Msze Święte
Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Liturgia Dnia

Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej


< 2019 >
Styczeń
PnWtŚrCzwPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
21 stycznia 2019 - Intencje Mszy Świętych 21.01.2018 – 27.01.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 21 stycznia 2019 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 20.01.2019 Ewangelia drugiej niedzieli zwykłe ... +++ 16 stycznia 2019 - Spotkanie opłatkowe Rady Duszpasterskiej, Akcji Katolickiej, Asysty Procesyjnej i Lektorów 13.01.2019 +++ 16 stycznia 2019 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2019 „Dąż do sprawiedliwości” – ... +++ 13 stycznia 2019 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 13.01.2019 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ 13 stycznia 2019 - Intencje Mszy Świętych 14.01.2018 – 20.01.2019 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2019 - Zaproszenie Biskupa Płockiego na Diecezjalny Dzień Młodych „Połączeni z Panamą” Drodzy Księża, Dekanalni Duszpast ... +++ 7 stycznia 2019 - Uroczystość Objawienia Pańskiego i koncert kolęd w wykonaniu Gminnej Orkiestry Dętej 06.01.2018 Zdjęcia: Adrian Podsiedlik i archi ... +++ 7 stycznia 2019 - Spotkanie z dziećmi i młodzieżą z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku oraz Objawienia Pańskiego 05.01.2019 +++ 7 stycznia 2019 - OBJAWIENIE PAŃSKIE „C” 06.01.2019 Druga niedziela po Bożym Narodzeni ... +++ webdesign

1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która nazywana jest również Pięćdziesiątnicą. W polskiej tradycji ta uroczystość znana jest również jako Zielone Świątki, w nawiązaniu do radosnego święta zbiorów z czasów Starego Przymierza, a także na pamiątkę dawnego zwyczaju ozdabiania domostw gałązkami brzozy, kwiatami piwonii i tatarakiem.

2. W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego tradycyjnie obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte o godzinie 10:00 i 16:30, a nabożeństwo majowe o godzinie 16:00.

3. Z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, dzisiaj obchodzimy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

4. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, którą w czasie Mszy Świętej o godz. 12:00 przyjęło 16. dzieci z klasy trzeciej.

5. Słowa podziękowania dla pani katechetki Anny Rekosz za przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz dla rodziców za przygotowanie kościoła i dar ołtarza w postaci ornatu maryjnego, który będzie pamiątką nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w znaku Jasnogórskiej Ikony. Serdeczne podziękowania dla Służby Liturgicznej Ołtarza i wszystkich, którzy przyczynili się do godnego i podniosłego przeżywania dzisiejszej uroczystości.

6. Dzieci komunijne uczestniczą w Białym Tygodniu, który będzie trwał do piątku 29 maja. Modlitwę rozpoczynamy o godzinie 16:00 udziałem w nabożeństwie majowym, a później wspólna Msza Święta.

7. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy czas wielkanocny w liturgii Kościoła. Następna niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy możliwość Komunii świętej wielkanocnej w tym roku. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych.

8. Przed nami już ostatni tydzień nabożeństw majowych, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godzinie 16:00, a w niedziele w czasie Mszy Świętej o godzinie 15:00.

9. Dzisiaj w naszym dekanacie parafia Święte Miejsce przeżywa odpust z okazji Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 12:00.

10. Dzisiaj druga tura wyborów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wypełniając ten patriotyczny obowiązek pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.

11. W następną niedzielę o godz. 12:00 uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. Sakrament pokuty dla dzieci, rodziców i bliskich w sobotę 30 maja o godz. 10:00, a w piątek 29 maja o godz. 17:15 zapraszam rodziców do pomocy w przygotowaniu kościoła do tej uroczystości.

12. W środę i w czwartek o godz. 13:30 spotkania dla dzieci z klasy czwartej razem z rodzicami przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

13. We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji składamy życzenia naszym mamom, które polecamy Bogu w modlitwie, prosząc dla nich o potrzebne łaski, by mogły dobrze wypełniać swoje powołanie. Dla matek, które Bóg już wezwał do życia wiecznego, prośmy o Boże miłosierdzie, aby mogły cieszyć się chwałą zbawionych na wieki. W tych intencjach będziemy modlić się w czasie nabożeństwa majowego.

14. W czwartek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy liturgiczne święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wprowadzono je do kalendarza liturgicznego Kościoła z inicjatywy papieża Benedykta XVI. Głównym celem tego święta jest kontemplacja piękna i świętości kapłaństwa samego Chrystusa. Jest to także dobra okazja do modlitwy o świętość kapłanów.

15. Również w czwartek 28 maja przypada 34. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który będąc Prymasem Polski kolejny raz oddał naszą Ojczyznę w macierzyńską niewolę Maryi.

16. Trwają przygotowania do zorganizowania IV Parafialnego Pikniku Rodzinnego, który planowany jest za dwa tygodnie w niedzielę 7 czerwca i rozpocznie się o godzinie 13:30, dlatego nie będzie Mszy Świętej o godz. 15:00. Szczegółowy program pikniku zostanie podany w przyszłą niedzielę. Razem z Radą Duszpasterską i Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej zapraszamy wszystkich do współpracy i wspólnych przygotowań.

17. W środę 27 maja przeżywamy Dzień Samorządu Terytorialnego. Jest to polskie święto, które zostało uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku i upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Katolicką patronką polskiego samorządu jest Święta Kinga, której polecamy w modlitwie naszych lokalnych pracowników samorządowych oraz składamy serdeczne gratulacje i życzenia wytrwałości w posłudze dla naszych „małych ojczyzn”, które tworzymy.

18. W tym tygodniu będą prowadzone dalsze prace konserwatorskie przy renowacji ołtarza głównego. Dziękuję całej parafii za wsparcie modlitewne oraz okazywaną pomoc w tym wielkim i trudnym zadaniu, które zbliża się do błogosławionego zakończenia.

19. Słowa podziękowania dla mieszkańców Ostafieje i Miłoszewiec za złożone ofiary z okazji obrzędy poświęcenia pól, które rozpoczniemy po uroczystości Bożego Ciała.

20. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 26 maja (wtorek) – Święty Filip Nereusz, prezbiter, który w 1551 roku założył Zgromadzenie Księży Oratorianów, nazywane też od jego imienia Zgromadzeniem Księży Filipinów.

• 29 maja (piątek) – Święta Urszula Ledóchowska, dziewica. W 1920 roku założyła Zgromadzenie Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego do pracy wychowawczej nad młodzieżą.

Rok liturgiczny 2018/2019


Poczta www

Archiwa
Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego