Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej



< 2020 >
Kwiecień
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
3 kwietnia 2020 - ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH W CZASIE STANU EPIDEMII zaktualizowane dnia 26 marca 2020 r ... +++ 2 kwietnia 2020 - KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP Praktyka pierwszych piątków i pie ... +++ 2 kwietnia 2020 - Dziś 15. rocznica śmierci Jana Pawła II Dziś mija 15. rocznica śmierci ś ... +++ 1 kwietnia 2020 - Nota Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa JEZUS  ŻYJE I CHCE, ABYŚ ŻYŁ W ... +++ 1 kwietnia 2020 - Sposoby ochrony przed wirusem COVID-19 +++ 30 marca 2020 - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „A” 29.03.2020 Piąta niedziela Wielkiego Postu, k ... +++ 28 marca 2020 - Intencje Mszy Świętych 30.03.2020 – 05.04.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 marca 2020 - “Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie” – orędzie papieża Franciszka 27.03.2020 Nabożeństwo rozpoczęło się czy ... +++ 26 marca 2020 - Transmisja Drogi Krzyżowej Zapraszamy: https://www.facebook.co ... +++ 24 marca 2020 - Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń W związku z epidemią koronawirusa ... +++ webdesign

W niedzielę 3 kwietnia 2016 r. odbyła się uroczystość pn. „Stanisław Chełchowski – Pionier z Mazowsza”, zorganizowana z okazji 150. rocznicy urodzin Stanisława Chełchowskiego – syna Czernickiej Ziemi, wybitnego mykologa, przyrodnika, etnografa, działacza społecznego.

Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście i mieszkańcy, wśród nich przedstawiciele rodu Chełchowskich Anna Milewska i Halina Żelechowska.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Posłanka – Anna Cicholska, dr Teresa Kaczorowska – Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie, dr Bogumiła Umińska – Kierownik Działu Historycznego Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, dr Irena Kotowicz-Borowy – etnograf Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, Agnieszka Brykner – Dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu, przedstawiciele samorządu powiatowego, gminnego, szkół, instytucji, organizacji pozarządowych.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Czernicach Borowych w intencji Śp. Stanisława Chełchowskiego i jego rodziny. Mszę Świętą odprawił i wygłosił okolicznościową homilię nawiązującą do Miłosierdzia Bożego ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński. Następnie złożono kwiaty na grobie Stanisława Chełchowskiego, który znajduje się na pobliskim cmentarzu. Dostępna do zwiedzania była zabytkowa dzwonnica przykościelna z okolicznościowa wystawą oraz izba pamięci.

Dalsza część uroczystości odbyła się w odrestaurowanym dworze w Chojnowie. Uczestnicy wysłuchali prelekcji Piotra Kaszubowskiego pt. „Dwór w Chojnowie jako ośrodek myśli naukowo-badawczej”, prezentacji pieśni i bajek ze zbiorów Stanisława Chełchowskiego w wykonaniu aktorki Anny Milewskiej oraz Koła Emerytów i Rencistów z Czernic Borowych. Uczniowie Gimnazjum im. 21. Pułku Piechoty „Dzieci Warszawy” w Czernicach Borowych zaprezentowali zebranym film poświęcony życiu i działalności Stanisława Chełchowskiego.
Uroczystość uświetnił okolicznościowy koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Pawła Roka, Juliusza i Swietłany Jakóbiak.

Zwiedzającym udostępniono ekspozycję frontu wschodniego zlokalizowaną w budynku dworu.

Wnuczka Stanisława Chełchowskiego – Halina Żelechowska posadziła symboliczne drzewko tulipanowca, które tak jak kiedyś będzie ozdobą parku w Chojnowie.

Obchody zorganizowali: Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Czernickiej, Wójt Gminy Czernice Borowe i Proboszcz Parafii pw. Św. Stanisława BM w Czernicach Borowych.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego