27 lutego 2021 - Żyjmy Eucharystią – Niedziela „Ad Gentes” – 28.02.2021 +++ 23 lutego 2021 - „Jezus wybrał Płock”: 90. rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. siostrze Faustynie Świat potrzebuje miłosierdzia Bo ... +++ 23 lutego 2021 - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU „B” 21.02.2021 Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkieg ... +++ 22 lutego 2021 - List papieża Franciszka z okazji 90. rocznicy objawień Jezusa Miłosiernego Ojciec Święty uczestniczy w płoc ... +++ 22 lutego 2021 - Intencje Mszy Świętych 22.02.2021 – 28.02.2021 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 22 lutego 2021 - Wielkopostna dekoracja kościoła +++ 17 lutego 2021 - Wielki Post 2021 +++ 17 lutego 2021 - Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2021 +++ 17 lutego 2021 - Przewodniczący Episkopatu apeluje o pogłębienie życia duchowego w Wielkim Poście APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI ... +++ 16 lutego 2021 - Zapowiedzi przedślubne 14.02.2021 – 21.02.2021 Michał Soliński – parafia pw. ... +++ webdesign

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego 15 maja 2016 r. w parafii Czernice Borowe miała miejsce niezwykła uroczystość 35. rocznicy rejestracji Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „SOLIDARNOŚĆ”. O godzinie 12:00 została odprawiona Msza Święta dziękczynna z pamięcią o zmarłych założycielach i działaczach. Wspólnej modlitwie przewodniczył ksiądz proboszcz Michał Gaszczyński, który w okolicznościowej homilii zwrócił uwagę na potrzebę jedności i pokoju w naszych niespokojnych czasach. Tych wartości świat dać nie może ponieważ są one darami Ducha Świętego. Każdy jubileusz i rocznica to okazja do wspomnień, ożywiania historii i powrotu do najpiękniejszych wartości i ideałów. Dlatego trzeba „ocalić od zapomnienia” przeszłość, którą tworzyli na przestrzeni lat konkretni ludzie, bez których nie byłoby dzisiejszej uroczystości – mówił dalej ksiądz proboszcz. W uroczystości uczestniczyło wielu ludzi m.in. pionierzy rolniczej „Solidarności”, przedstawiciele władz parlamentarnych i samorządowych. Po zakończeniu Mszy Świętej odbył się podniosły koncert Jarosława Chojnackiego – barda, muzyka, kompozytora, który poprzez wykonywane utwory dokonał swoistej retrospekcji naszej współczesnej trudnej historii. Do zwiedzania udostępniono zabytkową dzwonnicę przykościelną. Dalsza część jubileuszowych obchodów miała miejsce w odrestaurowanym dworze w Chojnowie, gdzie przewidziano okolicznościowe prelekcje: Piotra Kaszubowskiego – prezesa Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej oraz Benedykta Pszczółkowskiego – przedstawiciela władz regionalnych NSZZ RI Solidarność. Zwieńczeniem uroczystości był koncert wybitnego wiolonczelisty Pawła Rok z akompaniamentem pianina. Ponadto obecni goście mogli zwiedzić znajdujące się w dworze wystawy o tematyce historycznej. Patronat medialny nad uroczystością objęło Katolickie Radio Diecezji Płockiej i Płocka Edycja „Gościa Niedzielnego”.

Fragment koncertu:

Zdjęcia: Katarzyna Bugaj