XVI NIEDZIELA ZWYKŁA „B”

22.07.2012

1. Szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła, którą dzisiaj przeżywamy, zachęca nas słowami Ewangelii, abyśmy zawsze pamiętali o Chrystusie, szczególnie w czasie wypoczynku, wakacyjnych wyjazdów i urlopów, a przede wszystkim w każdą niedzielę.

2. Pod hasłem „Niesiemy Chrystusa na drogach świata” rozpoczynamy dzisiaj 13. Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa, obchodzony w dniach 22-29 lipca br. z inicjatywy MIVA Polska (międzynarodowa organizacja niosąca pomoc misjonarzom w zdobywaniu środków transportu). Za wstawiennictwem Świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących oraz bł. Jana Pawła II – Pielgrzyma świata i misjonarza wszystkich ludów i narodów, modlimy się w czasie tego tygodnia o bezpieczne podróże i opiekę Bożą dla kierujących pojazdami i poruszających się po naszych drogach.

3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych według zwyczaju poprzednich lat (ogólna modlitwa w kościele, a później indywidualne pokropienie każdego pojazdu przy dzwonnicy, gdzie na chwilę się zatrzymujemy, a po krótkiej modlitwie odjeżdżamy). Z okazji parafialnego poświęcenia pojazdów można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

4. Nadal trwają zapisy do udziału w XXXI Pieszej Pielgrzymce z Płocka na Jasną Górę, która będzie miała miejsce jak co roku w dniach 6-14 sierpnia. Jak co roku też od wielu lat, jest również możliwość udziału w tzw. „pielgrzymce duchowej”. Zapisy w zakrystii po Mszy Świętej.

5. We wtorek 24 lipca swoje święto przeżywa policja państwowa, która została utworzona 93 lata temu właśnie tego dnia 1919 roku i ponownie powołana do istnienia w roku 1991. Wszystkim policjantom i policjantkom oraz ich rodzinom (szczególnie z naszej parafii) składamy serdeczne życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki Świętego Michała Archanioła – patrona polskiej policji.

6. Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Ciechanowie kieruje do młodzieży naszej parafii pismo z informacją o rozpoczętym naborze w kierunku udzielania profesjonalnej pomocy osobom chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym pomocy. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń parafialnych.

7. W ostatnim czasie został zakupiony zestaw dwóch mikrofonów bezprzewodowych. Było to możliwe dzięki ofiarom, które wpłynęły ostatnio na rzecz naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom.

8. 17 lipca br. zmarł ks. kan. Marian Olkowski(l.98), emerytowany proboszcz parafii Świętego Onufrego w Staroźrebach i tam pochowany. Był najstarszym kapłanem diecezji płockiej. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

9. W tym tygodniu patronują nam:
• Poniedziałek 23 lipca – święta Brygida, patronka Europy, założycielka zgromadzenia zakonnego sióstr brygidek i autorka wielu dzieł mistycznych.

• Wtorek 24 lipca – święta Kinga, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu.

• Środa 25 lipca – święty Jakub Apostoł, który został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po św. Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. W 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem.

• Środa 25 lipca – święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących. Orędownik w różnych niebezpieczeństwach, szczególnie na drodze i w czasie podróży.

• Czwartek 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy bardziej niż zwykle o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

10. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom bieżącego tygodnia życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76