Jak co roku, w dzień poprzedzający zakończenie roku szkolnego uczniowie uczestniczyli w mszy świętej w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Czernicach Borowych. W świątyni dzieci i młodzież wysłuchali słów księdza Michała Gaszczyńskiego kierowanych właśnie do niej, w cichej modlitwie podziękowali za całoroczną pracę.

24 czerwca 2016 r. społeczność Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych w podniosłym nastroju podsumowała mijający rok szkolny i pożegnała uczniów klas szóstych. O godzinie 8.00 rano wakacje przywitali najmłodsi – uczniowie oddziałów przedszkolnych. Zebrani goście obejrzeli przedstawienie z udziałem młodych aktorów, wszystkie dzieci otrzymały pamiątkową nagrodę. Pani Dyrektor Barbara Modzelewska gratulowała maluchom i życzyła udanych wakacji.

Natomiast o godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego przez uczniów klas I – VI. Po odśpiewaniu Hymnu Szkoły Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zebranych gości, a wśród nich: księdza Michała Gaszczyńskiego, Wojciecha Brzezińskiego Wójta Gminy Czernice Borowe, Jacka Bartołda Przewodniczącego Rady Gminy Czernice Borowe, wnuczkę pani Janiny Sieklickiej panią Bożenę Stoberską wraz z małżonkiem, Jarosława Rutkowskiego Przewodniczącego Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury, Bożenę Kowalską Członka Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury, pana Janusza Ćwiek, panią Annę Chylińską przedstawiciela Powiatowej Komendy Policji w Przasnyszu, pana Marka Gierach wiceprezesa ds. handlowych Banku Spółdzielczego w Przasnyszu, panią Halinę Krupa Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Czernickiej, Iwonę Zakrzewską kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych, pana Wojciecha Tytz Prezesa Fundacji Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo-Wychowawczych „Nasze Dzieci”, panią Beatę Grzywińską Dyrektora Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Nasze Dzieci” w Czernicach Borowych, panią Katarzynę Sosnowską Przewodniczącą Rady Rodziców oraz wszystkich rodziców i opiekunów.

Kolejnym punktem programu uroczystej akademii było przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy V przez ustępujący poczet i ślubowanie absolwentów. Następnie wyróżniono chłopców z klasy VIa za obywatelską postawę – znaleziony w Przasnyszu portfel odnieśli na posterunek policji. Sebastian Adamski, Dominik Bartosiewicz, Konrad Kukawka oraz Bartosz Witka otrzymali podziękowania z rąk pani Anny Chylińskiej przedstawicielki Powiatowej Komendy Policji w Przasnyszu, od księdza Michała Gaszczyńskiego oraz od Wójta Wojciecha Brzezińskiego. Natomiast nasza Szkoła otrzymała podziękowanie od Komendanta Powiatowej Komendy Policji w Przasnyszu za współpracę oraz aktywne włączenie się uczniów i nauczycieli w realizację programu profilaktycznego „B jak Bezpieczny, N jak Niechroniony”.