Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Październik
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
22 października 2019 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 20.10.2019 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 21 października 2019 - Rekolekcje Kerygmatyczne, Odpust Świętego Łukasza Ewangelisty i wprowadzenie relikwii ku czci Świętego Michała Archanioła 18-20.10.2019 +++ 21 października 2019 - Debata społeczne dotycząca bezpieczeństwa – zaproszenie +++ 21 października 2019 - Intencje Mszy Świętych 21.10.2019 – 27.10.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2019 - Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych „W historii naszej Ojczyzny było ... +++ 19 października 2019 - Różaniec z udziałem kandydatów do sakramentu bierzmowania 16.10.2019 +++ 15 października 2019 - Jubileusz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Płockiej W uroczystości, oprócz członków ... +++ 15 października 2019 - Wymiana oświetlenia w małej zakrystii 10.10.2019 Lampa przed wymianą: Stylowy żyra ... +++ 15 października 2019 - Różaniec z udziałem wspólnoty “Męskie Serca Maryi” 12.10.2019 +++ 15 października 2019 - XIX Dzień Papieski z księdzem Stefanem 13.10.2019 +++ webdesign
 1. Dzisiaj czternasta niedziela zwykła w roku liturgicznym Kościoła. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek i podróży nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Jezus Chrystus, który wszystkie nasze ludzkie troski i kłopoty chce wziąć na swe ramiona, obiecując pokrzepienie.
 2. Przed Mszą Świętą o godzinie 10:00 modlitwę różańcową prowadzą dzisiaj Koła Żywego Różańca z Czernic Borowych, ponieważ jest to druga niedziela miesiąca.
 3. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 9:30 będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 4. Trwają przygotowania do 36. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej na Jasna Górę, która będzie trwała w dniach 6 – 14 sierpnia, a w tym roku wyruszy pod hasłem „Żywe Diamenty Maryi”, które nawiązuje do 100. rocznicy Objawień Fatimskich. W tym roku również będzie możliwość pielgrzymki duchowej. Zapisy i dodatkowe informacje w zakrystii po Mszy Świętej oraz na stronie internetowej.
 5. W czwartek 13 lipca będziemy przeżywali w naszej parafii drugą rocznicę Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Z tej okazji oraz w roku 100. rocznicy Objawień Fatimskich o godz. 16:00 Koła Żywego Różańca poprowadzą modlitwę różańcową dziękczynno – wynagradzającą. To także dzień, w którym rok temu rozpoczęliśmy peregrynację Obrazu Jasnogórskiego w naszej parafii. Obecnie czas Nawiedzenia przeżywają mieszkańcy ulicy Okrężnej w Czernicach Borowych.
 6. Również z okazji drugiej rocznicy Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w naszej parafii planowane są odwiedziny chorych i osób w podeszłym wieku, którzy nie mogą brać udziału w niedzielnych Mszach Świętych. W sobotę 15 lipca od godziny 10:00 – okoliczne miejscowości i w niedzielę 16 lipca od godziny 16:00 – Czernice Borowe. Chorych możemy zgłaszać w zakrystii. Kolejność odwiedzin chorych w poszczególnych miejscowościach: Nowe Czernice od strony Węgry, Chojnowo, Kownaty, Miłoszewiec, Kuskowo, Chrostowo Wielkie, Zalesie, Nowe Czernice od strony Zembrzusa, Żebry.
 7. ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED WYRUSZENIEM 36. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ: Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!
  Bez wątpienia jesteśmy narodem, który czci i kocha Matkę Bożą. Nasza wiara nam podpowiada, że Ona jest prawdziwą Matką i Królową. Na przestrzeni wieków nasza Ojczyzna i Polacy wielokrotnie doświadczali Jej pomocy i orędownictwa. Szczególnym miejscem maryjnym jest Jasna Górą. To do Czarnej Madonny od wieków Polacy pielgrzymują. Wśród tych pielgrzymów są także ci, którzy czynią to na własnych nogach. Podejmują trud, ogromny wysiłek, aby nawiedzić to najważniejsze Sanktuarium naszego narodu. Ten trud podejmują także wierni naszej, płockiej diecezji. W tym roku po raz trzydziesty szósty wyruszy Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Cieszy mnie to, że co roku są chętni do podejmowania tego trudu. Wierzę, że ten trud jest nagradzany duchowymi łaskami dla samych pielgrzymów, ich rodzin i całej diecezji. Jesteśmy w szczególnym roku, kiedy obchodzimy w całym Kościele stulecie Objawień Fatimskich. Można powiedzieć, że jest to rok pod wyjątkowym znakiem Maryi. Ona nam przypomina o konieczności nawracania naszych serc, zachęca do modlitwy różańcowej, a także prosi nas o pomoc w ratowaniu świata od zła, wojen i nienawiści. Ona, jako Dobra Matka chce ratować wszystkie swoje dzieci, zaprasza więc nas do troski o zbawienie każdego człowieka. Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych.
  Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie. Wasz biskup Piotr.
 8. Dźwięk trąbki podczas dzisiejszych Mszy Świętych, towarzyszący dźwiękom muzyki organowej, jest zapowiedzią kolejnych wakacyjnych spotkań nie tylko z muzyką sakralną, które będziemy przeżywać w tegoroczne niedziele sierpnia podczas Mszy Świętych o godzinie 15:00. Już dzisiaj zapraszamy.
 9. Pozdrawiamy naszych gości i parafian oraz wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc przyjemnego, dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Witamy w naszej wspólnocie studentów, szczególnie ministrantów i lektorów. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Chorych otaczamy modlitwą, a zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 10. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • 11 lipca (wtorek) – Święty Benedykt. Opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca mnichów Kościoła Zachodniego. Zawołanie „Ora et labora”módl się
  i pracuj, uczynił sposobem na dobre chrześcijańskie życie.
 • 12 lipca (środa) − Święty Bruno Bonifacy z Kwerfurtu. Biskup i męczennik, autor żywota Świętego Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników.
 • 13 lipca (czwartek) – Święty Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak i jego uczeń Święty Benedykt (†1033-1037). Dwaj pustelnicy, żyjący na terenie dzisiejszych Węgier, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.
 • 15 lipca (sobota) – Święty Bonawentura (1218-1274). Biskup i doktor Kościoła, wybitny teolog średniowiecza. Był pierwszym przełożonym generalnym franciszkanów po śmierci Świętego Franciszka, a także przyczynił się do wielkiego rozwoju swojego zakonu, ponieważ ułożył pierwsze konstytucje dla zakonu jako wykładnię reguły Ojca Założyciela, co dało mu tytuł drugiego „Ojca Zakonu”. Postać tego świętego znajduje się w ołtarzu głównym naszego kościoła.
 1. „Uczcie się ode Mnie”, mówi nam dzisiaj Jezus w Ewangelii. Na wzór naszego Pana, mamy być ostoją dla innych ludzi, bardziej „utrudzonych i obciążonych”. Umocnieni Bożym błogosławieństwem idźmy wypełniać to zadanie naszego chrześcijańskiego życia.
Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego