Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2020 >
Luty
PnWtŚrCzwPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
18 lutego 2020 - VI NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 16.02.2020 Dzisiaj szósta niedziela zwykła w ... +++ 17 lutego 2020 - Zaproszenie na XXXIX Przegląd Zespołów Zapustnych +++ 15 lutego 2020 - Intencje Mszy Świętych 17.02.2020 – 23.02.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 15 lutego 2020 - Etiuda w wykonaniu Pana Adriana – Studium Organistowskie im. ks. Eugeniusza Gruberskiego w Płocku EGZAMINY W STUDIUM ORGANISTOWSKIM P ... +++ 15 lutego 2020 - Promocja książki Mariusza Celmera w Muzeum Historycznym w Przasnyszu 11.02.2020 Książka pt. ,,Władze państwowe ... +++ 12 lutego 2020 - “Nie zastąpi Ciebie nikt” Ostatni wspólny utwór skomponowan ... +++ 10 lutego 2020 - V NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 09.02.2020 W piątą niedzielę roku liturgicz ... +++ 9 lutego 2020 - LIST PRYMASA POLSKI PRZYGOTOWUJĄCY DO BEATYFIKACJI CZCIGODNEGO SŁUGI BOŻEGO KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO ZWIASTUN DOBREJ NOWINY, ŚWIADEK CH ... +++ 8 lutego 2020 - Stylowa szafka na chórze 06.02.2020 +++ 8 lutego 2020 - Stuła patriotyczna ofiarowana przez śp. Jadwigę Olszewską 23.12.2019 +++ webdesign

1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu, która ma charakter chrzcielny, pokutny i pasyjny, a także kończy Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty, które rozpoczęły się w Środę Popielcową.

2. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć, abyśmy z Bożą pomocą również je przezwyciężali.

3. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, a po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

4. Gorzkie Żale będą odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00, a Droga Krzyżowa w każdy piątek o godzinie 16:00. W najbliższy piątek 19 lutego nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzą Koła Żywego Różańca dorosłych razem z Kołem Żywego Różańca dzieci i młodzieży. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych

5. Komisja Episkopatu Polski ds. Trzeźwości zachęca do podejmowania abstynencji od alkoholu w czasie Wielkiego Postu lub na dłuższy czas, którą można ofiarować w intencji ludzi uzależnionych. Tę decyzję można odnotować w Księdze Abstynencji, dostępnej w czasie Wielkiego Postu na ołtarzu ku czci Św. Łukasza Ewangelisty.

6. Diecezjalny kapelan strażaków – ks. kanonik dr Andrzej Zakrzewski oraz kapelan gminny – ks. Andrzej Rutkowski, zapraszają druhów i druhny Ochotniczej Straży Pożarnej i Państwowej Straży Pożarnej razem z rodzinami do udziału w V Wielkopostnym Zamyśleniu, które odbędzie się w najbliższą sobotę 20 lutego w parafii Węgra. Spotkanie rozpocznie Msza Święta o godzinie 12:00 z udziałem pocztów sztandarowych.

7. Jednocześnie składam serdeczne podziękowania dla druhów strażaków z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej za okazywaną pomoc w różnych sytuacjach. Wyrazem wdzięczności będzie wspólna modlitwa w najbliższą sobotę.

8. Za tydzień w drugą niedzielę Wielkiego Postu po każdej Mszy Świętej można będzie złożyć ofiarę do puszki w ramach niedzieli „Ad Gentes” (do narodów), czyli dnia modlitwy i solidarności z polskimi misjonarzami oraz dziełem misyjnym Kościoła.

9. Pod hasłem „Skarbonka miłosierdzia” Caritas Polska rozpoczyna akcję charytatywną „Jałmużna Wielkopostna 2016”. Wśród wiernych, a szczególnie wśród dzieci i młodzieży, będą rozprowadzane skarbonki, do których w czasie Wielkiego Postu można składać drobne kwoty zaoszczędzone na różnych wydatkach. Z pozyskanych pieniędzy finansowane są kosztowne operacje, leczenie i rehabilitacja chorych oraz sprzęt dla hospicjów prowadzonych przez Caritas. W naszej parafii mamy zwyczaj, że dzieci i młodzież przynoszą swoje skarbonki w Wielką Sobotę do kościoła, aby w czasie modlitwy przy Grobie Pańskim uczynić z nich konkretny znak miłości Boga i bliźniego. Skarbonki są dostępne w kościele i na lekcjach religii w szkole. Również od dzisiaj w cenie 5 zł można nabywać w zakrystii baranki paschalne z białej czekolady, które są symbolem zmartwychwstałego Pana Jezusa.

10. W ramach tych akcji dobroczynnych, w których nasza parafia ma również swój udział, w roku 2015 zebrano około 120 tysięcy zł. Środki te zostały przeznaczone na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Płockiej.

11. „Nowe życie w Chrystusie” – pod takim hasłem w siedzibie Szkół Katolickich w Sikorzu k. Płocka trwają rekolekcje z udziałem nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej, wśród których jest również p. Jan Pikus. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek 12 lutego, a kończą się dzisiaj. W tym roku ćwiczenia duchowe prowadzi ks. dr Piotr Arbaszewski – duszpasterz rodzin z diecezji pelplińskiej.

12. W czasie trwających rekolekcji biskup płocki Piotr Libera ustanowił 27 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Wręczenie misji odbyło się 14 lutego podczas Mszy Świętej na zakończenie rekolekcji. Obecnie w diecezji płockiej posługuje 106 nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

13. Również w piątek pod hasłem “Wszystko z miłości” w Popowie k. Wyszkowa rozpoczęły się rekolekcje dla Parafialnych Zespołów Caritas, w których uczestniczą trzy osoby z naszej parafii. Łączymy się w modlitwie.

14. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu oraz Wójt Gminy Czernice Borowe zapraszają na debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa na terenie gminy Czernice Borowe, która odbędzie się jutro 15 lutego od godziny 16:00 do godziny 18:00 w sali widowiskowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Czernicach Borowych.

15. Firma OKO – LUX Sp. z o.o. zaprasza na komputerowe badanie wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego, które odbędzie się dnia 25 lutego br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernicach Borowych (ul. Stanisława Chełchowskiego 12) w godzinach od 13:00 do 15:00. Zapisy telefonicznie 23. 674.60.72 lub osobiście w Bibliotece do dnia 25.02.2016 r.

16. Dziękuję za ofiarę materialną na rzecz naszej parafii z przeznaczeniem na montaż instalacji ogrzewania kościoła, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Andrzej i Ewa Żebrowscy z Żeber.

17. Dzisiaj 14 lutego z okazji wspomnienia Świętego Walentego przypadają tzw. Walentynki, czyli Dzień Zakochanych. Jest to dobra okazja, aby podziękować Bogu za dar pięknej miłości, szczególnie tej małżeńskiej i rodzinnej. Pamiętajmy w modlitwie o narzeczonych, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość została umocniona sakramentem małżeństwa.

18. Pamiętajmy też w modlitwie o solenizantach i jubilatach rozpoczynającego się tygodnia.

19. Jezus odrzuca szatańskie pokusy idąc drogą cierpienia, krzyża i miłości. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w wielkopostnej pielgrzymce wiary, którą rozpoczęliśmy w Środę Popielcową i w naszych zmaganiach ze złem. Niech prowadzi drogami szkolnej codzienności wszystkich, którzy kończą tegoroczne ferie zimowe.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego