Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2018 >
Grudzień
PnWtŚrCzwPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Na zakończenie wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną w niedzielę 26 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszym gościem był p. Grzegorz Kucharzewski. Z wykształcenia inżynier transportu, z zawodu jest nauczycielem i pracuje w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach, w woj. podlaskim. Z zamiłowania pieśniarz i poeta. Interesuje się historią, szczególnie II wojną światową oraz powojennymi losami kraju i Polaków na ziemiach Polski północno-wschodniej. W swoich utworach literackich sięga często do tematyki historycznej (Obława Augustowska, losy Żołnierzy Wyklętych), ale pisze też piosenki o różnej tematyce, stroniąc od polityki. Znany z wielu występów i organizowanych tematycznych spotkań. Bard, któremu nie straszna odległość ani czas, by móc zagrać i zaśpiewać, co mu w duszy gra. W czasie spotkania będzie możliwość zapoznania się z nową książką jego autorstwa o tematyce poetyckiej pt. “Ziemi krzyk”. Dziękujemy za przybycie i obecność. Razem z p. Grzegorzem była obecna znana w naszej parafii z wcześniejszych spotkań poetyckich p. Barbara Sitek – Wyrembek. Podczas wzruszającego koncertu Pan Grzegorz zaśpiewał m.in. utwory “Ziemio”, “To był lipiec”, “Galeria światła”, “Litania” oraz w czasie Mszy Świętej zaśpiewał również polską wersję “Modlitwy” Bułata Okudżawy.

Zdjęcia i wideo: Adrian Podsiedlik

Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego