Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej< 2020 >
Kwiecień
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
9 kwietnia 2020 - Wielkanoc z TVP1 +++ 7 kwietnia 2020 - Poświęcenie pokarmów Pobierz do wydruku >>> +++ 7 kwietnia 2020 - Transmisje na Wielki Tydzień +++ 6 kwietnia 2020 - NIEDZIELA PALMOWA 05.04.2020 +++ 6 kwietnia 2020 - NIEDZIELA PALMOWA „A” 05.04.20 Dzisiaj przypada Niedziela Palmowa, ... +++ 5 kwietnia 2020 - Intencje Mszy Świętych 06.04.2020 – 12.04.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 3 kwietnia 2020 - ZARZĄDZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO W SPRAWIE SPRAWOWANIA CZYNNOŚCI LITURGICZNYCH W CZASIE STANU EPIDEMII zaktualizowane dnia 26 marca 2020 r ... +++ 2 kwietnia 2020 - KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP Praktyka pierwszych piątków i pie ... +++ 2 kwietnia 2020 - Dziś 15. rocznica śmierci Jana Pawła II Dziś mija 15. rocznica śmierci ś ... +++ 1 kwietnia 2020 - Nota Komisji Nauki Wiary Konferencji Episkopatu Polski w związku z pandemią koronawirusa JEZUS  ŻYJE I CHCE, ABYŚ ŻYŁ W ... +++ webdesign
 1. Dzisiaj dwunasta niedziela zwykła w liturgii Kościoła. Jednocześnie jest to pierwsza niedziela lata i wakacji. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników, których wspomnienie przypada 22 czerwca. Święty Achacjusz pochodził z Kapadocji, był żołnierzem legionów rzymskich. Za czasów cesarza Hadriana (117 – 138) poniósł śmierć męczeńską w Bizancjum na wzgórzu Ararat. Upiększony legendami żywot świętego głosi, że wraz z nim zamordowano 10 tysięcy innych żołnierzy. Najpierw biczowano ich cierniowymi gałęziami, a następnie ukrzyżowano. Święty Achacjusz jest jednym z Czternastu Wspomożycieli, orędownikiem w ciężkich chorobach, opiekunem prześladowanych oraz broni od lęku przed śmiercią.
 2. Serdeczne podziękowania dla księdza dra hab. Andrzeja Kobylińskiego – profesora etyki i filozofii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie za odprawienie Sumy odpustowej i wygłoszenie okolicznościowego kazania, również w czasie Mszy Świętej o godz. 10:00. Dekanat przasnyski jest znany księdzu Andrzejowi ze względu na ukończone przed laty Liceum Ogólnokształcące w Przasnyszu i pochodzenie rodzinne z tych stron. Bardzo nam miło, że pomimo wielu zajęć znalazł czas, aby podzielić się z nami wiarą i wiedzą. Ksiądz Andrzej razem z trzynastoma księżmi kolegami kursowymi w tym roku przeżywa srebrny jubileusz kapłaństwa, ponieważ święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1992 r. w bazylice katedralnej w Płocku z rąk abp. Zygmunta Kamińskiego. Gratulujemy i składamy najlepsze życzenia z pamięcią w modlitwie.
 3. Dziękuję również wszystkim Czcigodnym Księżom oraz Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewcząt sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich”, liturgicznej służby ołtarza, lektorów, pocztów sztandarowych oraz druhny i druhów strażaków ochotników za współpracę organizacyjną i udział w liturgii Mszy Świętej. Dziękuję Panu Janowi Szafarzowi Nadzwyczajnemu Komunii Świętej, Panu Organiście i Panu Kościelnemu.
 4. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00, a nabożeństwo czerwcowe zostanie połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej.
 5. Dzisiaj również odpust ku czci Niepokalanego Serca Maryi obchodzi parafia Zielona Ciechanowska
 6. Przed nami ostatnie dni miesiąca czerwca, który tradycyjnie poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe jest odprawiane w połączeniu z główną Mszą Świętą.
 7. W niedzielę 2 lipca po Mszy Świętej o godzinie 10:00, odbędzie się zakończenie konkursu katechetycznego dla dzieci, które starały się systematycznie uczęszczać na Mszę Świętą w minionym roku szkolnym.
 8. O godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta za śp. księdza kanonika Eugeniusza Jachnę – proboszcza parafii Czernice Borowe w latach 1980-84, a później kapłana diecezji łomżyńskiej. Zmarł 2 maja br. w wieku niespełna 90. lat w rodzinnej parafii Brańszczyk i został pochowany na miejscowym cmentarzu.
 9. W czwartek 29 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zgodnie ze zwyczajem ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone na rzecz Stolicy Apostolskiej jako tzw. Świętopietrze. Msze Święte o godz. 10:00 i 16:30. W tym dniu tradycyjny odpust przeżywa sąsiednia parafia Grudusk z uroczystą Sumą o godz. 12:00.
 10. Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła to również dzień patronalny Biskupa Płockiego Piotra Libery. W tym dniu szczególnie pamiętamy w modlitwie o  Pasterzu naszej diecezji.
 11. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 10:00 zostanie odprawiona wotywa ku czci Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 9:30 modlitwa różańcowa.
 12. We wtorek 27 czerwca w liturgicznym wspomnieniu czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy, pomagania innym.
 13. Za tydzień również pierwsza niedziela miesiąca. Ze względu na podsumowanie konkursu katechetycznego, Msza Święta połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną, zostanie odprawiona o godz. 10:00. Zapraszam całą asystę i liturgiczną służbę ołtarza.
 14. Trwa parafialne nawiedzenie rodzin przez Matkę Bożą w Jasnogórskim Wizerunku. Obecnie jednoczymy się duchowo z mieszkańcami ulicy Wyspiańskiego w Czernicach Borowych, następnie czas nawiedzenia rozpocznie się na ulicy Okrężnej, a później w drugiej części ulicy Chełchowskiego (od. p. Wojnarowskich do Ośrodka Zdrowia) oraz ul. Krótka, Jasna, Dolna, Sadowa i Kościelna.
 15. Kończymy tegoroczne poświęcenia pól w naszej parafii. Jutro o godz. 16:00 Msza Święta i liturgia poświęcenia pól w Czernicach Borowych. Jeszcze raz dziękuję za wspólną modlitwę oraz złożone ofiary.
 16. Pod hasłem „Wdzięczność i misja” w dniach 1-2 lipca odbędzie się 80. pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę.
 17. Dla dzieci i młodzieży rozpoczął się czas wypoczynku po trudach roku szkolnego. Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzymy dobrej pogody i wielu pięknych przeżyć, ale pamiętajmy że nie ma wakacji od codziennej modlitwy i niedzielnej Mszy Świętej.
 18. Składamy serdeczne życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny naszym gościom i parafianom. Wszystkim, którzy wkrótce wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pamiętamy w modlitwie także o naszych bliskich zmarłych, szczególnie w ostatnim czasie. Szczególne życzenia dla Czcigodnego Księdza Andrzeja – srebrnego jubilata z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich oraz Szanownego Pana Jana – Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej z okazji Dnia Patrona, który świętowaliśmy wczoraj. Życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej, łaski zdrowia i pomyślności codziennego życia. Wyrazem naszych życzeń z darem modlitwy są kwiaty, które wręczą przedstawiciele naszej parafii. Szczęść Boże!
 19. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 28 czerwca (środa) – Święty Ireneusz z Lyonu. Biskup i męczennik, który odegrał wybitną rolę w dziejach Kościoła, bo dzięki jego dziełu „Adversus haereses” możemy poznać błędy, jakie nękały pierwotne chrześcijaństwo oraz wykład autentycznej wiary.
 • 29 czerwca (czwartek) – Święci Apostołowie Piotr i Paweł nazywani dla podkreślenia ich wyjątkowych zasług dla Kościoła „Książętami Apostołów”.
 1. Bądźmy z Jezusem Chrystusem w każdych okolicznościach naszego życia, bo On nas nigdy nie zawiedzie. Będzie również naszą nagrodą, gdy kiedyś odejdziemy z tego świata. Codziennie wzywajmy opieki świętych patronów i ufajmy miłosierdziu Bożemu. Dziś szczególnie módlmy się o wstawiennictwo Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników z okazji odpustu parafialnego.
Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego