< 2018 >
17 października 2018 - Uroczystość pobłogosławienia i przekazania Dębów Niepodległości parafiom i instytucjom Diecezji Płockiej 16.10.2018 +++ 16 października 2018 - Obchody 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły Msza św. z udziałem polskich bisk ... +++ 15 października 2018 - Mija 60. rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez Karola Wojtyłę W uroczystość św. Wacława, patr ... +++ 15 października 2018 - Dzień Papieski w naszej parafii 14.10.2018 +++ 15 października 2018 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 14.10.2018 Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela ... +++ 15 października 2018 - Intencje Mszy Świętych 15.09.2018 – 21.10.2018 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 13 października 2018 - XVIII Dzień Papieski „Promieniowanie Ojcostwa” +++ 12 października 2018 - 18. rocznica urodzin Patryka Pikus 11.10.2018 +++ 11 października 2018 - PIELGRZYMKA PRZASNYSKICH POLICJANTÓW NA JASNĄ GÓRĘ 30 września po raz pierwszy w XVII ... +++ 10 października 2018 - Rewitalizacja terenu za cmentarzem parafialnym +++ webdesign

1. Czwarta niedziela wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną Ewangelię o Chrystusie Dobrym Pasterzu, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas chce obdarować życiem wiecznym.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 53. Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego pod hasłem „Powołani do miłosierdzia”.

3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie scholi parafialnej, która przygotowuje się do występu w niedzielę za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 10:00.

4. W środę 20 kwietnia o godz. 14:00 kolejne spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach przygotowania do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

5. Diecezjalny Kapelan Strażaków oraz dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej zapraszają druhów i druhny – członków Ochotniczych Straży Pożarnych, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej, weteranów służby pożarniczej, kapelanów i duszpasterzy posługujących wśród strażaków oraz sympatyków pożarnictwa na III Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej w Popowie Kościelnym, która odbędzie się w sobotę 30 kwietnia 2016 r. Głównym punktem strażackiego świętowania będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Płockiego Piotra Libery, która zostanie odprawiona o godz. 11:00.

6. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży „Studnia” informuje, że w następną niedzielę we wszystkich parafiach diecezji płockiej zostanie przeprowadzona II edycja akcji „Napełnij Dzban”. Młodzież z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zapozna nas ze stanem przygotowań do tego wydarzenia. Po każdej Mszy Świętej można będzie złożyć ofiarę do specjalnych puszek – dzbanków, aby wesprzeć przyjazd młodzieży z ubogich rodzin z innych krajów w ramach akcji pod nazwą „Bilet dla brata”.

7. Panie Zelatorki i Koła Żywego Różańca naszej parafii zapraszają wszystkich chętnych do udziału w VIII Pielgrzymce Różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa, która odbędzie się w sobotę 14 maja br. Koszt pielgrzymki wynosi 30 zł. Zapisy i wpłatę przyjmuje p. Teresa Pikus z Czernic Borowych.

8. Pod hasłem ”Kropielnica w każdym domu” Rada ds. Duszpasterstwa Komisji Episkopatu Polski zachęca do zamieszczania w naszych domach kropielnicy z wodą święconą na pamiątkę jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, abyśmy za przykładem naszych przodków, wzywali Bożej opieki żegnając się wodą święconą i czyniąc swój dom Kościołem Domowym. W odpowiedzi na prośbę Episkopatu Polski, Rada Duszpasterska naszej parafii przygotowała pięć różnych wzorów takich kropielniczek. Zapisy prowadzi Pan Jan przy stoliku z prasą katolicką przy wyjściu z kościoła. Została ustalona jednakowa cena kropielniczki, która wynosi 20 zł. W tej cenie otrzymamy też małą buteleczkę na wodę święconą i pamiątkową książeczkę o tematyce jubileuszowej.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia z pamięcią w
modlitwie. Naszą modlitwą otaczamy również parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności.

10. Papież Franciszek zatytułował swoje orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Modlitw o Powołania „Kościół matką powołań”. Niech Bóg nam pobłogosławi, aby w tym tygodniu nie zabrakło naszej modlitwy, która będzie wsparciem dla wszystkich pasterzy Kościoła Chrystusowego.

11. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 23 kwietnia (sobota) – Święty Wojciech, biskup Pragi oraz misjonarz na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Razem z Maryją Królową Polski i Świętym Stanisławem Biskupem, jest głównym patronem naszej Ojczyzny.

Rok liturgiczny 2017/2018