Drodzy Parafianie, Bracia i Siostry!

„Jest taka Noc, gdy czuwając przy Twoim grobie,

najbardziej jesteśmy Kościołem –

jest to noc walki, jaką toczy w nas rozpacz z nadzieją (…).

Tej Nocy obrzęd ziemi dosięga swego początku,

Tysiąc lat jest jak jedna noc: Noc czuwania przy Twoim grobie”

Poetyckie słowa Andrzeja Jawienia (Karola Wojtyły) z „Wigilii Wielkanocnej 1966” zdają się wypowiadać tajemnicę Kościoła, który jest najbardziej sobą przy pustym grobie Jezusa. Tu jest bowiem pieczęć jego autentyczności i misterium życia w nadziei. Kościół przez wieki niesie światu wielkie przesłanie pustego grobu: Jezus zmartwychwstał, daje prawdziwy pokój i pełen miłosierdzia przebacza grzechy.

Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom składamy świąteczne życzenia: niech te dni zwycięstwa życia nad śmiercią, miłości nad złem, światłości nad ciemnością przyniosą radość i pokój, pogodę ducha oraz wypełnią naszą codzienność nadzieją budzącej się do życia wiosny, abyśmy zawsze byli mocni wiarą i mogli śpiewać radosne „Alleluja – Jezus żyje”. Szczęść Boże.