Parafia pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika

NIP: 761-14-20-373

Numer konta: Bank Spółdzielczy Grudusk

49 8220 0004 0100 0693 2001 0001

Odliczenia podatkowe ofiar składanych na Kościół:
Dowód wpłaty przez bank z informacją, że jest to darowizna na cele kultu religijnego, jest też dowodem w rozliczeniu podatkowym z Urzędem Skarbowym. Odliczenia podatkowe są zgodne z obowiązującym w Polsce prawem.
W oparciu o Ustawę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (z dn. 26.07.1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych – tekst jednolity Dz. U. Nr 14 z dn., 03.03.2000 r. poz. 176, art. 26. ust 1, pkt 9b.) można od podstawy do opodatkowania odliczyć darowizny (ofiary) przekazane na cele kultu religijnego w wysokości nieprzekraczającej 10% dochodu.
Darowizny na cele kultu religijnego wpisujemy w PIT w pozycji odliczenia od dochodu.
Obecnie, zgodnie z decyzja Ministerstwa Finansów, podstawą do odliczenia podatku nie może być pokwitowanie z Parafii, musi to być przelew bankowy lub wpłata na konto.
Tych odliczeń mogą dokonać tylko te osoby, które rozliczają się same, bądź ze współmałżonkiem. Emeryci i renciści, którzy zlecą rozliczenie ZUS-owi, nie mogą dokonać odliczeń, chyba że poinformują ZUS, że chcą rozliczać się sami.
Przypominamy, że rozliczenia podatkowe można składać do 30 kwietnia każdego roku.

Więcej wyjaśnień >>

Kancelaria Parafialna czynna po każdej Mszy Świętej z wyjątkiem niedziel i uroczystości oraz w innym czasie po uzgodnieniu telefonicznym lub mailowym. Wyjazdy do chorych oraz inne pilne sprawy są załatwiane na bieżąco.

Pokaż Parafia Czernice Borowe na większej mapie