1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. Słowo Boże zwraca naszą uwagę na Chrystusa uwielbionego, który przez trud życia na ziemi, prowadzi nas do udziału w życiu Bożym.

2. Pod hasłem „Z misjonarzami głośmy Chrystusa” obchodzimy dziś w Polsce dzień modlitw za misje i misjonarzy oraz wsparcia materialnego Dzieła Pomocy Misjom o nazwie „Ad Gentes” (łac. do narodów). Modlimy się za tych, którzy jak Abraham podejmują wezwanie Boga: „Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej…”. Po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła i w ten sposób pomóc 2015 polskim misjonarzom i misjonarkom, którzy głoszą Ewangelię w 97 różnych krajach świata. Wśród nich jest dziesięciu misjonarzy z diecezji płockiej.

3. Nabożeństwo Gorzkich Żali razem z adoracją Najświętszego Sakramentu jest odprawiane w czasie Mszy świętej za Parafian o godzinie 12:00. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: przyjęcie Komunii Świętej oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

4. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 15:00 kolejne obowiązkowe spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

5. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16:00. Przewodniczy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Synodalny.

6. Pan Jan Pikus w ostatnim czasie uczestniczył w rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i otrzymał od Księdza Biskupa Piotra Libery przedłużenie misji do pełnienia tej posługi na kolejny rok. Panu Janowi bardzo dziękujemy za pełnienie tej zaszczytnej i odpowiedzialnej posługi oraz życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

7. Zwracam się z prośbą do mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii, aby zwyczajem lat poprzednich, przeprowadzić wielkopostną zbiórkę ofiar pieniężnych na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Dziękuję mieszkańcom miejscowości Miłoszewiec i Ostafieje za zebrane i przekazane ofiary na kwiaty w ubiegłym tygodniu.

8. W ostatnim czasie dokonano przeglądu sztandarów i chorągwi procesyjnych, które wymagają w całości jak najszybszej renowacji, gdyż większość z nich sięga swoim istnieniem czasów przedwojennych. W tej chwili został oddany do gruntownego odnowienia historyczny sztandar naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ku czci Świętego Floriana w związku z nadchodzącym jubileuszem. Następnie trzeba odnowić baldachim, który jest używany do procesji eucharystycznych, a jest również bardzo zniszczony. Być może częściowo sfinansujemy te prace z ofiar składanych na kwiaty do Grobu Pańskiego, jeśli będzie taka możliwość. Zwracam się z prośbą do parafian, którzy tworzą asystę procesyjną o pomoc w otoczeniu troską wszystkich paramentów liturgicznych, które posiada nasza parafia oraz proszę wspólnotę naszej parafii o pomoc materialną, bo jest to ważna część życia religijnego, duszpasterstwa i historii naszej parafii. Za każdą pomoc i życzliwość już teraz wszystkim bardzo dziękuję.

9. W najbliższą środę 19 marca będziemy obchodzić uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił Świętego Józefa patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich, dlatego w tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech Święty Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego wypełniania powierzonych obowiązków i zatroskania o rozwój i świętość własnej rodziny. Wstawiennictwu Świętego Józefa będziemy również polecać wszystkich noszących imię tego patrona, szczególnie z naszej parafii.