Już po raz piąty parafia Czernice Borowe zorganizowała piknik rodzinny. Po Mszy Świętej o godzinie 12:00 przywitano wszystkich gości i zaproszono do wspólnej zabawy. Na przygotowanej scenie wystąpiła orkiestra dęta OSP Przasnysz, zespół “Dekalog” oraz Piotr Marlęga – muzyk z Mławy. Grupa animatorów “Takt” pod kierunkiem Luizy i Jarosława Dawidziuk zapewniała miły i wesoły czas dla najmłodszych uczestników pikniku. Panie z Koła Emerytów i Rencistów jak zawsze nie zawiodły i przygotowały słynne pierogi, na które przyjeżdżają smakosze z całego powiatu. Do wspólnej zabawy dołączyli się także harcerze przygotowując pląsy i zabawy. Dodatkowo każdy chętny mógł przejechać się konno pod opieką przasnyskiej stajni “Księstwo”, skorzystać z przejażdżki drezynami pod opieką spółdzielni “Lokomotywa” oraz quadem wraz z Auto Moto Klubem “Rzemieślnik” z Przasnysza. Nad bezpieczeństwem i porządkiem podczas pikniku czuwała Ochotnicza Straż Pożarna Czernice Borowe. Fundacja “Scalam – prostujemy drogi życia” zapraszała do udziału w akcji pod hasłem “Słowo z mocą”, która polegała na zrobieniu sobie zdjęcia z Pismem Świętym. Przygotowane zdjęcie można wstawiać na portal facebook wraz z wybranym przez siebie fragmentem Pisma Świętego, po czym ze wszystkich zrobionych zdjęć Stowarzyszenie “SYRACH” wykona jeden wielki obraz Jezusa Miłosiernego, i każdy kto się tam znajdzie będzie “uczestnikiem” Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Na zakończenie pikniku zostało zapalone tradycyjne ognisko przy którym razem z grupą seniorów można było pośpiewać różne pieśni i piosenki przy akompaniamencie akordeonu Franciszka Czajki.
Zorganizowanie V Pikniku Rodzinnego było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz wsparciu wielu instytucji i dobroczyńców, którym organizatorzy chcą serdecznie podziękować. Parafia składa serdeczne podziękowania Fundacji “SCALAM – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu za główne dofinansowanie podjętych działań o charakterze duszpasterskim, ewangelizacyjnym i wychowawczym oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Czernicach Borowych za okazaną pomoc. Jako rodzina parafialna jesteśmy wdzięczni Opatrzności Bożej za dobrą pogodę, która nam dopisała przez cały dzień.

Tekst: Magdalena Stępień

Zdjęcia: Katarzyna Bugaj