Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Październik
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
12 października 2019 - Różaniec z udziałem dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego 09.10.2019 +++ 12 października 2019 - ZŁOTE GODY MIESZKAŃCÓW GMINY CZERNICE BOROWE Jubileusz Złotych Godów to wspani ... +++ 12 października 2019 - Intencje Mszy Świętych 14.10.2019 – 20.10.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 8 października 2019 - Koncert pieśni z okazji XIX Dnia Papieskiego +++ 8 października 2019 - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 06.10.2019 Dzisiaj dwudziesta siódma niedziel ... +++ 6 października 2019 - LIST KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI ZAPOWIADAJĄCY OBCHODY XIX DNIA PAPIESKIEGO „Wstańcie, chodźmy!” Umiłowa ... +++ 5 października 2019 - Różaniec 2019 Nabożeństwo różańcowe w dni po ... +++ 5 października 2019 - Październik 2019 – Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny W Światowy Dzień Misyjny 2017 r. ... +++ 5 października 2019 - Pielgrzymka do Działdowa i Obór 21.09.2019 +++ 5 października 2019 - Różaniec z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej 02.10.2019 +++ webdesign
 1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza, który opiekuje się nami – swoimi owcami, każdego z nas wzywa po imieniu i chce obdarować życiem wiecznym. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty święte, których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 56. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „W mocy Bożego Ducha”.
 3. Dzisiaj przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.
 4. Od przyszłej niedzieli wznawiamy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 od maja do października. To nabożeństwo jest duchowym owocem nawiedzenia parafii przez kopię Jasnogórskiej Ikony w roku 2015.
 5. Jutro 13 maja to dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W tym dniu przypada 102. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 38. rocznica zamachu na Jana Pawła II. W sobotę 18 maja uczcimy kolejną rocznicę urodzin Świętego Papieża.
 6. Nabożeństwo majowe w dni powszednie jest odprawiane o godz. 16:00, a w niedziele na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 15:00.
 7. W poniedziałek o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Ta uroczystość została zaplanowana w niedzielę za dwa tygodnie 26 maja o godz. 12:00. W środę o godz. 14:30 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej.
 8. W przyszłą niedzielę 19 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, ale dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza. W czwartek 16 maja zapraszam rodziców, aby wspólnie przygotować kościół do tej uroczystości. Prace porządkowe rozpoczną się ok. godz. 17:00.
 9. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej zaprasza na IV Pielgrzymkę Służby Liturgicznej do Czerwińska nad Wisłą, która odbędzie się w sobotę 18 maja br. pod hasłem „Największą troską są dusze ludzkie”. Tegorocznymi patronami są błogosławieni płoccy męczennicy abp Antoni Julian Nowowiejski i bp Leon Wetmański. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11:00 Mszą Świętą, a zakończy się o godz. 16:00. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu oraz na stronie internetowej.
 10. Szkoła Muzyczna I Stopnia w Przasnyszu zaprasza na przesłuchania sprawdzające predyspozycje do nauki w szkole muzycznej, które odbędą się w piątek 17 maja (godz. 15:00-19:00) i w sobotę 18 maja (godz. 10:00-13:00) br. w siedzibie szkoły przy ulicy Sadowej 5. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła przy bocznym wyjściu.
 11. W piątek 10 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kierowcy Zawodowego, który corocznie jest świętowany od kilku lat w drugi piątek maja. Wszystkim kierowcom, przede wszystkim z naszej parafii, którzy zawodowo jeżdżą po drogach Polski, Europy i świata składamy życzenia Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej i Świętego Krzysztofa. Zmarłych, szczególnie tragicznie, polecamy miłosierdziu Bożemu.
 12. W imieniu całej parafii składam serdeczne podziękowanie dla Oddziału Gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych za ufundowanie renowacji zabytkowej monstrancji, która była w tym roku wystawiona z Najświętszym Sakramentem przy Grobie Pańskim, a jej poświęcenie odbędzie się w niedzielę 30 czerwca o godz. 12:00 podczas Mszy Świętej odprawionej w intencji Fundatorów, którzy mają też swój udział w renowacji ołtarza głównego.
 13. Trwają prace przy drzewostanie wzdłuż drogi na cmentarz, prowadzone przez Urząd Gminy. Większość drzew jest niestety w złym stanie, dlatego wymaga systematycznej troski i pielęgnacji. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami będą też robione nowe nasadzenia odpowiednich drzew, aby uzupełnić powstające ubytki i w ten sposób zachować niepowtarzalny charakter tej alei. Dziękuję Urzędowi Gminy za współpracę w tej ważnej sprawie i proszę o zachowanie ostrożności w czasie prowadzonych działań.
 14. W odpowiedzi na pytania dotyczące krzewów ze skweru parafialnego, podwórza plebanii i parkingu przykościelnego informuję, że z różnych przyczyn zostały przekazane wczesną wiosną do parku w Chojnowie.
 15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
  Maturzystom nadal życzymy światła Ducha Świętego. Modlimy się za wszystkich chorych, szczególnie przebywających w szpitalach. Naszą modlitwą otaczamy również zmarłych.
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 14 maja (wtorek) – Święty Maciej. Wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, poniósł śmierć męczeńską (święto).
 • 16 maja (czwartek) – Święty Andrzej Bobola (1591-1657). Polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, okrutnie zamęczony przez kozaków. Jest patronem Polski i Metropolii Warszawskiej dlatego w Diecezji Płockiej to święto ma rangę uroczystości.
 1. Niedziela Dobrego Pasterza wskazuje nam Jezusa, który jest „bramą owiec” i z miłością troszczy się o nas. Niech Bóg nam błogosławi, aby w tym tygodniu nie zabrakło naszej modlitwy, która będzie prośbą o nowe i dobre powołania do pracy w „Winnicy Pańskiej” oraz wsparciem dla wszystkich pasterzy Kościoła Chrystusowego.
Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego