Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2020 >
Styczeń
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
21 stycznia 2020 - Program wizyty duszpasterskiej w 2020 r. +++ 20 stycznia 2020 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 19.01.2020 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2020 - Intencje Mszy Świętych 20.01.2020 – 26.01.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 stycznia 2020 - Jubileusz 85. rocznicy urodzin Szanownej Pani Reginy Gołębiewskiej oraz 1. rocznicy urodzin Poli Brzostek 11.01.2020 +++ 17 stycznia 2020 - Wizyta kolędowa w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej “Nasze Dzieci” 15.01.2020 +++ 17 stycznia 2020 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020 „Życzliwymi bądźmy” – pod ... +++ 13 stycznia 2020 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „A” 12.01.2020 Święto Chrztu Pańskiego obchodzo ... +++ 10 stycznia 2020 - Uroczystość Objawienia Pańskiego i rozpoczęcie Roku Świętego Jana Pawła II 06.01.2020 +++ 10 stycznia 2020 - Powitanie Nowego Roku przy dzwonnicy z zegarem wieżowym 31.12.2019 +++ 10 stycznia 2020 - Intencje Mszy Świętych 13.01.2020 – 19.01.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ webdesign
 1. „Chwała na wysokości Bogu…”– słowami hymnu śpiewanego z radością podczas Mszy Świętej wielbimy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który stał się człowiekiem. W święta Bożego Narodzenia gromadzimy się we wspólnocie naszej świątyni, aby dzielić radość z przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa, które przyniosło ludzkości zbawienie.
 2. Życzenia na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przekazuje nam biskup Mirosław Milewski: Kochani Bracia i Siostry! W kończącym się roku, w którym w naszym Kościele przeżywaliśmy 20. rocznicę beatyfikacji Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników: abp. Nowowiejskiego i bp. Wetmańskiego, składamy głęboki pokłon przed Dzieciątkiem Jezus. Niech wielka tajemnica wiary o Synu Bożym, który przyniósł na świat miłość i pokój przenika Wasze życie, daje duchową siłę w przezwyciężaniu codziennych trudności i napełnia nadzieją. Z całego serca życzę Wam Kochani opieki oraz wstawiennictwa Świętej Rodziny. Niech życie Maryi i Józefa będzie najważniejszym drogowskazem każdego dnia. Zapewniam o mojej modlitwie i z serca błogosławię: w imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego.
 3. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku ja również jako Proboszcz składam Drogim Parafianom i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia: Niech Jezus, oczekiwane światło, rozświetla naszą codzienność, a radość wiary i nadzieja zbawienia, umacniają naszą miłość. Spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Niech nadchodzący Rok Pański 2020 będzie błogosławiony i pomyślny.
 4. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia pozostałe Msze Święte, nazywane w tradycji Kościoła Anielską i Królewską, zostaną odprawione o godzinie 10:00 i 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana Diakona i Pierwszego Męczennika Kościoła. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W czasie liturgii słowa zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę będą zbierane na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży w szkołach katolickich Diecezji Płockiej.
 6. Jutro również na zakończenie każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które do naszych domów przyniesie Pan kościelny jako zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego nazywanej potocznie Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7 stycznia 2020 roku.
 7. Nadchodząca niedziela 29 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa. W czasie tej Mszy Świętej zostaną odnowione przyrzeczenia małżeńskie, a po każdej Mszy Świętej będzie udzielane małżonkom specjalne błogosławieństwo. Razem z Radą Duszpasterską serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 8. W najbliższą niedzielę o godz. 16:00 planujemy wspólne spotkanie opłatkowe dla Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Asysty Procesyjnej i Grupy Lektorów. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 9. Przez cały tydzień trwa oktawa Bożego Narodzenia, dlatego cały tydzień jest jakby przedłużonym dniem uroczystości Narodzenia Pańskiego. Liturgicznie te dni między sobą się nie różnią, a każdego dnia w modlitwie eucharystycznej wypowiadamy słowa: „…uroczyście obchodzimy święty dzień, w którym Najświętsza Maryja Dziewica wydała na świat Zbawiciela.”
 10. Oktawa Bożego Narodzenia zawiera dwa liturgiczne święta. W piątek 27 grudnia wspominamy Świętego Jana Apostoła – największego teologa wśród Ewangelistów, a w sobotę 28 grudnia wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników.
 11. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam podziękowanie czernickim harcerzom za przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które w tym roku jest roznoszone w całej Polsce już po raz dwudziesty dziewiąty pod hasłem „Światło, które daje moc”. Światełko płonie na ołtarzu w lampionie z wizerunkiem Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus razem ze świecą „Caritas”, która symbolizuje 26. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 12. Serdeczne podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz dla wszystkich sympatyków i współpracowników za wykonanie świątecznej dekoracji naszego kościoła. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżywania tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w podniosłym i miłym nastroju.
 13. Szczególnie dziękujemy panu organiście Adrianowi i panu Bogusławowi za wprowadzenie kolędowe do Pasterki na organy i trąbkę oraz paniom: Katarzynie i Alicji oraz panu Stanisławowi za mały koncert kolęd. Dziękujemy lektorom i lektorkom oraz psalmistkom młodszym i starszym, a także panu kościelnemu Tomaszowi oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza z panem Damianem Szafarzem Nadzwyczajnym Komunii Świętej.
 14. Jak co roku od kilku lat do naszego kościoła przybywa sympatyczny osiołek o nazwie „Słodziak” który przynosi ze sobą różne świąteczne niespodzianki i zaprasza dzieci do adoracji Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku, a także do poczęstowania się smaczną kolędową krówką lub owocowym lizakiem.
 15. Jezus Chrystus przyszedł do naszego świata jako wielka tajemnica wiary, aby obdarzyć nas swoim błogosławieństwem i umocnić w radości, że Syn Boży jest obecny wśród nas.
Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego