< 2018 >
23 października 2018 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 21.10.2018 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 22 października 2018 - Intencje Mszy Świętych 22.09.2018 – 28.10.2018 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 21 października 2018 - Orędzie na Światowy Dzień Misyjny 2018 r. Wraz z młodymi nieśmy wszystkim E ... +++ 17 października 2018 - Uroczystość pobłogosławienia i przekazania Dębów Niepodległości parafiom i instytucjom Diecezji Płockiej 16.10.2018 +++ 16 października 2018 - Obchody 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły Msza św. z udziałem polskich bisk ... +++ 15 października 2018 - Mija 60. rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez Karola Wojtyłę W uroczystość św. Wacława, patr ... +++ 15 października 2018 - Dzień Papieski w naszej parafii 14.10.2018 +++ 15 października 2018 - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „B” 14.10.2018 Dzisiaj dwudziesta ósma niedziela ... +++ 15 października 2018 - Intencje Mszy Świętych 15.09.2018 – 21.10.2018 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 13 października 2018 - XVIII Dzień Papieski „Promieniowanie Ojcostwa” +++ webdesign

Okres zwykły

Przed służeniem:

Oto za chwilę przystąpię ,,do ołtarza Bożego, do Boga, który rozwesela młodość moją”. Do świętej przystępuje służby. Chcę ją dobrze pełnić. Proszę Cię, Panie Jezu, o łaskę skupienia, by myśli moje były przy Tobie, by oczy moje były zwrócone na ołtarz, a serce moje oddane tylko Tobie. Amen.

Po służeniu:

Boże, którego dobroć powołała mnie do Twojej służby, spraw, bym uświęcony uczestnictwem w Twych tajemnicach przez dzień dzisiejszy i całe moje życie szedł tylko drogą zbawienia. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Okres Adwent

Przed służeniem:

Panie, nasz Boże, niech ta święta posługa pobudzi nasze serca do przygotowania dróg Synowi Twojemu abyśmy dzięki Jego przyjściu mogli ci służyć w czystości serca.

Kapłan: Oto Pan Bóg przyjdzie.
Ministrant: Z rzeszą świętych k’nam przybędzie.

Po służeniu:

Panie Jezu, który nam, tak bardzo niegodnym, pozwoliłeś być blisko Ciebie, prosimy Cię, spraw, abyśmy w codziennym życiu umieli iść Twoimi śladami, świadcząc dobro innym.

Kapłan: Błogosławiony, który przybywa imię Pańskie.
Ministrant: Hosanna na wysokości.

Okres Bożego Narodzenia

Przed służeniem:

Panie Jezu, który niegdyś przyszedłeś na świat w betlejemskiej stajence, spraw, abyśmy godnie służyli przy Twoim ołtarzu, gdzie każdego dnia rodzisz się pośród nas.

Kapłan: Słowo stało się Ciałem.
Ministrant: I zamieszkało między nami.

Po służeniu:

Przeniknięci blaskiem tajemnicy Twojego narodzenia, prosimy Cię Panie, pomóż na nieustannie składać u Twego żłóbka dary naszych dobrych czynów.

Kapłan: Chwała na wysokości Bogu.
Ministrant: A na ziemi pokój ludziom dobrej woli.

Okres Wielkiego Postu

Przed służeniem:

Panie Jezu, w tym świętym czasie pokuty, przystępujemy do służby przy Twoim ołtarzu, spraw prosimy, niech ono tak przemieni nasze serca, aby się Tobie podobały.

Kapłan: Nawracajcie się.
Ministrant: I wierzcie w Ewangelię.

Po służeniu:

Boże, nasz Dobry Ojcze, który zawsze nas szukasz, a gdy schodzimy z drogi uczciwej jesteś gotowy darować nam to wszystko, co złego uczyniliśmy, spraw, abyśmy przez tę świętą posługę, całą duszą nawrócili się do Ciebie.

Kapłan: Któryś za nas cierpiał rany.
Ministrant: Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

Okres Wielkanocny

Przed służeniem:

Panie Jezu, który swoim zmartwychwstaniem zwyciężyłeś wszelkie zło, spraw prosimy, abyśmy godnie służąc Tobie nieśli bliźnim radość Twojego zwycięstwa.

Kapłan: Chrystus Pan zmartwychwstał, Alleluja.
Ministranci: Prawdziwie z grobu powstał, Alleluja.

Po służeniu:

Panie Jezu, Ty przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie przywróciłeś nam życie wieczne i zawarłeś z nami Nowe Przymierze, spraw prosimy, abyśmy jako Twoi słudzy, codziennie umierając dla grzechu żyli tylko dla Ciebie.

Kapłan: Błogosławiony Pan Bóg Izraela, Alleluja.
Ministranci: Bo lud swój nawiedził i wyzwolił, Alleluja.

Modlitwa Ministranta

Panie Jezu Chryste, Ty wezwałeś mnie,
abym szedł za Tobą drogą do Ojca.
Chcę iść z Tobą, chcę żyć z Ciebie.
Bądź światłem, które mnie oświeca.
Bądź moim Mistrzem, którego kocham,
i za którym idę.

Wyryj głęboko w moim sercu słowo Twoje.
Naucz mnie patrzeć na Twój przykład.
Napełnij mnie Twoim życiem, abym uwielbiał Ojca
i służył braciom tak, jak Ty nakazałeś.
Wybaw mnie od grzechu.

Przełam we mnie to, co się Tobie opiera.
Daj mi Ducha Twego i dozwól,
aby obietnica Twoja wypełniła się we mnie.
Chcę żyć przez Ciebie, z Tobą i w Tobie –
w miłości Ducha Świętego ku chwale Ojca.

Maryjo, Matko Kościoła, Królowo świata,
bądź mi Matką na drogach mojego życia.
Wyjednaj mi Matko pięknej miłości
Ducha miłości, co nigdy nie ustaje,
Ducha mądrości Krzyża,
co wiedzie do Zmartwychwstania.

Święty Janie Berchmansie,
Apostole całkowitego oddania się Bogu i bliźnim
na wzór Maryi – módl się za mną.

Modlitwa Lektora

Panie,
oto stoję wobec wielkiej tajemnicy Twego Słowa,
które mam przekazywać innym.
Pomóż mi być najpierw dobrym słuchaczem
i świadkiem Twego Słowa.
Oczyść moje wargi od wszelkiej nieczystości,
uczyń mnie swoim narzędziem,