< 2020 >
3 kwietnia 2020 - ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH W CZASIE STANU EPIDEMII zaktualizowane dnia 26 marca 2020 r ... +++ 2 kwietnia 2020 - KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP Praktyka pierwszych piątków i pie ... +++ 2 kwietnia 2020 - Dziś 15. rocznica śmierci Jana Pawła II Dziś mija 15. rocznica śmierci ś ... +++ 1 kwietnia 2020 - Nota Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa JEZUS  ŻYJE I CHCE, ABYŚ ŻYŁ W ... +++ 1 kwietnia 2020 - Sposoby ochrony przed wirusem COVID-19 +++ 30 marca 2020 - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „A” 29.03.2020 Piąta niedziela Wielkiego Postu, k ... +++ 28 marca 2020 - Intencje Mszy Świętych 30.03.2020 – 05.04.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 28 marca 2020 - “Myśleliśmy, że zawsze będziemy zdrowi w chorym świecie” – orędzie papieża Franciszka 27.03.2020 Nabożeństwo rozpoczęło się czy ... +++ 26 marca 2020 - Transmisja Drogi Krzyżowej Zapraszamy: https://www.facebook.co ... +++ 24 marca 2020 - Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w związku z kolejnym ograniczeniem liczby uczestników zgromadzeń W związku z epidemią koronawirusa ... +++ webdesign
  1. Piąta niedziela w roku liturgicznym gromadzi nas przy stole Eucharystii, która pogłębia naszą jedność z Bogiem. Pan Jezus przychodzi dzisiaj do nas, tak jak do domu Szymona i Andrzeja, z darem uzdrowienia i duchowego uwolnienia.
  2. Dzisiejsza niedziela jest również pierwszą niedzielą miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 adoracja Najświętszego Sakramentu i dziękczynienie za tegoroczną kolędę.
  3. Za tydzień, z okazji drugiej niedzieli miesiąca, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 poprowadzi Koło Żywego Różańca z Chojnowa.
  4. W najbliższą sobotę 10 lutego o godzinie 11:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza w sali spotkań na plebanii.
  5. Spotkania nowej wspólnoty w naszej parafii pod nazwą „Matki w Modlitwie” odbywają się w poniedziałki o godz. 18:00 w sali spotkań na plebanii. Zapraszamy do modlitwy za dzieci i wnuki.
  6. W czwartek 8 lutego br. z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy IV Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi 8.02.2018 r. pod hasłem: „Migracja wolna od handlu ludźmi”.
  7. Zakończyła się wizyta duszpasterska w parafii. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę, gościnność, życzliwe przyjęcie i okazywaną pomoc w kolędowaniu, a także za złożone ofiary materialne, szczególnie na rzecz naszej parafii. Podsumowanie kolędy podczas ogłoszeń duszpasterskich w niedzielę za tydzień. Również więcej informacji na temat planowanych inwestycji i remontów w bieżącym roku.
  8. Na zakony klauzurowe w Polsce z okazji święta Ofiarowania Pańskiego w ramach ofiar na tacę nasza parafia przekaże 500 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom
  9. Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Pamiętamy o wszystkich chorych, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
  10. Dzisiaj w kościele parafialnym w Rostkowie o godzinie 11:00 odbędzie się Msza Święta Prymicyjna, którą odprawi ksiądz Emil Stolarczyk. Święcenia kapłańskie otrzymał w ubiegłą niedzielę 28 stycznia z rąk biskupa Bronisława Bernackiego, ordynariusza diecezji Odesko -Symferopolskiej na Ukrainie. Księdza Neoprezbitera polecamy w modlitwie Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Maryi Matki Kapłanów i Świętego Stanisława Kostki.
  11. W sobotę 3 lutego br. zmarł ojciec Bogdan Kołakowski CP. Przeżył 85 lat, 59 lat w kapłaństwie. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 6 lutego o 12:00 w kościele Ojców Pasjonistów w Przasnyszu i spocznie w tamtejszej krypcie. Polecajmy śp. ojca Bogdana Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
  12. W tym tygodniu patronujĄ nam:
  • 5 lutego (poniedziałek) – Święta Agata, dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii za czasów cesarza Decjusza. Jej imię oznacza „dobra”. Wstawiennictwu Świętej Agaty przypisuje się ocalenie jej rodaków po wybuchu Etny i z tej okazji błogosławi się chleb jako znak dobroci oraz wodę, która chroni przed ogniem. Jest patronką kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 6 lutego (wtorek) – Święty Paweł Mika i Towarzysze. Pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  • 10 lutego (sobota) – Święta Scholastyka (†542), dziewica. Była siostrą Świętego Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy. Według reguły benedyktyńskiej założyła zakon żeński i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.
  1. „Dni moje lecą jak tkackie czółenko” – usłyszeliśmy dziś z Księgi Hioba. My także odczuwamy przemijanie czasu, ale każda Eucharystia jest dla nas czasem wytchnienia i okazją do wdzięczności Bogu za dobro, którym nas obdarzył. On sam chce nas chce nas wspierać w kolejnym tygodniu naszego życia.