7 sierpnia 2020 - Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę Płock, 06.08.2020. 39. Piesza Piel ... +++ 6 sierpnia 2020 - 18. rocznica urodzin Andrzeja Pikus 04.08.2020 +++ 5 sierpnia 2020 - Dekoracja kwiatowa kościoła w pierwszą niedzielę sierpnia +++ 4 sierpnia 2020 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 02.08.2020 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 4 sierpnia 2020 - Modlitwa w 76. rocznicę likwidacji więzienia niemieckiego w Forcie III Modlin Twierdzy W Pomiechówku uczczono 76. rocznic ... +++ 3 sierpnia 2020 - Intencje Mszy Świętych 03.08.2020 – 09.08.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2020 - Przesłanie Biskupa Polowego WP z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Oddajmy hołd wszystkim uczestnikom ... +++ 31 lipca 2020 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa trzeźwości o sierpniową abstynencję +++ 30 lipca 2020 - Prace pielęgnacyjne przy drzewkach i krzewach na cmentarzu parafialnym i skwerku przykościelnym +++ 28 lipca 2020 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 26.07.2020 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ webdesign

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Dobro małżeństwa i rodziny ma kluczowe znaczenie dla przyszłości świata i Kościoła. Z tego powodu duszpasterstwo rodzin należy do priorytetów działalności zbawczej Kościoła i wymaga nieustannego wysiłku, by nie tylko solidnie przygotowywać do sakramentu małżeństwa, ale również towarzyszyć rodzinom w rozwoju ich miłości i wiary, a także pomóc w odkryciu ich miejsca w życiu parafii. W te wysiłki Kościoła w Polsce wpisuje się inicjatywa związana z przeżywaniem Niedzieli Świętej Rodziny. Podczas 380. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski (Płock, 25-26 IX br.), biskupi zaproponowali, aby Niedziela Świętej Rodziny była dniem modlitw o świętość małżeństw i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. W przeżywaniu miłości ludzie wierzący otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa. Jest on „darem dla uświęcenia i zbawienia małżonków” oraz „stałym przypomnieniem dla Kościoła tego, co dokonało się na Krzyżu”, bowiem małżonkowie „wzajemnie dla siebie i dla dzieci są świadkami zbawienia” (papież Franciszek, Amoris laetitia, nr 74).

Jako Rada ds. Rodziny KEP pragniemy zaprosić wszystkich małżonków do tego, aby w Niedzielę Świętej Rodziny cała rodzina stanęła przed ołtarzem, by odnowić przyrzeczenia małżeńskie i w ten sposób umocnić więź miłości w małżeństwie i rodzinie. Prosimy wszystkich duszpasterzy, aby zorganizowali w parafiach obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich i w homilii zwrócili uwagę wiernych na wartość sakramentalnego małżeństwa. Organizacja i przebieg tego obrzędu zależy od roztropności duszpasterzy, którzy dobrze znają swoje wspólnoty, ponieważ nie powinien on zbytnio wydłużać liturgii, a jednocześnie winien mieć radosny i uroczysty charakter. Należy również unikać sytuacji, które zbytnio akcentowałyby podział na małżeństwa sakramentalne i związki niesakramentalne, gdyż ci, którzy uczestniczą w niedzielnej Mszy świętej to najgorliwsza część naszych parafii. Dla małżeństw sakramentalnych niech to będzie odnowienie i umocnienie, a dla „oddalonych” niech będzie to okazja do modlitwy, refleksji i jeszcze większej tęsknoty za Bogiem, która towarzyszy każdemu człowiekowi wiary.

Zachęcamy, aby we wszystkich parafiach w Polsce ta niedziela była okazją do spotkania małżeństw i rodzin ze Świętą Rodziną z Nazaretu. Wszystkim duszpasterzom, osobom konsekrowanym i apostołom świeckim zaangażowanym w duszpasterstwo rodzin w Polsce dziękuję za wysiłek oraz proszę, byśmy nie tracili gorliwości i nadziei.

Na radosne i pełne wiary przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia wszystkim błogosławię.

Wiesław Śmigiel

Przewodniczący Rady ds. Rodziny