Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Maj
PnWtŚrCzwPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
20 maja 2019 - V NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 19.05.2019 Piąta niedziela Wielkanocy gromadz ... +++ 17 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 20.05.2019 – 26.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 17 maja 2019 - Dar na stulecie urodzin Jana Pawła II DOŁĄCZ DO PROJEKTU www.darna100.p ... +++ 16 maja 2019 - IV PIELGRZYMKA SŁUŻBY LITURGICZNEJ DIECEZJI PŁOCKIEJ IV Pielgrzymka Służby Liturgiczne ... +++ 14 maja 2019 - Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego IV Niedziela Wielkanocna – Niedzi ... +++ 13 maja 2019 - IV NIEDZIELA WIELKANOCNA „C” 12.05.2019 Czwarta niedziela wielkanocna to Ni ... +++ 13 maja 2019 - Intencje Mszy Świętych 13.05.2019 – 19.05.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 8 maja 2019 - Msza Święta w intencji maturzystów 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - Niedziela Biblijna – Trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego 05.05.2019 +++ 8 maja 2019 - “Luter i rewolucja protestancka” 10 maja 2019 (piątek) o godz. 19.0 ... +++ webdesign

1. Dzisiaj trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty, który jest patronem kościoła.

2. Serdeczne podziękowania dla księdza Roberta Banasiaka – wicedyrektora ekonomicznego Diecezji Płockiej za odprawienie uroczystej Sumy oraz wygłoszenie okolicznościowego kazania, również podczas Mszy Świętej o godz. 10:00, a także okazywaną pomoc naszej parafii przy różnych okazjach. Księdzu Robertowi życzymy łaski zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Czernickiej.

3. Dziękuję wszystkim Czcigodnym Księżom, Drogim Gościom i Parafianom za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania dla całej asysty procesyjnej, dziewczynek sypiących kwiatkami, pocztów sztandarowych, służby liturgicznej ołtarza, lektorów oraz druhny i druhów strażaków za obecność i udział w liturgii Mszy Świętej oraz procesji eucharystycznej. To będzie już ostatnia procesja eucharystyczna w tym roku.

4. Przypominam, że dzisiaj nie ma Mszy Świętej o godz. 15:00, a cząstkę Różańca (tajemnice bolesne) w intencji misji odmówimy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu na zakończenie Sumy odpustowej.

5. Od jutra można odbierać dożynkowe wieńce, które dzisiaj jeszcze biorą udział w procesji eucharystycznej z okazji odpustu parafialnego.

6. Od wtorku 25 października będą przyjmowane wypominki roczne i jednorazowe oraz intencje Mszy Świętej na nowy rok kalendarzowy.

7. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 90. Tydzień Misyjny pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”, który będzie okazją do większej modlitwy za misje i wsparcia materialnego misjonarzy i misjonarek, szczególnie z naszej diecezji w liczbie 12. osób. W związku z niedzielą misyjną dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele misyjne.

8. Dzisiaj kończy się Narodowa Pielgrzymka do Rzymu, w której bierze udział również nasza diecezja i nasi parafianie. Jest to dziękczynienie za Rok Miłosierdzia, 1050. rocznicę Chrztu Polski oraz Światowe Dni Młodzieży i przyjazd papieża Franciszka do Polski.

9. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 10:00 spotkanie dla dzieci z klasy trzeciej razem z rodzicami w ramach katechezy przed Pierwszą Komunią Świętą oraz dzieci z klasy czwartej i piątej przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Po Mszy Świętej o godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania.

10. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele jest odprawiane od poniedziałku do soboty o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00. W tym tygodniu kończą się spotkania różańcowe dla dzieci i młodzieży, a w środę Różaniec poprowadzą harcerze z naszych szkół. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W czwartek 27 października Panie Zelatorki Kół Żywego Różańca zapraszają wszystkie Róże oraz wszystkich modlących się na Różańcu do udziału w nabożeństwie różańcowym. Będzie to Ogólnopolski Dzień Dziękczynienia Żywego Różańca za to dzieło w Polsce oraz modlitwa o beatyfikację założycielki wspólnot różańcowych na świecie Sługi Bożej Pauliny Jaricot.

12. W najbliższą sobotę 29 października zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej Koło Żywego Różańca z Nowych Czernic.

13. Dziękuję za zboże i ofiary materialne na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, które w ubiegłym tygodniu przekazali mieszkańcy Czernic Borowych z pozostałych ulic oraz mieszkańcy Kolonii Chojnowo i Chojnówki.

14. Dziękuję również za ofiarę złożoną na kwiatową dekorację kościoła z okazji dzisiejszego odpustu.

15. W imieniu całej parafii składam podziękowanie mieszkańcom Kuskowa za ofiary materialne złożone na rzecz parafii z okazji Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w rodzinach w wysokości 700 zł.

16. W nocy z soboty na niedzielę czyli z 29 na 30 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Pamiętajmy o tym uwzględniając swoją obecność na Mszy Świętej w najbliższą niedzielę, a jednocześnie będzie to noc dłuższa o godzinę.

17. Z okazji nadchodzącej niedzieli z Katolickim Radiem Diecezji Płockiej, Dyrektor tej rozgłośni kieruje do nas słowo następującej treści: Przewielebny Księże Proboszczu! Drodzy Bracia i Siostry! Bardzo się cieszę na moją obecność w waszej wspólnocie parafialnej podczas Niedzieli Radiowej. Jest to dla mnie okazja, by zaprezentować i niejako przybliżyć Wam ideę radia katolickiego oraz katolickich mediów, ich zadań i posłannictwa we współczesnym świecie. Chcę trochę opowiedzieć o naszym programie, o tym co i jak robimy, by być dla Was prawdziwym źródłem informacji, lokalnej, społeczno – politycznej, jak też religijnej, dotyczącej życia Kościoła. W trakcie niedzieli 30 października radio będzie transmitować Mszę Świętą o godz. 10.00 dla całej naszej diecezji, której będzie przewodniczył Wasz proboszcz ks. Michał Gaszczyński. Poza tym w kilku wejściach radiowych, w wywiadach będziemy chcieli przybliżyć naszym słuchaczom Waszą wspólnotę parafialną, to czym żyjecie i co tworzycie, to czym jest parafia Świętego Biskupa Stanisława w Czernicach Borowych. W dzisiejszych czasach nie jest łatwo utrzymać niezależną stację radiową, która prowadzi misję ewangelizacyjną, krzewi wartości katolickie, przekazuje prawdziwe informacje z życia Kościoła i informacje lokalne. Nie było by to możliwe, bez wsparcia, jakim są ofiary składane na tacę z przeznaczeniem dla KRDP. Obiecuję, że każdy złożony grosz, wydany będzie z należytą starannością, tak by przyczynił się do ewangelizacji w mediach na terenie naszej diecezji, do budowania Waszego Radia. Z kapłańskim pozdrowieniem i nadzieją na rychłe spotkanie, ks. Krzysztof Jończyk – Dyrektor KRDP.

18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 października (piątek) – Święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz. W „katalogu” Apostołów podawani jako krewni Pana Jezusa. Według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

19. Przekazujemy najlepsze życzenia solenizantom i jubilatom tego tygodnia, których serdecznie pozdrawiamy. Wszystkich zmarłych, a szczególnie zmarłych parafian, polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

20. Przyjmijcie dar błogosławieństwa Bożego, abyśmy dostąpili łaski przebaczenia naszych grzechów z okazji odpustu ku czci patrona kościoła Świętego Łukasza Ewangelisty. Pozostajemy w jedności duchowej z pielgrzymami, którzy biorą udział w narodowej pielgrzymce do Rzymu z okazji Roku Miłosierdzia oraz z mieszkańcami Chrostowa i Zalesia, którzy przeżywają Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w domach i rodzinach.

Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego