27 października 2020 - Ciekawy film na uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i miesiąc listopad +++ 25 października 2020 - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 25.10.2020 Trzydziesta niedziela zwykła w rok ... +++ 25 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 26.10.2020 – 01.11.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 25 października 2020 - APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED UROCZYSTOŚCIĄ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Zbliża się dzień 1 listopada, a ... +++ 23 października 2020 - Odpust ku czci Świętego Łukasza Ewangelisty 18.10.2020 +++ 23 października 2020 - Drzewko araukaria chilijska podarowane do kościoła +++ 22 października 2020 - Kościół filialny w Sadykrzu ustanowiony Sanktuarium Diecezjalnym pw. św. Rocha Kościół filialny w Sadykrzu w pa ... +++ 20 października 2020 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 18.10.2020 Dwudziesta dziewiąta niedziela zwy ... +++ 19 października 2020 - Intencje Mszy Świętych 19.10.2020 – 25.10.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 19 października 2020 - Próbne podłączenie lamp wokół cmentarza parafialnego 17.10.2020 +++ webdesign

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15 maja 2016 r. w parafii Czernice Borowe miała miejsce niezwykła uroczystość 35. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „SOLIDARNOŚĆ”. O godzinie 12:00 została odprawiona Msza Święta dziękczynna z pamięcią o zmarłych założycielach i działaczach. Wspólnej modlitwie przewodniczył ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński, który w okolicznościowej homilii zwrócił uwagę na potrzebę jedności i pokoju w naszych niespokojnych czasach. Tych wartości świat dać nie może ponieważ są one darami Ducha Świętego. Każdy jubileusz i rocznica to okazja do wspomnień, ożywiania historii i powrotu do najpiękniejszych wartości i ideałów. Dlatego trzeba „ocalić od zapomnienia” przeszłość, którą tworzyli na przestrzeni lat konkretni ludzie, bez których nie byłoby dzisiejszej uroczystości – mówił dalej ksiądz proboszcz. W uroczystości uczestniczyło wielu ludzi m.in. pionierzy rolniczej „Solidarności”, przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych. Po zakończeniu Mszy Świętej odbył się podniosły koncert Jarosława Chojnackiego – barda, muzyka, kompozytora, który poprzez wykonywane utwory dokonał swoistej retrospekcji naszej współczesnej trudnej historii. Do zwiedzania udostępniono zabytkową dzwonnicę przykościelną. Dalsza część jubileuszowych obchodów miała miejsce w odrestaurowanym dworze w Chojnowie, gdzie przewidziano okolicznościowe prelekcje: Piotra Kaszubowskiego – prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz Benedykta Pszczółkowskiego – przedstawiciela władz regionalnych NSZZ RI Solidarność. Zwieńczeniem uroczystości był koncert wybitnego wiolonczelisty Pawła Rok z akompaniamentem pianina. Ponadto obecni goście mogli zwiedzić znajdujące się w dworze wystawy o tematyce historycznej. Patronat medialny nad uroczystością objęło Katolickie Radio Diecezji Płockiej i Płocka Edycja „Gościa Niedzielnego”.

Fragment koncertu:

Zdjęcia: Katarzyna Bugaj