ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO „B”

27.05.2012

1. Dzisiaj w Kościele przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która w polskiej tradycji znana jest również jako Zielone Świątki. W naszej parafii jest to jednocześnie niedziela uroczystego Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez dzieci z klasy czwartej.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 10:00 i 16:30, a nabożeństwo majowe o godzinie 16:00.

3. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy czas wielkanocny w liturgii Kościoła. Następna niedziela jest uroczystością Trójcy Przenajświętszej i kończy możliwość spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

4. Dzisiaj w naszym dekanacie parafia Święte Miejsce przeżywa odpust z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Główna Msza Święta zostanie odprawiona o godzinie 12:00.

5. Przed nami ostatnie dni nabożeństw majowych, które w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 15:00.

6. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 16:00 nabożeństwo czerwcowe, adoracja Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty. Pierwsza sobota miesiąca – o godzinie 10:00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo czerwcowe, a także pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy Świętej o godzinie 10:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna, na którą zapraszam całą asystę. Dziewczęta, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej będą miały okazję pierwszy raz, z grupą starszych koleżanek, uczestniczyć czynnie w procesji, sypiąc kwiatkami przed Najświętszym Sakramentem.

7. W piątek 1 czerwca – Dzień Dziecka, z tej okazji dla wszystkich dzieci z naszej parafii serdeczne życzenia połączone z pamięcią w modlitwie podczas nabożeństwa czerwcowego. W tym dniu bowiem rozpoczyna się miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa.

8. Wczoraj, 26 maja w płockiej katedrze, w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00, czterech starszych ministrantów z naszej parafii: Marek Kobyliński, Łukasz Miączyński, Piotr Mikłowski i Kamil Pawluczuk, otrzymali z rąk J.E. Biskupa Płockiego Piotra Libery nominacje do pełnienia funkcji lektora. Naszym nowym lektorom, ich rodzicom i bliskim serdecznie gratulujemy.

9. W niedzielę 3 czerwca będziemy obchodzić V Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności za wszelkie łaski, jakie otrzymujemy od Boga w życiu osobistym, rodzinnym i narodowym. W tym roku chcemy dziękować za dwie ważne pielgrzymki błogosławionego Jana Pawła II do naszej Ojczyzny z 1987 r. oraz 2002 r. Oprócz tego będziemy się modlić za naszą Ojczyznę, o ducha jedności wszystkich Polaków. Tego dnia, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, we wszystkich parafiach Kościoła w Polsce, będzie odbywała się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.

10. W tym samym dniu, w niedzielę 3 czerwca w Mediolanie, odbędą się główne uroczystości VII Światowego Spotkania Rodzin z Ojcem Świętym, pod hasłem „Rodzina – praca i świętowanie”. Diecezja Płocka włącza się w to ważne dla całego Kościoła Powszechnego wydarzenie w ramach Diecezjalnego Święta Rodziny. Z tej okazji Akcja Katolicka i Rada Duszpasterska naszej parafii serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego świętowania w ramach Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się za tydzień, w niedzielę 3 czerwca na placu przy plebanii. W programie m.in. występ zespołu muzycznego, gry, zabawy i konkursy z nagrodami, grill i inne atrakcje które będą okazją do umocnienia wzajemnej jedności i radości naszej parafialnej rodziny. Spotkanie rozpoczynamy Mszą Świętą w kościele o godzinie 15:00.

11. Dzisiaj przeżywamy Dzień Samorządu Terytorialnego – polskie święto, obchodzone corocznie 27 maja, uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku. Dzień ten upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Katolicką patronką polskich samorządowców jest Święta Kinga, której polecamy w modlitwie naszych lokalnych pracowników samorządowych – gminy i powiatu. Z tej szczególnej okazji składamy również serdeczne życzenia i gratulacje.

12. Słowa podziękowania dla p. katechetki Anny Rekosz za przygotowanie dzisiejszej uroczystości Generalnej Komunii Świętej, dla rodziców za dekorację kościoła i dar ołtarza w postaci ornatu z wizerunkiem błogosławionego Jana Pawła II, dla p. organisty Michała Daniszewskiego, p. kościelnego Adama Jakubiak i p. Jana Pikus – szafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej, a także dla p. Marka Kakowskiego za współpracę fotograficzną i Alicji Nałęcz, która śpiewała psalm responsoryjny. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do upiększenia dzisiejszej uroczystości.

13. Dzieci, które dzisiaj odnowiły przyrzeczenia Chrztu Świętego uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do piątku 1 czerwca. Modlitwę rozpoczynamy o godzinie 16:00 uczestnictwem w nabożeństwie majowym i czerwcowym (w piątek), a później Msza Święta.

14. W tym tygodniu we wtorek 29 maja patronuje nam święta Urszula Ledóchowska – zakonnica, wychowawczyni dziewcząt, zwana apostołką uśmiechu. W czwartek 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny która jest świątynią Ducha Świętego i niesie go nam wszystkim, tak jak swojej krewnej Elżbiecie. W piątek 1 czerwca – wspomnienie świętego Justyna, żyjącego w II wieku męczennika i wybitnego obrońcy wiary chrześcijańskiej.

Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76