Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
13 lipca 2020 - XV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 12.07.2020 Dzisiaj piętnasta niedziela roku l ... +++ 13 lipca 2020 - Intencje Mszy Świętych 13.07.2020 – 19.07.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 lipca 2020 - W tym roku przypada 300. rocznica śmierci ks. Wawrzyńca Stanisława Benika – twórcy Gorzkich Żali Mława obchodzi 300. rocznicę śmi ... +++ 12 lipca 2020 - 80. rocznica urodzin Szanownej Pani Hanny Wilkowskiej 05.07.2020 +++ 10 lipca 2020 - INFORMACJE DOTYCZĄCE 39. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ W 2020 R. 1. W związku z trwającą epidem ... +++ 10 lipca 2020 - Rzecznik Episkopatu: rusza inicjatywa #WakacyjneMsze Wszyscy mamy prawo do wakacji, ale ... +++ 6 lipca 2020 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 05.07.2020 Dzisiaj czternasta niedziela zwykł ... +++ 6 lipca 2020 - Intencje Mszy Świętych 06.07.2020 – 12.07.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 3 lipca 2020 - Mija 6 lat od śmierci ks. Piotra Błońskiego Dwie intencje unosiły jego modlitw ... +++ 3 lipca 2020 - Odpust ku czci Św. Achacjusza i Towarzyszy Męczenników 28.06.2020 +++ webdesign

1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali w wyciszeniu i z duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego oraz sprawowanie sakramentu pojednania, a także przez rekolekcje, dni skupienia i specjalne nabożeństwa pokutne.

2. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, każda druga niedziela Wielkiego Postu jest szczególnym czasem modlitwy i wsparcia materialnego Dzieła Pomocy Misjom o nazwie „Ad Gentes”, czyli „do narodów”. Zebrane ofiary będą pomocą naszej parafii dla ponad 2170 polskich misjonarzy i misjonarek głoszących Dobrą Nowinę w 98 różnych krajach świata. Po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła.

3. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16:00 – przewodniczy Akcja Katolicka, Rada Duszpasterska i Parafialny Zespół Synodalny.

4. Zwracam się z prośbą do mieszkańców poszczególnych miejscowości naszej parafii, aby zwyczajem lat poprzednich, przeprowadzić wielkopostną zbiórkę ofiar pieniężnych na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty, który będzie sprawowany w czasie Drogi Krzyżowej, następnie zostanie odprawiona Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. Pierwsza sobota miesiąca to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi – Msza święta wotywna o godzinie 10:00, a także pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 12:00 połączona z nabożeństwem Gorzkich Żali.

6. W czwartek 28 lutego Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski obchodzi swój dzień patronalny. W tym dniu szczególnie pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

7. Pan Jan Pikus w ostatnim czasie uczestniczył w rekolekcjach dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i otrzymał od Księdza Biskupa przedłużenie misji do pełnienia tej posługi w naszej parafii na kolejny rok. Panu Janowi życzymy zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego, a także dziękujemy za pełnienie tej zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji.

8. W piątek 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o bohaterskich żołnierzach konspiracji, którzy po oswobodzeniu się spod niemieckiego jarzma, stawili czoło sowieckiemu okupantowi i jego „polskim” poplecznikom. Pamiętajmy o tych, którzy polegli w walce z bronią w ręku i o tych, którzy bestialsko torturowani zmarli z wycieńczenia podczas przesłuchań lub zostali zamordowani strzałem w tył głowy. Pamiętajmy również o tych, którzy przeżyli terror stalinowski, a później byli poniżani w Polsce Ludowej i w ostatnich latach odeszli na wieczną wartę. Podziękujmy im za świadectwo trudnego czasu walki o pełną niepodległość naszego narodu. Żołnierzom Wyklętym zadedykował przed laty piosenkę pt. „Biały krzyż” znany kompozytor i muzyk Krzysztof Klenczon, którego ojciec był żołnierzem Armii Krajowej.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego