13 lipca 2020 - XV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 12.07.2020 Dzisiaj piętnasta niedziela roku l ... +++ 13 lipca 2020 - Intencje Mszy Świętych 13.07.2020 – 19.07.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 lipca 2020 - W tym roku przypada 300. rocznica śmierci ks. Wawrzyńca Stanisława Benika – twórcy Gorzkich Żali Mława obchodzi 300. rocznicę śmi ... +++ 12 lipca 2020 - 80. rocznica urodzin Szanownej Pani Hanny Wilkowskiej 05.07.2020 +++ 10 lipca 2020 - INFORMACJE DOTYCZĄCE 39. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ W 2020 R. 1. W związku z trwającą epidem ... +++ 10 lipca 2020 - Rzecznik Episkopatu: rusza inicjatywa #WakacyjneMsze Wszyscy mamy prawo do wakacji, ale ... +++ 6 lipca 2020 - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 05.07.2020 Dzisiaj czternasta niedziela zwykł ... +++ 6 lipca 2020 - Intencje Mszy Świętych 06.07.2020 – 12.07.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 3 lipca 2020 - Mija 6 lat od śmierci ks. Piotra Błońskiego Dwie intencje unosiły jego modlitw ... +++ 3 lipca 2020 - Odpust ku czci Św. Achacjusza i Towarzyszy Męczenników 28.06.2020 +++ webdesign

Już po raz 7. w parafii św. Stanisława BM odbył się cykl koncertów.

Również w tym roku w kolejne niedziele sierpnia ks. proboszcz Michał Gaszczyński zaprosił wiernych do udziału w “wakacyjnych spotkaniach nie tylko z muzyką sakralną”, będących w jego zamierzeniu połączeniem muzycznego zasłuchania z modlitwą i Eucharystią.

Jak podkreśla proboszcz, koncerty te wpisują się w atmosferę polskiego sierpnia, który jest miesiącem żniwnego trudu, świąt maryjnych, pielgrzymek pieszych, a także pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu, jak powstanie warszawskie, cud nad Wisłą w 1920 r. czy porozumienia sierpniowe z 1980 r.

W czernickim kościele wystąpiła plejada wykonawców, którzy zwykle przygotowywali również oprawę muzyczną popołudniowej Mszy św. Podczas odbywających się po Eucharystii koncertów, obok pieśni religijnych, bardzo często maryjnych, wykonywane były także utwory z repertuaru muzyki klasycznej. W tym roku wybrzmiały kompozycje m.in. L. Boccheriniego, E. Morricone, J.S. Bacha, G. Cacciniego i F. Chopina. Przed czernicką publicznością wystąpili Maciej Olszewski z Ciechanowa (gitara i śpiew), Gabriel Wiśniewski, członek znanego zespołu “Moja Rodzina” z Glinojecka (skrzypce), Dawid Popiołkowski, organista w klasztorze ojców franciszkanów w Wyszogrodzie, który zagrał w duecie z organistą czernickiej parafii Adrianem Podsiedlikiem (trąbka).

Szczególny charakter miało spotkanie w ostatnią niedzielę sierpnia, którego gośćmi były siostry Małgorzata i Justyna, pracujące na co dzień w domu pomocy społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo w Przasnyszu. Siostry szarytki przy akompaniamencie gitary zaśpiewały wybór pieśni religijnych przeplatając je fragmentami “Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej. Jak zauważył ks. M. Gaszczyński, spotkanie to, będące uwieńczeniem wszystkich sierpniowych koncertów, miało dzięki temu również modlitewny charakter uwielbienia Pana Boga w Jego miłosierdziu.

“Wakacyjne spotkania nie tylko z muzyką sakralną” odbyły się pod patronatem medialnym Katolickiego Radia Diecezji Płockiej i “Gościa Płockiego”.

(źródło: https://plock.gosc.pl/)