Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2020 >
Styczeń
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
27 stycznia 2020 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 26.01.2010 Trzecia niedziela zwykła w roku li ... +++ 27 stycznia 2020 - Intencje Mszy Świętych 27.01.2020 – 02.02.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 25 stycznia 2020 - Niedziela Słowa Bożego 2020 List Apostolski w formie motu propr ... +++ 25 stycznia 2020 - 67. Światowy Dzień Trędowatych – 26.01.2020 +++ 25 stycznia 2020 - XX Dzień Islamu w Kościele katolickim „Jubileuszowy XX Dzień Islamu w ... +++ 25 stycznia 2020 - Wizyta kolędników z Grójca 18.01.2020 +++ 21 stycznia 2020 - Program wizyty duszpasterskiej w 2020 r. +++ 20 stycznia 2020 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 19.01.2020 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2020 - Intencje Mszy Świętych 20.01.2020 – 26.01.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 stycznia 2020 - Jubileusz 85. rocznicy urodzin Szanownej Pani Reginy Gołębiewskiej oraz 1. rocznicy urodzin Poli Brzostek 11.01.2020 +++ webdesign
 1. Dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła jest w liturgii Kościoła wspomnieniem Świętego Jana Pawła II. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty, który jest patronem kościoła.
 2. Dzisiejsza niedziela to także Dzień Praw Rodziny obchodzony dnia 22 października każdego roku, ustanowiony uchwałą z dnia 21 października 2016 r. przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Kartę Praw Rodziny wydano w ramach obchodów Dnia Praw Rodziny pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 3. Serdeczne podziękowania dla księdza Andrzeja Janickiego, który pełni funkcję audytora Sądu Biskupiego Płockiego oraz jest koordynatorem Dnia Papieskiego w Diecezji Płockiej za odprawienie uroczystej Sumy oraz wygłoszenie okolicznościowego kazania, również podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, a także okazywaną pomoc naszej parafii przy różnych okazjach. Księdzu Andrzejowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Czernickiej oraz łaski zdrowia w codzienności życia.
 4. Dzisiaj z okazji odpustu ku czci Świętego Łukasza serdecznie witamy po raz drugi w naszej parafii zespół „Moja Rodzina” z Glinojecka i dziękujemy za przyjęcia zaproszenia, a przede wszystkim za wspólną modlitwę w czasie Mszy Świętej o godzinie 10:00 i 12:00. Zespół działa i koncertuje od 2009 roku w Polsce i poza granicami kraju. Tworzą go rodzice: Aldona i Artur Wiśniewscy oraz dzieci: Antonina, Gabriel, Szymon, Mikołaj i Jeremiasz. Wszystkich łączy muzyka, która jest wielką, rodzinną pasją. Ponadto Antonina i Gabriel piszą teksty i komponują. Zespół gra koncerty ewangelizacyjne ze świadectwem, bierze udział w Festiwalach Muzyki Chrześcijańskiej, Wieczorach Uwielbienia, rekolekcjach, spotkaniach różnych wspólnot oraz wielu ogólnopolskich projektach. Za działalność artystyczną zespół otrzymał wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego – „Pro Masovia”. Wydał trzy płyty: „Pomiędzy”, „Twa obecność”, „W świąteczny czas” i pracuje nad następnymi płytami. „Moja Rodzina” zaprezentuje po Mszy Świętej o godz. 10:00 koncert pieśni maryjnych i nie tylko oraz będzie z nami podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 z okazji odpustu parafialnego. Ponowne przybycie do naszej parafii było możliwe dzięki pomocy finansowej, która otrzymaliśmy od Fundacji „Scalam – prostujemy drogi życia” z siedzibą w Przasnyszu, za co bardzo dziękujemy i razem z Radą Duszpasterską zapraszamy do wspólnego zakończenia 100. rocznicy objawień fatimskich.
 5. Dziękuję wszystkim Czcigodnym Księżom, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewczynek sypiących kwiatkami, „dzieci fatimskich”, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej ołtarza, lektorów oraz druhny i druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. To będzie już ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.
 6. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 15:00, a cząstkę Różańca w tajemnicach światła, w intencji misji rozważymy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej.
 7. Od jutra można odbierać dożynkowe wieńce, które dzisiaj jeszcze biorą udział w procesji eucharystycznej z okazji odpustu parafialnego.
 8. Od wtorku 24 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętej na nowy rok kalendarzowy.
 9. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 91. Tydzień Misyjny pod hasłem roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce „Idźcie i głoście”, który będzie okazją do większej modlitwy za misje i wsparcia materialnego misjonarzy i misjonarek, szczególnie z naszej diecezji w liczbie 12. osób. W związku z niedzielą misyjną dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele misyjne.
 10. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach katechezy przed Pierwszą Komunią Świętą oraz dzieci z klasy czwartej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 11. Również w niedzielę za tydzień wspólnota Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego naszej parafii będzie przyjmowała podpisy pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego z numerem PESEL, bo jest to warunek złożenia ważnego podpisu.
 12. Nabożeństwo różańcowe jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00. W środę Różaniec poprowadzą harcerze z naszej szkoły. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. W czwartek 26 października Panie Zelatorki Kół Żywego Różańca zapraszają wszystkie Róże oraz wszystkich modlących się na Różańcu do udziału w nabożeństwie różańcowym. Będzie to Dzień Dziękczynienia Żywego Różańca za to dzieło w Polsce oraz modlitwa o beatyfikację założycielki wspólnot różańcowych na świecie Sługi Bożej Pauliny Jaricot.
 14. W najbliższą sobotę 28 października zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej Koło Żywego Różańca z Żeber. Modlitwę rozpoczniemy o godzinie 15:00.
 15. Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu zaprasza do udziału w VI Przasnyskiej Debacie Społecznej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nią wpływ”, która odbędzie się w poniedziałek 23 października br. o godz. 11:00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu przy ulicy Orlika 48.
 16. W dniach 28-29 października br. (sobota – niedziela) w godzinach 9:00 – 18:00 w okolicach naszego cmentarza parafialnego 7 Drużyna Harcerska „Wataha” ze Szkoły Podstawowej w Węgrze będzie sprzedawała znicze w ramach „Akcji znicz” organizowanej przez Hufiec Przasnysz.
 17. dr Andrzej Zakrzewski – diecezjalny duszpasterz strażaków zaprasza na Zaduszki Strażackie, które odbędą się w sobotę 28 października br. w parafii Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Świętym Miejscu. Wspólną modlitwę za zmarłych strażaków rozpocznie Msza Święta o godz. 11:00.
 18. Parafia Świętego Wojciecha razem z Fundacją „SCALAM” zapraszają dzieci oraz młodzież z dekanatu przasnyskiego na IV Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w poniedziałek 30 października br. o godz.16:30 w Kościele Farnym, a później w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu.
 19. Dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Nowych Czernic od strony Węgry, Chojnowa (Osiedle i Wieś), Kolonii Chojnowo i Chojnówki.
 20. Podziękowania również dla p. Zbigniewa i Iwony Szmigielskich z Chojnowa za ofiarę materialną złożoną na rzecz parafii w ubiegłym tygodniu oraz okazały kosz kwiatów przekazany dla kościoła z okazji jubileuszu 30. rocznicy sakramentu małżeństwa.
 21. Dziękujemy przedstawicielom Rady Duszpasterskiej naszej parafii, którzy wczoraj uczestniczyli w spotkaniu Parafialnych Rad Duszpasterskich z Diecezji Płockiej, które odbylo się w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.
 22. W nocy z soboty na niedzielę czyli z 28 na 29 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Pamiętajmy o tym uwzględniając swoją obecność na Mszy Świętej w najbliższą niedzielę, a jednocześnie będzie to noc dłuższa o godzinę.
 23. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • 22 października (niedziela) – Święty Jan Paweł II (1920 – 2005). Wielki papież, świadek i nauczyciel zawierzenia Chrystusowi i Maryi. W tym dniu rozpoczął się pontyfikat, który trwał prawie 27 lat. Beatyfikowany 1 maja 2011 roku, a kanonizowany 27 kwietnia 2014 r.
 • 28 października (sobota) – Święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz. W „katalogu” Apostołów podawani jako krewni Pana Jezusa. Według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.
 1. Przekazujemy najlepsze życzenia solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, których serdecznie pozdrawiamy. Modlimy się za naszych chorych, a wszystkich zmarłych, szczególnie zmarłych parafian, polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 2. Przyjmijcie dar błogosławieństwa Bożego z modlitwą różańcową, abyśmy dostąpili łaski przebaczenia naszych grzechów z okazji odpustu ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty.
Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego