Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Listopad
PnWtŚrCzwPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 
20 listopada 2019 - Sympozjum w Płocku: pamiętajmy o biskupach – męczennikach za wiarę W Opactwie Pobenedyktyńskim w Pło ... +++ 20 listopada 2019 - Złoty Jubileusz Sakramentu Małżeństwa Państwa Urszuli i Andrzeja Kobylińskich 17.11.2019 +++ 20 listopada 2019 - 50 lat Koła Łowieckiego „Bażant” w Przasnyszu 16.11.2019 Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Prz ... +++ 18 listopada 2019 - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 17.11.2019 Trzydziesta trzecia niedziela zwyk ... +++ 16 listopada 2019 - III Światowy Dzień Ubogich 17.11.2019 +++ 16 listopada 2019 - Relacja z obchodów Narodowego Święta Niepodległości Obchody Narodowego Święta Niepodl ... +++ 16 listopada 2019 - Wernisaż wystawy „Na posterunku. Policja Państwowa w powiecie przasnyskim w latach 1919 – 1939″ +++ 16 listopada 2019 - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 17.11.2019 +++ 16 listopada 2019 - Intencje Mszy Świętych 18.11.2019 – 24.11.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 10 listopada 2019 - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 10.11.2019 Trzydziesta druga niedziela w roku ... +++ webdesign

Zapraszamy na 5. edycję Wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną. W niedzielę 27 sierpnia podczas Mszy Świętej o godzinie 15:00 naszymi gośćmi będą: Pan Łukasz Szajewski i Pan Łukasz Motyka.

Łukasz Szajewski – Doktorant Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, laureat wielu konkursów klarnetowych i kameralnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Stale współpracuje m. in. z Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego w Sopocie, orkiestrą Narodowego Forum Muzyki Filharmonii Wrocławskiej, orkiestrą Narodowego Forum Muzyki Leopoldinum, Polską Filharmonią Młodych, Elbląską Orkiestrą Kameralną, orkiestrą Hanseatica, orkiestrą Sinfonietta Consonus, orkiestrą kameralną Progress, orkiestrą kameralną Ariela Ludwiczaka. Jako pierwszy klarnecista orkiestry Sinfonietta Consonus dokonał nagrań 4 płyt (2011 r. – nagrania do płyty amerykańskiego zespołu Affector, 2012 r. – nagranie płyty Symphonic Theater of Dreams, 2013 r. – nagranie płyty Jordana Rudessa Explorations, 2014 r. – nagranie singla Premonition – Symphonic Tribute to HAKEN). Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy koncertował na Słowacji, w Niemczech, Czechach, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, Włoszech, Grecji, Chińskiej Republice Ludowej i wielu miastach Polski. Na przełomie 2013/2014 r. odbył 3-tygodniowe tournée koncertowe po Chińskiej Republice Ludowej z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Gdańsku, które obejmowało 10 koncertów. W roku 2014 r. dokonał nagrania koncertów Panufnika, jako pierwszy klarnecista Orkiestry Akademii Muzycznej w Gdańsku pod batutą Zygmunta Rycherta. Nagrania zostały zrealizowane przez wytwórnię wydawniczą DUX. Jest stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne, Fundacji Hans i Eugenia Jütting Stendall skierowane do szczególnie uzdolnionych studentów polskich i niemieckich uczelni oraz wielokrotnym stypendystą Rektora Akademii Muzycznej w Gdańsku za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne. Prowadzi aktywną działalność jako solista i kameralista (duo klarnet i gitara, trio stroikowe, trio fortepianowe, kwintet dęty i klarnetowy, oktet dęty) głównie na terenie kraju. Uczestniczy w licznych festiwalach, kursach i konkursach organizowanych na terenie Polski i za granicą.

Łukasz Motyka – Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 2011 r. kontynuuje naukę na studiach doktoranckich w tej samej uczelni. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Ciechanowie oraz Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Olsztynie. W 2006 r. wystąpił z orkiestrą Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie, wykonując Concertino Es-dur na klarnet i orkiestrę C.M. Webera. Z kwartetem klarnetowym PSM w Olsztynie zdobywał nagrody w przeglądach zespołów kameralnych odbywających się w Olsztynie i Olsztynku. W 2008 r. otrzymał wyróżnienie w konkursie na wykonanie polskich miniatur instrumentalnych, który odbył się w gdańskiej Akademii Muzycznej. Brał udział w konkursach muzyki współczesnej w Płocku i Radziejowicach oraz makroregionalnych przesłuchaniach klas instrumentów dętych w Siedlcach i Warszawie. Umiejętności doskonalił na mistrzowskich kursach klarnetowych prowadzonych przez klarnecistów z Polski, Francji, Portugalii, Włoch i Litwy: J.J. Bokuna, F. Haeu, N. Baldeyrou, J.M. Fessarda, A. Saiote, A. Travagliniego, A. Budrysa, W. Mrozka. W roku 2010 i 2012 był uczestnikiem Międzynarodowej Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w Lidzbarku Warmińskim w klasie klarnetu historycznego prowadzonej przez Toniego Salar – Verdu (Hiszpania). Od 2011 r. współpracuje z kapelą Zespołu Tańca Ludowego Neptun działającym przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Występował na koncertach w: Przasnyszu, Ciechanowie, Legionowie, Szczytnie, Olsztynie, Kętrzynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Gdańsku i Wejherowie. W swoim repertuarze posiada utwory od muzyki barokowej po współczesną łączącą klarnet z elektroniką. W 2009 r. został uhonorowany Medalem Stanisława Ostoi – Kotkowskiego za organizację i udział w koncertach muzycznych. W roku akademickim 2010/2011 i 2011/2012 był stypendystą Starosty Powiatu Przasnyskiego. Publikował w prasie lokalnej oraz “Gazecie Paryskiej” teksty o tematyce historycznej i kulturalnej.

W programie: Jan Sebastian Bach, Jerzy Fryderyk Haendel, Wolfgang Amadeusz Mozart, Gioacchino Rossini, Henri Mancini, Heinz Both.

Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego