Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej




5 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 07.06.2020 – 14.06.2020 Marcin Sędrowski – parafia pw. Z ... +++ 5 czerwca 2020 - Intencje Mszy Świętych 08.06.2020 – 14.06.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 czerwca 2020 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO „A” 31.05.2020 Dzisiejsza niedziela to uroczystoś ... +++ 1 czerwca 2020 - 7 Darów Ducha Świętego +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Sebastian Paweł Baranowski – par ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Piotr Zaborowski – parafia pw. Ś ... +++ 29 maja 2020 - Terminy poświęcenia pól – czerwiec 2020 +++ 29 maja 2020 - Intencje Mszy Świętych 01.06.2020 – 07.06.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 maja 2020 - Zwiększenie limitu osób w miejscach kultu religijnego +++ 29 maja 2020 - Dekret odwołujący ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej W związku z ogłoszoną dnia 27 ma ... +++ webdesign

nuncjusz_start3

Abp Salvatore PENNACCHIO

Nuncjusz Apostolski w Polsce

Urodzony 7 września 1952 r. w Marano (Neapol) we Włoszech.Święcenia kapłańskie otrzymał 18 września 1976 r. w diecezji Aversa.

Po uzyskaniu doktoratu z filozofii, został skierowany do pracy dyplomatycznej przy Stolicy Apostolskiej (15.04.1979).

Pracował na placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej w Panamie, Etiopii, Australii, Turcji, Egipcie, Jugosławii i Irlandii.

Dnia 28 listopada 1998 r. został mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Rwandzie i podniesiony do godności arcybiskupiej (abp tytularny Montemarano). Dnia 6 stycznia 1999 r. otrzymał święcenia biskupie.

Dnia 20 września 2003 r. mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Tajlandii, Singapurze i Kambodży oraz Delegatem Apostolskim w Mjanmie, Laosie, Malezji i Brunei.

Dnia 8 maja 2010 r. mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Indiach i Nepalu.

Dnia 6 sierpnia 2016 mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Rzeczypospolitej Polskiej.

Oprócz włoskiego, zna również język francuski, angielski i hiszpański.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego