24 września 2020 - 6. Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Smardzewa W sobotę 10 października br., pod ... +++ 24 września 2020 - Spotkanie młodzieży „Chleb i Wino” w Płocku, Rostkowie, Przasnyszu „Chleb i Wino” – pod takim ha ... +++ 24 września 2020 - ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA NA 54. ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU „Obyś mógł opowiadać i utrwal ... +++ 22 września 2020 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 20.09.2020 Przeżywamy dzisiaj dwudziestą pi ... +++ 21 września 2020 - Intencje Mszy Świętych 21.09.2020 – 27.09.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 20 września 2020 - Dożynki Parafialne 20.09.2020 +++ 20 września 2020 - Błogosławieństwo dzieci z poświęceniem plecaków i przyborów szkolnych 20.09.2020 +++ 19 września 2020 - Zakończenie prac związanych z budową alejek na cmentarzu parafialnym +++ 18 września 2020 - Uroczystość Świętego Stanisława Kostki w Diecezji Płockiej – patrona dzieci i młodzieży 18.09.2020 +++ 18 września 2020 - Komunikat Rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego Zwracam się z uprzejmą prośbą ... +++ webdesign

11 listopada 2018 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Janiny Sieklickiej wzięła udział w gminno-parafialnych obchodach z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pani Dyrektor Małgorzata Góralczyk, pani Wicedyrektor Marzena Kołakowska, poczet sztandarowy, harcerze oraz nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej odprawionej przez ks. Michała Gaszczyńskiego. Msza za ojczyznę rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” punktualnie o godzinie 12.00. Uroczystość zakończyła się na parafialnym cmentarzu, gdzie, po wciągnięciu flagi państwowej na maszt, pani Wicedyrektor Marzena Kołakowska w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie tego miejsca jako miejsca spoczynku ojców wolnej Polski. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza, Pomordowanych w Pomiechówku oraz Stanisława Chełchowskiego.

O godzinie 16.00 w budynku szkoły rozpoczął się Wieczór Pieśni Patriotycznej, mający formę kawiarenki – spotkania przy stolikach zastawionych ciastami przygotowanymi przez rodziców. Pani Dyrektor Małgorzata Góralczyk powitała licznie przybyłych gości i zaprosiła do wspólnego świętowania 100-lecia wolnej Ojczyzny.

Prowadząca spotkanie pani Wicedyrektor Marzena Kołakowska na początek poprosiła o wręczenie nagród za udział w wielopokoleniowym konkursie „Kocham Cię Polsko przedsiębiorcza”. Wójt Gminy Czernice Borowe pan Wojciech Brzeziński wręczył natomiast nagrody laureatom konkursu fotograficznego. Kolejnym punktem programu był występ chóru Seniorek z Czernic Borowych oraz uczniów szkoły we wspólnym spektaklu opowiadającym pieśnią i wierszem o drodze Polaków do niepodległości oraz o walce o utrzymanie wolności po dziś dzień. Publiczność nie kryła wzruszenia na dźwięk słów naszego rodaka Świętego Jana Pawła II mówiącego o miłości do Polski, a pieśni i wiersze były prawdziwą ucztą dla ducha. Na zakończenie spotkania zaś Gminna Orkiestra Dęta pod batutą Macieja Kowalskiego zagrała koncert, za który publiczność podziękowała owacją na stojąco.

Tekst: Anita Zalewska