25 stycznia 2022 - 26 stycznia: Dzień modlitwy i postu w Kościele w Polsce w intencji pokoju na Ukrainie Przewodniczący Konferencji Episkop ... +++ 24 stycznia 2022 - Zaproszenie na koncert +++ 24 stycznia 2022 - 23 stycznia 2022 – III Niedziela Słowa Bożego Zgodnie z motu proprio papieża Fra ... +++ 24 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 24.01.2021 – 30.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 24 stycznia 2022 - III NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 23.01.2022 Dzisiaj trzecia niedziela zwykła, ... +++ 18 stycznia 2022 - Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2022 „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na W ... +++ 18 stycznia 2022 - II NIEDZIELA ZWYKŁA „C” 16.01.2022 Dzisiaj druga niedziela zwykła w r ... +++ 17 stycznia 2022 - Intencje Mszy Świętych 17.01.2021 – 23.01.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 12 stycznia 2022 - Uroczystość Objawienia Pańskiego 06.01.2022 +++ 9 stycznia 2022 - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO „C” 09.01.2022 Niedziela Chrztu Pańskiego przypom ... +++ webdesign

Pielgrzymka dzieci

Grupa młodszych uczniów z naszej szkoły, razem z 5,5 tys. dzieci z naszej diecezji i diecezji sąsiednich,  uczestniczyła 16 września  w XXXV pieszej pielgrzymce do Rostkowa. Spotkaliśmy się przed kościołem farnym w Przasnyszu. Każdy z młodych pątników otrzymał breloczek z małą stópką i hasłem,,Wstań. Idź”, które ufundował ks. Proboszcz Michał Gaszczyński.  Potem wyruszyliśmy przy dźwiękach orkiestry dętej, z intencjami w sercu do Rostkowa, miejsca urodzin św. Stasia Kostki. Pogoda sprzyjała, nawet najmłodsi z radością i entuzjazmem pokonali całą trasę i przeszli przez Bramę Św. Stanisława Kostki. Po krótkim odpoczynku uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej, sprawowanej przez biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego. Biskup podziękował młodym pielgrzymom- czcicielom św. Stanisława Kostki za świadectwo wiary i,,budującą postawę”. Wyraził też radość z widoku młodego,,,pięknego” Kościoła, zgromadzonego w Rostkowie. Homilię wygłosił ks. Wojciech Kruszewski, który życzył dzieciom, aby dążyli do świętości, przyjaźniąc się z Jezusem. Zachęcił też słuchaczy, by wzorowali się na św. Stanisławie, kochając innych i starając się być odważnymi. Wspólnej modlitwie towarzyszyły relikwie Świętego z Rostkowa. Słowa podziękowania kieruję do rodziców i opiekunów, którzy towarzyszyli dzieciom w czasie drogi, a także zapewnili im transport. Bez Państwa  wsparcia i pomocy nie możliwy byłby nasz udział w pielgrzymce. Niech św. Stanisław Kostka, patron naszej  diecezji i gminy, wyprasza dla Was potrzebne łaski, a Dobry Bóg darzy zdrowiem, siłą i cierpliwością w wychowywaniu waszych pociech.

Tekst: Anna Rekosz

Pielgrzymka młodzieży

Tegoroczna 35. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa pod hasłem „J poszli za Nim” odbyła się 16 września 2017 r. Jak co roku pielgrzymka podzielona była na dwie części (dzieci i młodzież).

Dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani katechetki Beaty Gregorczyk zebrała się na placu przy Sanktuarium Świętego Stanisława Kostki w Rostkowie. Młodzież rozpoczęła pielgrzymowanie nawiedzeniem Sanktuarium i modlitwą przy relikwiach św. Stanisława Kostki. Około godziny 17:00 została nawiązana wspólnota, następnie z zainteresowaniem młodzież wysłuchała programu ewangelizacyjnego zatytułowanego „Hyde park Młodych”. Kolejnym punktem pielgrzymki była Eucharystia, której przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Biskup Mirosław Milewski. Następnie młodzież bawiła się, słuchając koncertu zespołu „Rock and Fire” i tańcząc przy jego muzyce. Pielgrzymka zakończyła się błogosławieństwem około godz. 21:00.

Pielgrzymka pozostawiła w nas niesamowite wspomnienia. Umocniła w wierze i dała nadzieję na to, że poprzez czas oddany Bogu każdy z nas, naśladując św. Stanisława Kostkę, wybierze własną drogę, która pozwoli mu być w życiu szczęśliwym. Wiele osób po pielgrzymce podkreślało, że było to dla nich niesamowite duchowe przeżycie. Widać, że chwila oderwania się od codziennych obowiązków, trosk i nauki była wszystkim bardzo potrzebna. Do domu powróciliśmy pełni wiary i nowych, duchowych przeżyć.

Tekst: Beata Gregorczyk

Rok liturgiczny 2021/2022