XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

04.11.2012

1. Dzisiaj 31. niedziela roku kościelnego. Liturgia słowa przypomina nam o tym, że miłość zawsze jest najważniejsza, lecz aby mogła być prawdziwa, musi obejmować wszystkie sfery naszego życia, a więc nasze odniesienie do Boga, do drugiego człowieka i do samego siebie.

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed Mszą świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Zembrzusa Wielkiego, a po Mszy świętej spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

4. Czwartek 8 listopada to uroczystość poświęcenia kościoła katedralnego w Płocku, który jest ”matką wszystkich kościołów w diecezji”. Płocka świątynia jest jedną z pięciu najstarszych polskich katedr.

5. W piątek 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie w Rzymie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego ta świątynia jest nazywana „matką wszystkich kościołów świata”.

6. W najbliższą niedzielę 11 listopada przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza święta za Ojczyznę, a młodzież z gimnazjum przedstawi inscenizację związaną z życiem i działalnością generała Stanisława Sosabowskiego oraz żołnierzy, którymi dowodził na frontach drugiej wojny światowej. Po Mszy świętej przejście na cmentarz i złożenie kwiatów na grobie Nieznanego Żołnierza. O godzinie 16:00 tego dnia w sali OSP odbędzie się wieczór pieśni i piosenki patriotycznej. Urząd Gminy Czernice Borowe oraz nasza parafia serdecznie zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania.

7. W przyszłą niedzielę również będziemy przeżywali w Kościele w Polsce IV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ten dzień ma uwrażliwić Polaków na problem wolności religijnej, jako jednego z podstawowych praw człowieka, a także ukazać obecną trudną sytuację chrześcijan w świecie, którzy spotykają się z dyskryminacją prawną i społeczną, a także z krwawym prześladowaniem. W tym roku jednoczymy się z Egiptem, który w tym dniu wspieramy modlitwą i ofiarą pieniężną złożoną do puszek.

8. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego i zachęcam do dalszej modlitwy za naszych zmarłych w różnej formie. Przede wszystkim jest to ofiara Mszy Świętej i modlitwa poprzez wypominki roczne oraz jednorazowy odpust zupełny, który możemy uzyskać do 8 listopada.

9. Dziękuję za podarowane do kościoła piękne chryzantemy oraz za przygotowanie okolicznościowej dekoracji, która także zachęca nas do modlitwy za wszystkich zmarłych i dusze w czyśćcu cierpiące.

10. Dziękuję też za ofiary złożone na tacę oraz w czasie przeprowadzonej kwesty 1 listopada z przeznaczeniem na odnowienie pomnika śp. Adama Kamińskiego z 1865 r. Ogólnie uzyskaliśmy kwotę 1.285 zł. Jeszcze raz dziękuję Oddziałowi Parafialnemu Akcji Katolickiej, ale również lektorom i młodzieży z trzeciej klasy gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej.

11. Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Przasnyszu zachęca każdą osobę, która jest w przedziale wiekowym 18-60 lat i ma predyspozycje zdrowotne, aby zgłosiła się z dowodem osobistym na oddanie krwi (po zjedzonym śniadaniu) w każdy poniedziałek, środę i piątek do Oddziału Terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Przasnyszu, ul. Sadowa 9 (Szpital Powiatowy, II piętro). Honorowy Dawca Krwi otrzyma zwrot kosztów podróży (potrzebny bilet PKS), poczęstunek w formie kawy i ośmiu czekolad, legitymację krwiodawcy oraz zaświadczenie o wolnym dniu.

12. „Chroń życie, załóż odblask” i dołącz do akcji PKN Orlen, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Parafii Rzymskokatolickich na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach Mazowsza, gdzie jest najwięcej wypadków z udziałem pieszych i innych tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wychodząc z kościoła można otrzymać taki element odblaskowy duży lub mały. Przy tej okazji podziękowania dla p. inspektora Zbigniewa Listwona i p. podinspektora Jana Ćwieka za przekazanie naszej parafii większej liczby tych elementów odblaskowych.

13. W związku z otrzymaną dotacją z Urzędu Marszałkowskiego trwa pierwszy etap renowacji dzwonnicy przykościelnej, który polega na wymianie stolarki okiennej i drzwi głównych wejściowych od strony kościoła. Dębową stolarkę wykonuje zakład stolarski Ewy i Zbigniewa Stawickich z Boryszewa k. Płocka. Planowany termin zakończenia prac 10 grudnia 2012r. Do chwili obecnej wymieniono sosnową podłogę na pierwszej kondygnacji dzwonnicy i zaimpregnowano drewniane bale, na które położono nowe deski podłogowe.

14. Ofiarę materialną na rzecz naszej parafii w ostatnim czasie złożyli: p. Zdzisław i Wanda Sosnowscy – Żebry, p. Kazimierz Kołakowski – Kownaty, p. Jerzy Burski – Dzielin, p. Elżbieta Biraga – Czernice Borowe.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• Sobota 10 lisopada – święty Leon Wielki papież z V wieku, którego1 zapamiętano, jako gorliwego obrońcę jedności Kościoła.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76