Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej






SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej na 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu (sam termin trzeba uzgodnić wcześniej)
Potrzebne dokumenty:

  • Metryka chrztu św. – ważna 6 miesięcy
  • Świadectwo bierzmowania
  • Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego
  • Dowód Osobisty
  • Zaświadczenie stwierdzające stan wolny z Urzędu Stanu Cywilnego – ważne 6 miesięcy, gdy zawierany jest ślub tzw. konkordatowy

Narzeczeni, po zgłoszeniu się w kancelarii, zobowiązani są uczestniczyć w 3 konferencjach poradnictwa rodzinnego, znać rok i parafię przyjęcia I Komunii św., podać imię i nazwisko, wiek oraz adres dwóch świadków ślubu.


SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

Sakrament Chrztu świętego jest sprawowany zasadniczo w drugą niedzielę miesiąca w czasie Mszy świętej o godzinie 12:00. Rodzice dziecka zgłaszają się w kancelarii parafialnej w celu uzgodnienia stosownego terminu chrztu dziecka. Chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania, są wierzące i praktykujące. Rodzice i chrzestni zobowiązani są do uczestnictwa w ewentualnym spotkaniu przed chrztem (o terminie informuje ksiądz w kancelarii).
Potrzebne dokumenty:

  • Akt Urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego
  • Dane chrzestnych – imię i nazwisko, wiek, adres
  • Zaświadczenie z parafii zamieszkania chrzestnych, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami

SAKRAMENT CHORYCH

Pamiętajmy że jest to sakrament żywych a nie zmarłych. Sakrament ten powinna przyjmować każda osoba wierząca w czasie ciężkiej choroby. Sakramentu chorych nie należy odkładać na ostatnią chwilę życia, gdyż wiąże się to ze zbyt dużą odpowiedzialnością zarówno chorego jak i jego rodziny.
Wzywając kapłana do domu chorego należy przygotować stolik przykryty białym obrusem, ustawić krzyż, świecę i wodę święconą.
Gdy chory znajduje się w szpitalu należy – za pośrednictwem siostry pielęgniarki – wezwać kapelana szpitala.


POGRZEB KATOLICKI

Fakt śmierci osoby wierzącej należy zgłosić w kancelarii parafialnej i ustalić datę i godzinę pogrzebu oraz przedstawić Kartę Zgonu, Akt Zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, a także podać kto, kiedy i jakich sakramentów udzielił osobie zmarłej przed śmiercią (np. zaświadczenie od kapelana szpitala). Jeżeli pogrzeb ma odbyć się poza parafią zamieszkania osoby zmarłej, należy fakt ten również zgłosić w kancelarii w celu uzyskania odpowiedniego zaświadczenia.


Rok liturgiczny 2023/2024

Poczta www

Archiwa