Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej< 2020 >
Czerwiec
PnWtŚrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
1 czerwca 2020 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO „A” 31.05.2020 Dzisiejsza niedziela to uroczystoś ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Sebastian Paweł Baranowski – par ... +++ 1 czerwca 2020 - Zapowiedzi przedślubne 31.05.2020 – 07.06.2020 Piotr Zaborowski – parafia pw. Ś ... +++ 29 maja 2020 - Terminy poświęcenia pól – czerwiec 2020 +++ 29 maja 2020 - Intencje Mszy Świętych 01.06.2020 – 07.06.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 29 maja 2020 - Zwiększenie limitu osób w miejscach kultu religijnego +++ 29 maja 2020 - Dekret odwołujący ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej W związku z ogłoszoną dnia 27 ma ... +++ 28 maja 2020 - Montaż stylowych lamp przy bramach cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Majowa panorama cmentarza parafialnego +++ 28 maja 2020 - Zimowa szata otoczenia parafii w poranek Świętego Pankracego – 12.05.2020 +++ webdesign

1. Dziś dwunasta niedziela w roku liturgicznym. Ewangelia zadaje nam ważne pytanie „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” To pytanie oczekuje właściwej odpowiedzi, że Jezus jest naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, aby nasza odpowiedź zawsze była prawdziwa i wiarygodna.

2. Trwa miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa w nabożeństwie czerwcowym, które odprawiamy codziennie w połączeniu z główną Mszą Świętą, a dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej o godz. 15:00.

3. Za tydzień w niedzielę 26 czerwca mamy odpust ku czci Świętego Achacjusza i Towarzyszy Męczenników. O godzinie 12:00 Suma odpustowa z okolicznościowym kazaniem, którą odprawi ksiądz Adam Przeradzki – wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej.

4. Do udziału w Sumie odpustowej oraz procesji eucharystycznej zapraszam asystę procesyjną, dziewczęta sypiące kwiatkami, poczty sztandarowe, druhny i druhów strażaków oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza.

5. W dniu odpustu parafialnego zachęcam dzieci i młodzież do korzystania z sakramentu pokuty z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

6. W niedzielę za tydzień ze względu na uroczystość odpustową nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00.

7. W sobotę 25 czerwca o godz. 10:30 zapraszam do kościoła na spotkanie wszystkich ministrantów i kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii.

8. Dzisiaj w Płocku na placu Starego Rynku Biskup Płocki Piotr Libera odprawi Mszę Świętą z okazji 40. rocznicy wydarzeń czerwcowych, które miały miejsce w Płocku w 1976 r. W uroczystości będzie uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

9. Również dzisiaj w sąsiedniej parafii Pawłowo doroczny odpust ku czci Świętego Antoniego z uroczystą Sumą o godz. 12:00.
10. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Zechciejmy naszą modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

11. W czwartek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich ojców, a szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki. Dla naszych zmarłych ojców modlimy się o łaskę zbawienia.

12. W piątek 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ten wielki prorok znad Jordanu jest patronem sąsiedniej parafii Węgra, która także w tym dniu przeżywa doroczny odpust z główną Mszą Świętą o godz.12:00. Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy szczęść Boże. Z racji tej uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

13. W tym dniu swoje święto patronalne obchodzi pan Jan Pikus – Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej. Drogiemu Solenizantowi już dzisiaj życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i łaski zdrowia oraz wyrażamy podziękowanie za zaangażowanie w życie duszpasterskie naszej parafii.

14. Również w piątek 24 czerwca zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci i młodzieży. Uroczysta Msza Święta w intencji społeczności naszych szkół zostanie odprawiona w czwartek 23 czerwca o godzinie 9:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej. W czasie Mszy Świętej będzie możliwość spowiedzi.

15. Dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież z Gimnazjum otrzymują dzisiaj ostatnią pamiątkę uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. W niedzielę 3 lipca po Mszy Świętej o godzinie 10:00, odbędzie się zakończenie konkursu, dlatego prosimy, aby dzieci i młodzież przynieśli zebrane pamiątki do kościoła w najbliższy czwartek lub na lekcje religii do szkoły.
16. W naszej parafii trwają przygotowania do zbliżającej się pierwszej rocznicy nawiedzenia Matki Bożej w Jasnogórskiej Ikonie, która przypada w środę 13 lipca br. Tego dnia rozpocznie się nawiedzenie w rodzinach. W przyszłym tygodniu zostaną przygotowane okolicznościowe foldery, zawierające m.in. kolejność nawiedzenia poszczególnych miejscowości, z których pierwszą będzie Chojnowo.

17. Poświęcenie pól w tym tygodniu: poniedziałek (20 czerwca), godz. 16:00 – Czernice Borowe. Msza Święta jest odprawiana w kościele parafialnym.

18. Słowa podziękowania dla mieszkańców Chojnowa, Kolonii Chojnowo i Chojnówki oraz Czernic Borowych za złożone ofiary z okazji poświęcenia pól.

19. W ubiegłym tygodniu na cmentarzu zostały usunięte wszystkie karpy po drzewach, do których był dostęp. Koszt tych prac przeprowadzonych z pomocą firmy dysponującej odpowiednim sprzętem wyniósł 1200 zł.

20. Na budynku dzwonnicy została zamontowana jeszcze jedna kamera, obserwująca fragment ulicy Kościelnej od plebanii w kierunku kościoła. Dziękuję za tę inwestycję firmie „Kacprzak” z Przasnysza.

21. Podziękowania również dla p. Mirosława Kucińskiego i p. Piotra Rutkowskiego z Chojnowa za wykonanie i ustawienie tablic ostrzegawczych przy stawie parafialnym.

22. Zwracam się z prośbą o uporządkowanie grobów bliskich zmarłych na cmentarzu ze względu na zbliżający się odpust parafialny, a także wiejący w ubiegły piątek bardzo silny wiatr.

23. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 21 czerwca (wtorek) – Święty Alojzy Gonzaga. Jezuita pragnący poświęcić się całkowicie Panu Bogu, odznaczający się gorliwością w spełnianiu zakonnych praktyk i pielęgnowaniu chorych.

• 24 czerwca (piątek) – Święty Jan Chrzciciel. Prorok, który wskazał Narodowi Wybranemu Baranka Bożego. To poza Jezusem i Maryją, jedyny święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii.

24. Życzliwością i modlitwą otaczamy wszystkich parafian i gości obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. Pamiętamy również o naszych zmarłych, polecając ich nieskończonemu miłosierdziu Boga, szczególnie w modlitwie niedzielnych wypominek.

25. ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W ŚWIATOWYCH DNIACH MŁODZIEŻY SKIEROWANE PRZEZ BISKUPÓW DO POLSKIEJ MŁODZIEŻY: Drodzy Młodzi Przyjaciele, „Jezus spojrzał z miłością na niego” (Mk 10,21). Tak mówi Ewangelia o spotkaniu Chrystusa z młodym człowiekiem. Tak samo Jezus patrzy dziś na każdego z Was. Patrzy na Was z miłością i czeka na odwzajemnienie tej miłości. Drodzy Młodzi, zbliżające się Światowe Dni Młodzieży, to zaproszenie, do tego by poczuć na sobie pełne miłości spojrzenie Jezusa i odpowiedzieć na nie. Nie bójcie się przyjąć tego zaproszenia i wziąć udział w spotkaniu, które jest czasem wspólnego wyznania wiary i miłości do Pana Jezusa, Jego Ewangelii i Jego Kościoła. Inicjator Światowych Dni Młodzieży, Ojciec Święty Jan Paweł II, mówił, że „rzesza młodych ludzi wierzących w Chrystusa, idących za Krzyżem Roku Świętego, stanie się (…) żywą ikoną Kościoła pielgrzymującego po drogach świata”. Drodzy Młodzi, każdy z Was jest dziś obrazem współczesnego Kościoła. Tak patrzy na Was Jezus, tak patrzy na Was Polska, tak patrzą na Was wasi rówieśnicy, którzy już w lipcu przyjadą do Polski z całego świata. Także i Wy nie bójcie się spojrzeć w ten sposób na siebie samych. Drodzy Młodzi, 3 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, wspominając 1050. rocznicę Chrztu Polski, zawierzyliśmy Matce Bożej nasz Naród i każdego z Was, Waszą wiarę i drogę do zbawienia, Waszą przyszłość, dokonywane wybory i nadzieje, a także Wasz udział w XXXI Światowych Dniach Młodzieży. Ponawiamy serdeczne zaproszenie do udziału we wszystkich spotkaniach w ramach Światowych Dni Młodzieży. Towarzyszymy Wam teraz, na etapie przygotowań. Będziemy z Wami podczas spotkań w naszych diecezjach. Wspólnie będziemy modlić się także w Krakowie. Zachęcamy, by wspólny udział w Światowych Dniach Młodzieży był także wyrazem naszego szacunku i wdzięczności wobec Ojca Świętego Jana Pawła II, który mówił do młodych: „Szukałem Was”. Drodzy Rodzice i Duszpasterze, zachęcamy Was do pomocy młodzieży, aby mogła wziąć udział w tym niepowtarzalnym spotkaniu. Do wszystkich kierujemy słowa Świętego Jana Pawła II, który mówił do nas: „Nie lękajcie się”.
Niech Bóg Wszechmogący Wam błogosławi. Pasterze Kościoła katolickiego w Polsce.

26. Przyjmując dar błogosławieństwa starajmy się, aby pośród różnych propozycji tego świata, odnajdywać tę właściwą – Bożą odpowiedź, która prowadzi do autentycznego spotkania z Jezusem.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego