Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej< 2020 >
Czerwiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
1 czerwca 2020 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO „A” 31.05.2020 Dzisiejsza niedziela to uroczystoś ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Sebastian Paweł Baranowski – par ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Piotr Zaborowski – parafia pw. Ś ... +++ 29 maja 2020 - Terminy poświęcenia pól – czerwiec 2020 +++ 29 maja 2020 - Intencje Mszy Świętych 01.06.2020 – 07.06.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 maja 2020 - Zwiększenie limitu osób w miejscach kultu religijnego +++ 29 maja 2020 - Dekret odwołujący ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej W związku z ogłoszoną dnia 27 ma ... +++ 28 maja 2020 - Montaż stylowych lamp przy bramach cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Majowa panorama cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Zimowa szata otoczenia parafii w poranek Świętego Pankracego – 12.05.2020 +++ webdesign

1. Szósta niedziela Wielkanocy gromadzi nas wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów, szczególnie Komunii Świętej oraz wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Zmartwychwstałego Pana, który zadziwia swoją bezinteresowną miłością i miłosierdziem. Następna niedziela to uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Od jutra przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące oraz błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. Od dzisiejszej niedzieli kontynuujemy zwyczaj śpiewania Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października przed Mszą Świętą o godz. 10:00.

4. W naszej parafii dzisiejsza niedziela to uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, do której przystępuje 20. dzieci z klasy trzeciej w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00. Dzieci uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do najbliższego piątku. Modlitwę rozpoczynamy nabożeństwem majowym o godzinie 16:00, a później Msza Święta.

5. Słowa podziękowania dla pani katechetki Anny Rekosz za przygotowanie dzisiejszej uroczystości oraz dla Pana Jana – szafarza nadzwyczajnego Komunii Świętej, dla Pana Organisty i Pana Kościelnego. Podziękowania dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci okazałych ampułek, które będą używane do sprawowaniu liturgii Mszy Świętej. Dziękuję za posługę fotograficzną i video oraz za dekorację kościoła. Serdeczne słowa wdzięczności dla Służby Liturgicznej Ołtarza i wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania naszej uroczystości.

6. Przed nami kolejny tydzień nabożeństw majowych, które są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

7. W środę i w czwartek o godzinie 14:30 w kościele odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy czwartej i piątej (w miarę możliwości razem z rodzicami) w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

8. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędzie się w przyszłą niedzielę 28 maja w czasie Mszy Świętej o godzinie 12:00. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 27 maja o godzinie 10:00. Będzie dwóch księży spowiedników, a dzieci przystępują do spowiedzi u księdza proboszcza.

9. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. W czasie nabożeństwa majowego, przez wstawiennictwo najświętszej ze wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy i będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

10. Trwają przygotowania do zorganizowania VI Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który planowany jest w niedzielę 4 czerwca za dwa tygodnie. Ramowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę. Razem z Radą Duszpasterską i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy wszystkich do współpracy i wspólnych przygotowań.

11. We wtorek 23 maja po Mszy Świętej o godz. 16:30 do sali spotkań na plebanii zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską.

12. Środa 24 maja to wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. To również dzień modlitwy Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach, który ustanowił papież Benedykt XVI w 2007 roku. Tę intencje będziemy polecać Bogu podczas nabożeństwa majowego.

13. W najbliższą sobotę 27 maja w płockiej Bazylice Katedralnej podczas Mszy Świętej o godz.11:00, biskup Mirosław Milewski udzieli święceń diakonatu sześciu klerykom V roku Wyższego Seminarium Duchownego. Nowych diakonów będziemy wspierać modlitwą.

14. W czwartek 25 maja w pierwszym programie Telewizji Polskiej o godz. 11:30 wystąpi zespół Moja Rodzina z Glinojecka w programie katolickim pt. „My Wy Oni” ze świadectwem ewangelizacyjnym.
Zapraszamy do obejrzenia tego programu.

15. W sobotę 27 maja przeżywamy Dzień Samorządu Terytorialnego. Jest to polskie święto, które zostało uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2000 roku i upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Katolicką patronką polskiego samorządu jest Święta Kinga, której polecamy w modlitwie naszych lokalnych pracowników samorządowych oraz składamy serdeczne życzenia wytrwałości w posłudze dla naszych „małych ojczyzn”.

16. W sobotę 3 czerwca odbędzie się XXI Spotkanie Młodych „Lednica 2000”. Parafia Świętego Wojciecha w Przasnyszu organizuje wyjazd młodzieży z dekanatu przasnyskiego na to spotkanie. Więcej informacji na plakacie w kruchcie kościoła oraz w zakrystii.

17. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Czernicach Borowych zaprasza do udziału w autokarowej pielgrzymce w dniach 14 – 15 września (czwartek – piątek) do Częstochowy – Leśniowa – Świętej Górki Przeprośnej w Mstowie i Gidel. Będzie to pielgrzymka dziękczynno – wynagradzająca na zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w parafii. Koszt pielgrzymki – 120 zł od uczestnika. Zapewniamy: autokar, ubezpieczenie, nocleg w halach noclegowych w Częstochowie. Zapisy wraz z wpłatą przyjmują: p. Danuta Adamska – Obrębiec tel. 606 290 593 oraz p. Jan Pikus – Czernice Borowe tel. 23 674 62 44. Wpłatę można rozłożyć na dwie raty: I rata – 70 zł, II rata – 50 zł. Wpłaty i zapisy do 25 maja 2017 r.

18. Serdeczne podziękowania dla Parafian, którzy reprezentowali poszczególne Sołectwa i pracowali na rzecz naszej parafii w czwartek, piątek i w sobotę ubiegłego tygodnia. Dalsze prace będą kontynuowane w najbliższym czasie.

19. Składamy najlepsze życzenia imieninowe i urodzinowe naszym parafianom i gościom, którzy będą obchodzić te uroczystości w bieżącym tygodniu. Modlitwą otaczamy wszystkich chorych, a naszych bliskich zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

20. Z Bożym błogosławieństwem zostaniemy posłani do naszych domów. Trwamy w duchowej jedności z dziećmi, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz z rodzinami, które w tych dniach przeżywają Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego. Pamiętajmy o wielkich dziełach, których Bóg dokonuje w naszym życiu.

21. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 21 maja (niedziela) – Święty Jan Nepomucen. Kapłan i męczennik z II polowy XIV w. Urodził się w miejscowości Pomuk w Czechach. Jest patronem dobrej spowiedzi, spowiedników i penitentów. Jest także patronem chroniącym przed powodziami i wzburzonymi wodami, a także patronem mostów, przepraw, życia rodzinnego. Według tradycji ludowej jest świętym, który chroni również pola i zasiewy zarówno przed powodzią, jak i suszą (wspomnienie dowolne).

• 26 maja (piątek) – Święty Filip Nereusz (1515-1595). Kapłan odznaczający się wielką miłością bliźniego, ewangeliczną prostotą i radosną służbą Bogu. Założył zgromadzenie zakonne księży oratorianów (filipinów) oraz Kolegium Polskie w Rzymie.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego