecz naszej parafii.
 2. Dziękuję za miłą wizytę wczoraj wieczorem kolędników z Grójca w parafii Węgra.
 1. We wtorek 21 stycznia świętujemy Dzień Babci, a w środę 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych Drogich Babciach i Dziadkach, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.
 2. Prosimy w modlitwie o dar zdrowia i obfitość łask Bożych dla solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Chorych polecamy Bożej opatrzności, a naszych bliskich zmarłych powierzamy Bożemu miłosierdziu.
 3. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 19 stycznia (niedziela) – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924). Biskup przemyski, który z wielką gorliwością i troską realizował program podniesienia wiedzy, wiary i ducha wśród wiernych i duchowieństwa swojej diecezji. Założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 • 21 stycznia (wtorek) – Święta Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako dwunastoletnia dziewczynka poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku. Opiewana w hymnach i traktatach Świętego Ambrożego jako gotowa i dojrzała do męki oraz do zwycięstwa. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
 • 24 stycznia (piątek) – Święty Franciszek Salezy (1567-1622). Biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
 1. Jezus gładzi grzech świata – przypomniał nam dziś Jan Chrzciciel. To ten, który – jak zapowiadał Izajasz – daje całemu światu zbawienie. Niech Boże błogosławieństwo umacnia w nas dobro i pomaga przezwyciężać nasze słabości i grzechy.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa

Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego