Zgodnie z słowiańska tradycją Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych zorganizowała 26 listopada 2013 roku pełen magii bal andrzejkowy w którym udział wzięli najmłodsi mieszkańcy Gminy Czernice Borowe. Zgodnie z zwyczajem uczestnicy balu mogli poznać swoją przyszłość, imię przyszłej żony, bądź męża. Nie zabrakło również wróżby z lanego wosku mającego przepowiedzieć pomyślność nadchodzącego roku. Najciekawszą atrakcją w czasie imprezy było czytanie wierszy Juliana Tuwima w interpretacji Wójta Gminy Czernice Borowe – Wojciecha Brzezińskiego oraz Proboszcza Parafii Czernice Borowe – księdza Michała Gaszczyńskiego . Ogromną popularnością wśród dzieci cieszyły się integracyjne zabawy z chustą klanza oraz zabawa taneczna.