XXX NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

28.10.2012

1. Rocznica poświęcenia kościoła parafialnego, którą dzisiaj przeżywamy, jest okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz za tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że kościół w obecnym kształcie został wzniesiony prawdopodobnie w pierwszej połowie XVI wieku, bo wzmianka o funduszach na jego budowę pochodzi z 1514 r. Nie wiadomo, kiedy świątynia została konsekrowana, choć ten fakt notuje generalna wizytacja pasterska z roku 1781r.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy drugiej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed Pierwszą i Generalną Komunią Świętą.

3. W ubiegłą niedzielę w całej Polsce odbywało się liczenie wiernych uczestników Mszy świętej (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii świętej (communicantes). Ze względu na odpust w naszej parafii takie liczenie ma miejsce dzisiaj.

4. W tym tygodniu kończy się miesiąc październik a tym samym również nabożeństwa różańcowe. Dzieci uczestniczące w codziennym różańcu jutro (29 października) przynoszą komplet tajemnic w etui z wizerunkiem Matki Bożej Różańcowej. We wtorek 30 października podsumowanie całego konkursu i wręczenie nagród. Serdecznie dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę różańcową, szczególnie Kołom Żywego Różańca, dzieciom, młodzieży, ministrantom i lektorom.

5. W czwartek 1 listopada – uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele o godzinie 10:00 i 12:00. O 11:30 w kościele różaniec za zmarłych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej.

6. Po Mszy św. o godzinie 12:00, odprawianej za zmarłych Parafian, procesja żałobna na cmentarz, gdzie przy czterech stacjach będziemy modlić się za zmarłych, m.in. w wypominkach jednorazowych, a także nastąpi poświęcenie nowych pomników nagrobnych.

7. W piątek 2 listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele o godzinie 10:00 (za wszystkich wiernych zmarłych) i 16:30. Podzwonne za naszych bliskich zmarłych zamawiamy u Pana Kościelnego.

8. Od 1 do 8 listopada można codziennie uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i choćby myślne odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych. Jednorazowy odpust zupełny z okazji Dnia Zadusznego można ofiarować tylko za cierpiących w czyśćcu. W tym celu należy spełnić następujące warunki: nawiedzić kościół, podczas nawiedzenia należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, dodać jakąkolwiek modlitwę w intencjach Ojca Świętego oraz przyjąć Komunię świętą.

9. W tym roku kontynuujemy zwyczaj kwesty przy cmentarzu parafialnym w uroczystość Wszystkich Świętych w celu pozyskania środków materialnych na renowację zabytkowych nagrobków znajdujących się na naszym cmentarzu. Słowa podziękowania dla Akcji Katolickiej naszej parafii za podjęcie się trudu przeprowadzenia tegorocznej kwesty.

10. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych, dlatego też przyjmowane są wypominki, czyli modlitwa za zmarłych wspominanych imiennie i polecanych miłosierdziu Bożemu.

11. W najbliższy piątek 2 listopada o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Węgrze z okazji Świętego Huberta – patrona myśliwych zostanie odprawiona Msza święta w intencji myśliwych z rejonu Przasnysz, a szczególnie wszystkich śp. zmarłych. Do wspólnej modlitwy zaprasza ks. Tomasz Ozimkowski, proboszcz parafii Węgra.

12. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca połączony z uroczystością Wszystkich Świętych. Pierwszy piątek – od godziny 15:30 adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość sakramentu pokuty dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz Msza święta o godzinie 16:30. Pierwsza sobota – o godzinie 10:00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

13. W tym tygodniu planujemy usunięcie śmieci z cmentarza. Przy tej okazji bardzo dziękuję rodzinie Państwa Wójcik z Zembrzusa Wielkiego za wieloletnią okazywaną pomoc w transporcie na wysypisko. Jednocześnie proszę o składowanie śmieci na cmentarzu w miejscach do tego wyznaczonych.

14. Zakończyliśmy zbiórkę zboża i ofiar materialnych na rzecz WSD w Płocku, raz jeszcze dziękuję poszczególnym miejscowościom naszej parafii za okazaną pomoc i życzliwość w postaci przekazanego zboża i złożonej ofiary. Bóg zapłać.

15. Na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia z tytułu zbiórki do puszek w Dniu Papieskim nasza parafia przekazała 420zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

16. Mieszkańcom Chojnowa dziękuję za inicjatywę upiększenia otoczenia przydrożnego krzyża, który ze względu na podwójne ramię poprzeczne jest prawdopodobnie podziękowaniem za uwolnienie od jakiejś zaraźliwej choroby, które kiedyś były bardzo niebezpieczne.

17. Dziękuję również p. Danielowi Śmigielskiemu z Chojnowa za okazaną pomoc przy wymianie gaśnic w kościele na nowe, spełniające wymogi określone przepisami i zaleceniami Straży Pożarnej oraz zamontowanie na chórze gaśnicy razem ze skrzynką zabezpieczającą. Ostatnio również została zamontowana dodatkowa czujka alarmowa w zakrystii w ramach modernizacji alarmu w kościele. Koszt tych inwestycji to 900 zł.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76