Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Październik
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
22 października 2019 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 20.10.2019 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 21 października 2019 - Rekolekcje Kerygmatyczne, Odpust Świętego Łukasza Ewangelisty i wprowadzenie relikwii ku czci Świętego Michała Archanioła 18-20.10.2019 +++ 21 października 2019 - Debata społeczne dotycząca bezpieczeństwa – zaproszenie +++ 21 października 2019 - Intencje Mszy Świętych 21.10.2019 – 27.10.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2019 - Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych „W historii naszej Ojczyzny było ... +++ 19 października 2019 - Różaniec z udziałem kandydatów do sakramentu bierzmowania 16.10.2019 +++ 15 października 2019 - Jubileusz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej W uroczystości, oprócz członków ... +++ 15 października 2019 - Wymiana oświetlenia w małej zakrystii 10.10.2019 Lampa przed wymianą: Stylowy żyra ... +++ 15 października 2019 - Różaniec z udziałem wspólnoty “Męskie Serca Maryi” 12.10.2019 +++ 15 października 2019 - XIX Dzień Papieski z księdzem Stefanem 13.10.2019 +++ webdesign

1. Jedenasta niedziela zwykła to druga niedziela miesiąca czerwca, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusa. W Ewangelii, którą dzisiaj słyszymy, Święty Łukasz Ewangelista, nazywany piewcą Bożego miłosierdzia, ukazuje nam ten przymiot Pana Boga.

2. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane w naszym kościele codziennie w połączeniu z główną Mszą Świętą, a w niedziele podczas Mszy Świętej o godz. 15:00.

3. Ze względu na drugą niedzielę miesiąca, modlitwę różańcową przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 prowadziło Koło Żywego Różańca z Chojnowa. Po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie Koła Żywego Różańca dzieci i młodzieży.

4. Dzisiaj w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00 występuje schola parafialna.

5. Za dwa tygodnie w niedzielę 26 czerwca w naszej parafii odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma Odpustowa z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi ksiądz Adam Przeradzki – Wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

6. Wczoraj w Płocku o godz. 11:00 została odprawiona Msza Święta Dziękczynna na zakończenie Nawiedzenia Matki Bożej w znaku Jasnogórskiej Ikony oraz w 25. rocznicę pobytu Świętego Jana Pawła II w Płocku. Modlitwie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore. Kopia cudownego obrazu została przekazana diecezji łowickiej, gdzie rozpocznie dzieło nawiedzenia. Na zakończenie Mszy Świętej bp Piotr Libera zawierzył Maryi Kościół Płocki.

7. W tych dniach księża obchodzą rocznice święceń kapłańskich, wśród nich jest ks. prałat Franciszek Różański – emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Wojciecha w Przasnyszu, który dzisiaj obchodzi złoty jubileusz kapłaństwa, święcenia bowiem otrzymał 12 czerwca 1966 r. Dostojnemu Jubilatowi z modlitwą składamy serdeczne życzenia.

8. Fundacja Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych „Nasze Dzieci” zaprasza do świętowania Dnia Dziecka, które odbędzie się dzisiaj w godzinach 12:00 – 18:00 w Leśniczówce Przejmy. W programie różne zabawy, gry i konkursy. Organizatorzy zapraszają.

9. W najbliższą sobotę 18 czerwca odbędą się obchody 100-lecia Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętego Stanisława Kostki, które w tradycji znane jest jako Niższe Seminarium Duchowne. O godz. 10:00 w kościele parafialnym w Sikorzu zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem bp. Piotra Libery, a później dalsze świętowanie.

10. Za nami V Parafialny Piknik Rodzinny, który był świętem dzieci, młodzieży i dorosłych. Słowa podziękowania dla Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej za organizację i przygotowanie pikniku. Jako organizatorzy dziękujemy za okazaną pomoc całej parafii, a także naszym szkołom, urzędom, instytucjom oraz rodzinom i osobom indywidualnym. Dziękujemy Przasnyskiej Stajni Konnej „Księstwo”, przedstawicielom Auto Moto Klub „Rzemieślnik” z Przasnysza, Spółdzielni „Lokomotywa”, Harcerzom z drużyny „Zielony Płomień”, młodzieży z Parafialnego Centrum ŚDM Kraków 2016, Służbie Zdrowia oraz druhom i druhnom z naszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, a także śpiewającym seniorom z Koła Emerytów i Rencistów za nastrojowy wieczór z akordeonem przy ognisku. Podziękowania również dla p. Piotra Marlęgi za koncert muzyki różnej. Dziękujemy wszystkim sponsorom i dobroczyńcom, a szczególnie Fundacji „SCALAM – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu, Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Czernickiej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czernicach Borowych. Dziękujemy Bożej Opatrzności za dobrą pogodę.

11. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (13 czerwca), godz. 16:00 – Chojnowo, Kolonia Chojnowo i Chojnówka, sobota (18 czerwca), godz. 15:00 – Dzielin. Poniedziałek (20 czerwca), godz. 16:00 – Czernice Borowe. Msze Święte są odprawiane w kościele parafialnym.

12. Słowa podziękowania dla mieszkańców Nowych Czernic od strony Węgry i Nowych Czernic od strony Chojnowa za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól.

13. Na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie z ofiar zebranych do puszek w ubiegłą niedzielę przekazaliśmy 250 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

14. Wszystkim parafianom i naszym gościom, którzy przeżywają w tym tygodniu swoje osobiste święta, szczególnie imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 13 czerwca (poniedziałek) – Święty Antoni z Padwy. Choć w ludowej tradycji czczony jest jako patron rzeczy znalezionych, to jest on jednym z najważniejszych świętych franciszkańskich i jednym
z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych.

• 14 czerwca (wtorek) – Błogosławiony biskup Michał Kozal. Gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę współwięźniom w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau.

• 15 czerwca (środa) – Błogosławiona Jolanta, zakonnica, siostra świętej Kingi, która żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową.

• 17 czerwca (piątek) – Święty Albert Chmielowski (1845-1916). Żołnierz Powstania Styczniowego, a później zakonnik i rozmodlony pokutnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc swoje życie z ubogimi. To przykład jego życia uczy nas, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

16. Bóg jest miłością i nie chce śmierci grzesznika, lecz jego nawrócenia i życia. Z Bożym błogosławieństwem idźmy i głośmy wielkie dzieła Bożego miłosierdzia.

Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego