XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

07.10.2012

1. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w roku liturgicznym. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godzinie 15:30, a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 15:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej całą parafię, a szczególnie Koła Żywego Różańca dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Zachęcam również do systematycznej modlitwy różańcowej dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz młodzież z trzeciej klasy gimnazjum. W tym roku również trwa konkurs różańcowy dla dzieci, który polega na zebraniu wszystkich tajemnic Różańca w formie karteczek, które otrzymujemy od poniedziałku do piątku.

2. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Dziękuję całej asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami i liturgicznej służbie ołtarza.

3. Dzisiaj rozpoczyna się 68. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Kościół domem miłosierdzia”. Główne zadanie tego Tygodnia, to budzenie wrażliwości ludzi na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Mamy więc dobrą okazję do modlitwy i czynnego wspierania dzieł miłosierdzia, które prowadzi Kościół katolicki w Polsce i na świecie.

4. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe przed Mszą świętą o godzinie 10:00 poprowadzi KŻR z Nowych Czernic, a w przyszłą sobotę do prowadzenia modlitwy różańcowej o godzinie 15:30 zapraszam KŻR z miejscowości Zembrzus Wielki.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 10:00 krótkie spotkanie dla dzieci i młodzieży należących do KŻR oraz dla chętnych, którzy chcą należeć do tej wspólnoty. Również za tydzień w czasie Mszy świętej o godz. 10:00 nastąpi poświęcenie strojów liturgicznych naszych ministrantów w stopniu lektora.

6. Jak słyszeliśmy z odczytanego listu pasterskiego Episkopatu Polski w najbliższą niedzielę będziemy przeżywali XII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Zgodnie z tradycją, po każdej Mszy świętej będą zbierane ofiary do specjalnych puszek jako wsparcie fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

7. W czwartek 11 października br. w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II, rozpocznie się Rok Wiary. Tego samego dnia mija także dwadzieścia lat od opublikowania Katechizmu Kościoła Katolickiego, ogłoszonego w 1992r. przez błogosławionego Jana Pawła II po to, aby ukazać wszystkim wiernym siłę i piękno wiary. Te dwie ważne dla całego Kościoła rocznice przypomniał papież Benedykt XVI w Liście apostolskim Porta fidei (Podwoje wiary), oznajmiając równocześnie swój zamiar ogłoszenia Roku Wiary. W naszej diecezji uroczyste rozpoczęcie Roku Wiary nastąpi w przyszłą niedzielę 14 października, w bazylice katedralnej o godz. 15:00 w Płocku, razem z rozpoczęciem 43. Synodu Diecezjalnego.

8. W sobotę 13 października czcimy Matkę Bożą Fatimską z okazji kolejnej rocznicy skierowania do świata przesłania fatimskiego, które jednocześnie jest wezwaniem do modlitwy, pokuty i wynagrodzenia za grzechy całego świata. W tym dniu zostanie odprawione okolicznościowe nabożeństwo różańcowe ofiarowane za grzechy świata.

9. Za dwa tygodnie 21 października w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci świętego Łukasza. Mszę świętą o godzinie 12:00 odprawi ks. prałat dr Ireneusz Wrzesiński emerytowany proboszcz parafii świętego Józefa w Ciechanowie. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 15:00. Wypominki roczne i intencje Mszy świętych na nowy rok kalendarzowy będą przyjmowane po Odpuście.

10. Nadal trwa zbiórka zboża i ofiar materialnych na rzecz WSD w Płocku. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie wspierają ten piękny zwyczaj naszej parafii, a szczególnie mieszkańcom Zembrzusa Wielkiego, Kownat, Dzielina, Chrostowa Wielkiego oraz Nowych Czernic od strony Zembrzusa i Chrostowa za zboże przywiezione w tym tygodniu i przekazane ofiary materialne, Bóg zapłać. Dziś również odbędzie się zapowiadana przed tygodniem zbiórka w Czernicach Borowych.

11. Dziękuję rodzinie z naszej parafii, która w ostatnim czasie ufundowała Mszał Rzymski ( księgę do sprawowania Mszy świętej) oraz komplet lekcjonarzy i kropidło. Dziękuję także wszystkim tegorocznym pielgrzymom za ufundowanie stuły maryjnej.

12. Słowo Biskupa Płockiego na rozpoczęcie Roku Wiary i 43. Synodu Diecezji Płockiej (czytaj więcej >>>).

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76