Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
13 lipca 2020 - XV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 12.07.2020 Dzisiaj piętnasta niedziela roku l ... +++ 13 lipca 2020 - Intencje Mszy Świętych 13.07.2020 – 19.07.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 lipca 2020 - W tym roku przypada 300. rocznica śmierci ks. Wawrzyńca Stanisława Benika – twórcy Gorzkich Żali Mława obchodzi 300. rocznicę śmi ... +++ 12 lipca 2020 - 80. rocznica urodzin Szanownej Pani Hanny Wilkowskiej 05.07.2020 +++ 10 lipca 2020 - INFORMACJE DOTYCZĄCE 39. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ W 2020 R. 1. W związku z trwającą epidem ... +++ 10 lipca 2020 - Rzecznik Episkopatu: rusza inicjatywa #WakacyjneMsze Wszyscy mamy prawo do wakacji, ale ... +++ 6 lipca 2020 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 05.07.2020 Dzisiaj czternasta niedziela zwykł ... +++ 6 lipca 2020 - Intencje Mszy Świętych 06.07.2020 – 12.07.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 3 lipca 2020 - Mija 6 lat od śmierci ks. Piotra Błońskiego Dwie intencje unosiły jego modlitw ... +++ 3 lipca 2020 - Odpust ku czci Św. Achacjusza i Towarzyszy Męczenników 28.06.2020 +++ webdesign

Bł. abp Antoni J. Nowowiejski i bł. bp Leon Wetmański, męczennicy II wojny światowej, byli patronami IV Pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą. W sobotę 18 maja br. wzięło w niej udział około 600 ministrantów, lektorów oraz dziewcząt ze scholi parafialnych.

IV Pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku każdego roku patronują święci i błogosławieni. W tym roku byli to patronowie obecnego roku w diecezji: bł. abp Antoni J. Nowowiejski i bł. bp Leon Wetmański, pasterze Kościoła płockiego, którzy zostali zamęczeni przez Niemców w obozie w Działdowie. Papież Jan Paweł II dokonał ich beatyfikacji 13 czerwca 1999 r. wraz ze 106 innymi męczennikami II wojny światowej.

Na początku spotkania w Czerwińsku jej uczestnicy wzięli udział w Mszy św. w bazylice czerwińskiej. Przewodniczył jej ks. dr Artur Janicki, dyrektor Szkół Katolickich w Płocku, a kazanie wygłosił ks. Mariusz Przybysz, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Mławie.

Zwrócił w nim m.in. uwagę na podobieństwo Jezusa do Maryi, wynikające stąd, że dzieci są podobne do swych matek. Podobnie może być z tymi, którzy przebywają blisko ołtarza, pełniąc przy nim posługi: stają się podobni do Pana Boga.

Po Mszy św. przewidziano dla uczestników pielgrzymki wiele atrakcji m.in. mini olimpiadę sportową, strzelanie z paint-ballu, pokaz ratownictwa w wykonaniu Straży Pożarnej czy oglądanie czołgu z czasów ostatniej wojny.

Ogółem w różnych konkursach wręczono około 80 nagród. Uczestnicy pielgrzymki losowali też nagrodę główną, którą był rower. Wylosowała ją dziewczynka z parafii św. Wojciecha w Płocku. Nagrody w konkursach ufundowało Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Liturgicznej. Poza tym odbył się konkurs wiedzy o Czerwińsku, w którym nagrodę (radiomagenetofon) ufundował Marcin Gortat, wójt gminy Czerwińsk.

Odbyło się też wręczenie medali 30 wzorowym ministrantom, zgłoszonym przez parafie.

W pielgrzymce wzięło udział około 600 osób: ministrantów, lektorów oraz dziewcząt ze scholi parafialnych. Towarzyszyli im księża i opiekunowie świeccy.

Organizacją IV Pielgrzymki Służby Liturgicznej diecezji płockiej zajęło się Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Płockiej: ks. Dawid Witkowski (wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Płońsku), ks. Mariusz Przybysz, ks. Artur Janicki.

 

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego