Już pod koniec lipca w naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić Światowe Dni Młodzieży, w których swoje uczestnictwo zadeklarowało ponad pół miliona osób. Kilka dni wcześniej pielgrzymi z całego świata przybędą do wszystkich polskich diecezji, aby przygotować się do tego wielkiego wydarzenia. W Przasnyszu będziemy gościć 51 Ormian, zamieszkujących w Gruzji. Z myślą o wszystkich pielgrzymach, którzy mają nas odwiedzić, zaplanowano Dni w Diecezjach oraz Dekanatach, poprzedzające główne wydarzenia w Krakowie. Dzięki pomocy naszych sponsorów, ludzi dobrej woli, władz samorządowych oraz licznej grupy wolontariuszy z dekanatu przasnyskiego, udało nam się zaplanować program siedmiu dni, podczas których pokażemy gościom nasze miasto i okolicę m.in. Rostkowo i Czernice Borowe oraz przybliżymy historię naszego patrona – Świętego Stanisława Kostki. W programie zaplanowaliśmy m.in. Grę Miejską “Podróże z K.O.S.T.K.Ą.” oraz liczne spotkania i koncerty. Dzięki współpracy z Urzędem Miasta Przasnysz w środę 20 lipca o godzinie 19:00 na Rynku Miejskim, pielgrzymi zostaną oficjalnie przywitani koncertem zespołu Deus Meus & Mietek Szcześniak, a w niedzielę 24 lipca otrzymają możliwość wzięcia udziału w Pikniku Rodzinnym, organizowanym na terenie lotniska w Sierakowie przez Gminę Przasnysz i Powiat Przasnyski, który swoją obecnością uświetni zespół Myslovitz, Moja Rodzina oraz Dr Plama. Dla naszych gości zaplanowaliśmy także wycieczkę do Warszawy oraz Dzień Sportowy, podczas którego został przewidziany turniej gry w piłkę nożną. Organizatorzy i parafie serdecznie zapraszają.

Plan spotkania w parafii Czernice Borowe:

16:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta w liturgii ormiańskiej (kościół parafialny)

16:00 – przywitanie chlebem i solą oraz polonez w wykonaniu wolontariuszy

16:30 – poczęstunek (dyspensa od pokarmów mięsnych)

17:00 – koncert ewangelizacyjny zespołu Dekalog

18:00 – korowód poloneza – nauka dla wszystkich obecnych

18:30 – koncert pieśni w wykonaniu Czernickiego Koła Emerytów i Rencistów

19:00 – prezentacja stoiska kurpiowskiego (gry planszowe, muzyka, wycinanki, artykuły do kupienia)

20:00 – wieczór słowiański i misterium nawiązujące do 1050. rocznicy Chrztu Polski przy ognisku na łące przy stawie

21:00 – Apel Jasnogórski (zakończenie).

Imprezy towarzyszące: przejazdy drezynami, stoisko z serami regionalnymi, turniej łucznictwa i pokaz jazdy konnej, szkicowanie portretów.

Kompozycja i wykonanie: kleryk WSD Płock Krzysztof Węglicki

Plakat DEUS MEUS v2