Kochani Diecezjanie! „Patrzcie, jak obfitą łaskę wylało na wszystkich Narodzenie Pańskie” – wołał do sobie współczesnych św. Ambroży, wielki pasterz Kościoła, żyjący w IV wieku.

Dziś, w radosny dzień Bożego Narodzenia chcę powtórzyć Wam jego słowa. Bo zajaśniała nam gwiazda wiary, a tym, którzy poszli do Betlejem, samo niebo złożyło życzenia: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”. Tak! Boże Narodzenie wylało na nas obfitą łaskę.

Moją modlitwą przy żłóbku Pana, ogarniam Was wszystkich. Życzę, aby wiara zaprowadziła Was do żywego Jezusa, ukrytego w Słowie i sakramentach; abyście umieli się chętnie dzielić dobrocią i miłosierdziem, jak podzieliliście się opłatkiem; i abyście w świąteczny czas rozśpiewali Waszą wiarę kolędą.

Wszystkim z serca błogosławię życząc pięknych świątecznych chwil spędzonych w gronie osób życzliwych i bliskich oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Płock, Narodzenie Pańskie 2012 r.

Wasz biskup Piotr