Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zaprasza do udziału w akcji pod nazwą „Zapal Światło Miłosierdzia” w dniu 22 lutego br. – w 86. rocznicę pierwszego objawienia się Jezusa Miłosiernego św. Faustynie w Płocku.

Udział w akcji polega na zapaleniu przez wiernych w dniu 22 lutego br. w godz. 19.00-21.00 Światła Miłosierdzia w oknach domów. Natomiast przy krzyżach i kapliczkach przydrożnych, będących znakiem wiary, światła mogą być zapalone w ciągu całego dnia. W ten sposób rodziny chrześcijańskie mogą się połączyć duchową więzią z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku – miejscem, gdzie 86 lat temu, dokładnie 22 lutego 1931 r. św. Siostra Faustyna Kowalska po raz pierwszy ujrzała Jezusa w obrazie „Jezu, ufam Tobie!”.