Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej< 2020 >
Kwiecień
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
3 kwietnia 2020 - ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH W CZASIE STANU EPIDEMII zaktualizowane dnia 26 marca 2020 r ... +++ 2 kwietnia 2020 - KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP Praktyka pierwszych piątków i pie ... +++ 2 kwietnia 2020 - Dziś 15. rocznica śmierci Jana Pawła II Dziś mija 15. rocznica śmierci ś ... +++ 1 kwietnia 2020 - Nota Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa JEZUS  ŻYJE I CHCE, ABYŚ ŻYŁ W ... +++ 1 kwietnia 2020 - Sposoby ochrony przed wirusem COVID-19 +++ 30 marca 2020 - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „A” 29.03.2020 Piąta niedziela Wielkiego Postu, k ... +++ 28 marca 2020 - Intencje Mszy Świętych 30.03.2020 – 05.04.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 marca 2020 - “Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie” – orędzie papieża Franciszka 27.03.2020 Nabożeństwo rozpoczęło się czy ... +++ 26 marca 2020 - Transmisja Drogi Krzyżowej Zapraszamy: https://www.facebook.co ... +++ 24 marca 2020 - Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń W związku z epidemią koronawirusa ... +++ webdesign

1. „Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel” – śpiewaliśmy w refrenie psalmu Mszy Świętej Pasterskiej, a Święty Jan Ewangelista zapisał: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Dziś z radością świętujemy tajemnicę przyjścia Boga na świat i początek naszego zbawienia. Pamiętajmy, że Jezus Chrystus jest miłosiernym obliczem Boga Ojca, o czym przypomina nam trwający w Kościele Nadzwyczajny Rok Święty Miłosierdzia.

2. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składam Drogim Parafianom i naszym Drogim Gościom serdeczne życzenia fragmentem wiersza Cypriana Kamila Norwida pt. Opłatek:
„Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami. Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba. Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.”
Życzę radosnych, rodzinnych, pełnych ciepła, miłości i nadziei Świąt Narodzenia Pańskiego oraz błogosławionego i spokojnego Roku Pańskiego 2016. Szczęść Boże!

3. Życzenia na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok przekazuje nam również Biskup Płocki Piotr Libera:
Kochani Diecezjanie! W pełen wiary, nadziei i miłości czas Bożego Narodzenia pragnę złożyć Wam wszystkim z serca płynące życzenia świąteczne. Modlę się za Was i za Wasze Rodziny. Niech Nowonarodzony błogosławi Wam każdego dnia i obdarza tym, co ważne i potrzebne w życiu codziennym. Życzę także, aby Nowy Rok 2016 przeżywany w Kościele jako Rok Miłosierdzia, przyniósł same pomyślne dni, poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność. Oby był to rok pełen dobrych chwil i życzliwych ludzi wokół. Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem. Wasz biskup Piotr.

4. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia pozostałe Msze Święte zwane w tradycji Anielską i Królewską, zostaną odprawione o godzinie 10:00 i 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00. Choć dziś jest piątek, to ze względu na uroczystość nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.

5. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia czcimy Świętego Szczepana – Pierwszego Męczennika. Msze Święte w tym dniu zostaną odprawione o godzinie 10:00, 12:00 i 15:00. W czasie liturgii słowa zostanie odczytany list Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, a ofiary na tacę będą zbierane na rzecz tej uczelni oraz edukacji młodzieży naszej diecezji w szkołach katolickich.

6. Jutro również odbędzie się poświęcenie kredy, kadzidła i wody, które do naszych domów w najbliższym czasie przyniesie Pan Kościelny, jako zapowiedź uroczystości Objawienia Pańskiego, w tradycji nazywanej Świętem Trzech Króli i nadchodzącej wizyty duszpasterskiej, która w naszej parafii rozpocznie się w czwartek 7 stycznia 2016 roku.

7. Niedziela 27 grudnia to Niedziela Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza Święta o godzinie 12:00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii, przeżywających różne jubileusze i rocznice zawarcia sakramentu małżeństwa, a po każdej Mszy Świętej będzie udzielane małżonkom specjalne błogosławieństwo. Razem z Radą Duszpasterską serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.

8. W imieniu całej wspólnoty parafialnej składam podziękowanie czernickim harcerzom za przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju, które w tym roku jest roznoszone w całej Polsce już po raz dwudziesty piąty pod hasłem „Zauważ człowieka”. Światełko płonie na ołtarzu w lampionie z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Pokoju z Medjugorie.

9. Dziękuję również p. Piotrowi Marlęga z Mławy, który prowadzi scholę parafialną, za świąteczny koncert kolęd przed Pasterką oraz prowadzenie śpiewu w czasie Mszy Świętej.

10. Serdeczne podziękowania dla Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz dla wszystkich sympatyków za wykonanie świątecznej dekoracji naszego kościoła. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżywania tegorocznych świąt Bożego Narodzenia w podniosłym i ciepłym nastroju.

11. W tym roku znowu zawitał do nas sympatyczny osiołek o nazwie „Słodziak” który przyniósł ze sobą różne świąteczne niespodzianki i zaprasza dzieci do adoracji Pana Jezusa w betlejemskim żłóbku, a także do poczęstowania się smacznym cukierkiem lub lizakiem.

12. Jezus Chrystus proponuje nam swoją bliskość i daje nam nowe życie. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w radosnym głoszeniu wielkiej prawdy naszej wiary, że Syn Boży przyszedł na ziemię i jest obecny wśród nas.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego