1. Szósta niedziela zwykła w roku liturgicznym przypomina nam, że czerpiąc ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród ludzi, do których jesteśmy posyłani.

2. Z okazji drugiej niedzieli miesiąca, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00, prowadziły Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych.

3. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00, odbędzie się zaprzysiężenie Rady Duszpasterskiej oraz Rady Gospodarczej na nową kadencję dla tych osób, które nie mogły wziąć udziału w zaprzysiężeniu w niedzielę 8 stycznia.

4. Wtorek 14 lutego to dzień Świętych Cyryla i Metodego, którzy żyli w IX wieku i pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dlatego prowadzili wyprawy misyjne, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie zastosowali w liturgii język słowiański zwany cyrylicą, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl ponadto przetłumaczył w tym języku Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.

5. W tym dniu patronuje nam również Święty Walenty Biskup Męczennik, który z wykształcenia był lekarzem, a z powołania duchownym. Żył w III wieku w cesarstwie rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego.

6. Od wielu lat również w naszym kraju święty Walenty jest patronem zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i zabawy, bo trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy i podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała.

7. W najbliższą sobotę 18 lutego o godzinie 10:00 spotkanie ministrantów, lektorów oraz kandydatów do liturgicznej służby ołtarza, które odbędzie się w sali spotkań na plebanii. W czasie spotkania będzie możliwość gry w tenisa stołowego, dlatego proszę zabrać obuwie na zmianę.

8. Wczoraj w miejscowości Obryte k. Pułtuska został przeprowadzony etap rejonowy turnieju halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. Nasi ministranci zajęli w nim czwarte miejsca w kategorii wiekowej uczniów gimnazjum i ponadgimnazjum. Dziękujemy za postawę sportowej rywalizacji, a także dziękujemy Urzędowi Gminy za pomoc organizacyjną oraz p. Janowi Pikus, p. Kazimierzowi Granoszewskiemu i p. Markowi Kobylińskiemu za opiekę i bezpieczną podróż.

9. W imieniu parafii składam serdeczne podziękowanie pani Barbarze Modzelewskiej długoletniej dyrektor Szkoły Podstawowej z okazji odejścia na emeryturę, dziękując za współpracę dla dobra duchowego i intelektualnego młodego pokolenia oraz trud pracy pedagogicznej i wychowawczej. Słowa podziękowania również dla odchodzących na emeryturę długoletnich nauczycielek: pani Marianny Gniazdowskiej i pani Teresy Mierzejewskiej. Życzymy łaski zdrowia, opieki Matki Bożej Czernickiej, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa.

10. Również podziękowania za współpracę dla druhen i druhów z naszej jednostki OSP z okazji wczorajszego podsumowania pełnionej służby w minionym roku podczas zebrania walnego. Szczęść Boże na kolejny rok w trosce o nasze dobro i życie.

11. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia przekazujemy najlepsze życzenia, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu. Dzieciom, młodzieży oraz wszystkim rozpoczynającym czas ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku.

12. Niech radość pochodząca od Ducha Świętego będzie znakiem naszej przynależności do Chrystusa. Bądźmy życzliwi dla wszystkich ludzi, szczególnie dla tych, z którymi nam nie po drodze. Dobrej i spokojnej niedzieli dla wszystkich parafian i naszych gości.

13. W jedności z mieszkańcami Nowych Czernic od strony Chojnowa, gdzie obecnie trwa Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.