7 sierpnia 2020 - Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę Płock, 06.08.2020. 39. Piesza Piel ... +++ 6 sierpnia 2020 - 18. rocznica urodzin Andrzeja Pikus 04.08.2020 +++ 5 sierpnia 2020 - Dekoracja kwiatowa kościoła w pierwszą niedzielę sierpnia +++ 4 sierpnia 2020 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 02.08.2020 Dzisiaj osiemnasta niedziela w roku ... +++ 4 sierpnia 2020 - Modlitwa w 76. rocznicę likwidacji więzienia niemieckiego w Forcie III Modlin Twierdzy W Pomiechówku uczczono 76. rocznic ... +++ 3 sierpnia 2020 - Intencje Mszy Świętych 03.08.2020 – 09.08.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 1 sierpnia 2020 - Przesłanie Biskupa Polowego WP z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Oddajmy hołd wszystkim uczestnikom ... +++ 31 lipca 2020 - Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa trzeźwości o sierpniową abstynencję +++ 30 lipca 2020 - Prace pielęgnacyjne przy drzewkach i krzewach na cmentarzu parafialnym i skwerku przykościelnym +++ 28 lipca 2020 - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 26.07.2020 Dzisiaj siedemnasta niedziela w rok ... +++ webdesign

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

Narzeczeni zgłaszają się do kancelarii parafialnej na 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu (sam termin trzeba uzgodnić wcześniej)
Potrzebne dokumenty:

• Metryka chrztu św. – ważna 6 miesięcy
  • Świadectwo bierzmowania
  • Świadectwo ukończenia kursu przedmałżeńskiego
  • Dowód Osobisty
  • Zaświadczenie stwierdzające stan wolny z Urzędu Stanu Cywilnego – ważne 3 miesiące, gdy zawierany jest ślub tzw. konkordatowy

Narzeczeni, po zgłoszeniu się w kancelarii, zobowiązani są uczestniczyć w 3 konferencjach poradnictwa rodzinnego, znać rok i parafię przyjęcia I Komunii św., podać imię i nazwisko, wiek oraz adres dwóch świadków ślubu.

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

Sakrament Chrztu świętego jest sprawowany zasadniczo w drugą niedzielę miesiąca w czasie Mszy świętej o godzinie 12:00. Rodzice dziecka zgłaszają się w kancelarii parafialnej w celu uzgodnienia stosownego terminu chrztu dziecka. Chrzestnymi mogą być osoby, które przyjęły sakrament bierzmowania, są wierzące i praktykujące. Rodzice i chrzestni zobowiązani są do uczestnictwa w ewentualnym spotkaniu przed chrztem (o terminie informuje ksiądz w kancelarii).
Potrzebne dokumenty:

• Akt Urodzenia z Urzędu Stanu Cywilnego
  • Dane chrzestnych – imię i nazwisko, wiek, adres
  • Zaświadczenie z parafii zamieszkania chrzestnych, że są wierzącymi i praktykującymi katolikami

SAKRAMENT CHORYCH

Pamiętajmy że jest to sakrament żywych a nie zmarłych. Sakrament ten powinna przyjmować każda osoba wierząca w czasie ciężkiej choroby. Sakramentu chorych nie należy odkładać na ostatnią chwilę życia, gdyż wiąże się to ze zbyt dużą odpowiedzialnością zarówno chorego jak i jego rodziny.
Wzywając kapłana do domu chorego należy przygotować stolik przykryty białym obrusem, ustawić krzyż, świecę i wodę święconą.
Gdy chory znajduje się w szpitalu należy – za pośrednictwem siostry pielęgniarki – wezwać kapelana szpitala.

POGRZEB KATOLICKI

Fakt śmierci osoby wierzącej należy zgłosić w kancelarii parafialnej i ustalić datę i godzinę pogrzebu oraz przedstawić Kartę Zgonu, Akt Zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, a także podać kto, kiedy i jakich sakramentów udzielił osobie zmarłej przed śmiercią (np. zaświadczenie od kapelana szpitala). Jeżeli pogrzeb ma odbyć się poza parafią zamieszkania osoby zmarłej, należy fakt ten również zgłosić w kancelarii w celu uzyskania odpowiedniego zaświadczenia.