Msze Święte

Msze Święte w niedziele:
10:00 12:00 15:00
Transmisje Mszy Świętych >>>

Liturgia Dnia


Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Gość Niedzielny

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży

Caritas Diecezji Płockiej

Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku

Centrum Psychologiczno-Pastoralne Metanoia

Księgarnia Diecezjalna

Płocki Instytut Wydawniczy

Fundacja SCALAM


Nowa Ewangelizacja
Diecezji Płockiej
22 września 2020 - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 20.09.2020 Przeżywamy dzisiaj dwudziestą pi ... +++ 21 września 2020 - Intencje Mszy Świętych 21.09.2020 – 27.09.2020 DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI PONIE ... +++ 20 września 2020 - Dożynki Parafialne 20.09.2020 +++ 20 września 2020 - Błogosławieństwo dzieci z poświęceniem plecaków i przyborów szkolnych 20.09.2020 +++ 19 września 2020 - Zakończenie prac związanych z budową alejek na cmentarzu parafialnym +++ 18 września 2020 - Uroczystość Świętego Stanisława Kostki w Diecezji Płockiej – patrona dzieci i młodzieży 18.09.2020 +++ 18 września 2020 - Komunikat Rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego Zwracam się z uprzejmą prośbą ... +++ 16 września 2020 - Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego 13.09.2020 +++ 16 września 2020 - Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej 13.09.2020 +++ 15 września 2020 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA „A” 13.09.2020 Dziś dwudziesta czwarta niedziela ... +++ webdesign
 1. Przeżywamy dzisiaj dwudziestą piątą niedzielę w roku liturgicznym, która jest ostatnią niedzielą tegorocznego lata. Dzisiejsza niedziela to 54. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który przeżywamy pod hasłem zawartym w tytule Orędzia papieża Franciszka „Obyś mógł opowiadać i utrwalić w pamięci (por. Wj 10, 2). Życie staje się historią”. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, podkreślając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Korzystajmy roztropnie z dobrodziejstw mediów i pamiętajmy, że to one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego rozwoju korzystało z nich nasze młode pokolenie.
 2. Ewangelia mówi nam o tym, że zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej, którą jest Kościół. Przez swoją pracę, życie osobiste, rodzinne i społeczne mamy wypełniać powołanie chrześcijańskie. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Dzisiaj Bóg w swoim Słowie wzywa nas, abyśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne.
 3. Mija 9. rocznica powstania parafialnej strony internetowej, która również jest środkiem przekazu wiadomości z życia naszej Parafii, Kościoła diecezjalnego oraz Kościoła powszechnego. Dlatego dzisiejszy dzień jest dobrą okazją, aby podziękować Redakcji i wszystkim Współpracownikom.
 4. Z okazji trzeciej niedzieli miesiąca o godz. 9:30 nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które śpiewamy w trzecią niedzielę miesiąca od maja do października.
 5. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 10:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci z klasy „zerowej” i z klasy pierwszej szkoły podstawowej.
 6. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:00 spotkanie z dziećmi z klasy trzeciej i czwartej w ramach katechezy parafialnej przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 7. Bardzo proszę o zgłaszanie się dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą oraz Odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego, do udziału w Liturgicznej Służbie Ołtarza i w scholi parafialnej, którą chcemy powiększyć.
 8. Dzisiaj przeżywamy parafialne święto dziękczynienia za plony. Dziękuję całej wspólnocie naszej parafii, a szczególnie naszym rolnikom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości dożynkowej. Dziękujemy za przygotowanie wieńców dożynkowych i darów żniwnych. Zgodnie ze zwyczajem wieńce dożynkowe pozostaną w kościele do odpustu Świętego Łukasza Ewangelisty, który w tym roku przypada w niedzielę 18 października.
 9. Słowa podziękowania dla Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej oraz poszczególnych Sołectw, a także dla Pana Szafarza Nadzwyczajnego Damiana, Pana Organisty Adriana i Pana Kościelnego Tomasza. Dziękujemy Panom, którzy tworzą poczet sztandarowy z historycznym sztandarem Koła Rolniczego ku czci Świętego Izydora oraz obecnym druhnom i druhom z naszej jednostki OSP, służbie liturgicznej, lektorom i psałterzystce, a także wszystkim uczestniczącym w liturgii Mszy Świętej, którzy przyczynili się do jej piękna. Dziękujemy za przyniesione dary ofiarne: świecę, której płomień jest symbolem życia naszego patrona Świętego Stanisława Kostki; odnowiona puszka do Komunii Świętej  – dar ołtarza, ufundowany przez naszą parafię; chleb dożynkowy – przygotowany i podarowany przez Rodzinę Marii i Tadeusza Celmer oraz barwne kwiaty dla Matki Bożej Czernickiej. Dziękujemy też za dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.
 10. Parafia Zielona Ciechanowska w naszym dekanacie przeżywa dzisiaj odpust ku czci Świętego Mateusza. Główna Msza Święta o godz. 12:00.
 11. Grupa wsparcia AA „Szansa” przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza na uroczysty Miting Otwarty z okazji XI rocznicy powstania tej grupy, który odbędzie się w sobotę 26 września br. o godz. 19:00 w dworku w Chojnowie. Spotkanie rozpocznie Msza Święta w kościele parafialnym w Czernicach Borowych o godz. 18:00, która zostanie odprawiona w intencji osób uzależnionych i ich rodzin oraz w intencji trzeźwości narodu polskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 12. W najbliższą sobotę 26 września prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła i dzwonnicy mieszkańców Czernic Borowych z ulicy Długiej i Bagiennej. Rozpoczęcie prac ok. godz. 9:00
 13. Z okazji niedzieli środków społecznego przekazu, na prośbę Biskupa Płockiego, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na rzecz Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.
 14. Dziękuje za ofiarę materialną, którą w ubiegłym tygodniu złożyli p. Beata i Marcin Sędrowscy.
 15. Dziękuję za ofiary w kopertach zwrotnych. W ubiegłym tygodniu zostały zakończone prace przy budowie alejek na cmentarzu parafialnym. Zostały jeszcze drobne prace kosmetyczne i małe poprawki. Również zostały zakończone prace przy Grobie Rodziny Chełchowskich prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czernickiej i Urząd Gminy. Więcej szczegółowych informacji na ten temat w następną niedzielę.
 16. W naszej parafii jest stary zwyczaj zbierania zboża i ofiar materialnych na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Jest to wyraz naszej troski o Kościół powszechny i diecezjalny oraz nowe powołania do kapłaństwa. Razem z Rektoratem płockiego seminarium zwracamy się z serdeczną prośbą do całej parafii, aby przeprowadzić tę zbiórkę na przełomie września i października.
 17. Trwają dwudniowe Dożynki Prezydenckie, które rozpoczęły się wczoraj, tj. w sobotę 19 września i zwykle odbywały się w Spale k. Tomaszowa Mazowieckiego w tym roku odbywają się w Warszawie.
 18. Na Jasnej Górze trwa również dwudniowa 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy, którą zorganizował po raz pierwszy w 1983 roku błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko.
 19. Wczoraj pod hasłem „Chleb i Wino” odbyła się 38. Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. W tym roku uczestniczyła w niej tylko młodzież w liczbie ok. 200. osób idąc z Rostkowa do Przasnysza, gdzie w kościele farnym została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył bp Mirosław Milewski.
 20. W tych dniach mija 40 lat od wznowienia transmisji niedzielnej Mszy Świętej z kościoła Świętego Krzyża w Warszawie o godz. 9:00 w radiowej Jedynce. Polskie Radio jako pierwsza rozgłośnia na świecie rozpoczęła w maju 1927 roku regularne transmisje Mszy Świętych. Po wojnie ich emisję wznowiono w 1945 roku, a cztery lata później ówczesne władze komunistyczne zdjęły je z anteny.
 21. Solenizantom i jubilatom całego tygodnia, przekazujemy słowa najlepszych życzeń. Naszych chorych otaczamy modlitwą, szczególnie przebywających w szpitalu. Dla wszystkich zmarłych prosimy o łaskę zbawienia.
 22. W niedzielę 13 września br. zmarł ks. kanonik Kazimierz Pawłowski, emerytowany proboszcz parafii pw. Świętego Jana Chrzciciela w Węgrze. Miał 90 lat i 67 lat kapłaństwa. Żałobna liturgia pogrzebu została odprawiona w czwartek 17 września w kościele pw. Podwyższenia Krzyża w parafii Świętego Stanisława Kostki w Pułtusku pod przewodnictwem bp. Piotra Libery. Ciało z trumną zmarłego kapłana zostało złożone do grobu na miejscowym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 23. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
 • 20 września (niedziela) – Święci męczennicy z Korei. Pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.
 • 21 września (poniedziałek) – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, który jest patronem pracowników Służby Celnej (święto).
 • 23 września (środa) – Święty Ojciec Pio z Pietrelciny (1887-1968). Francesco Forgione, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk oraz wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej. Z jego kapłańskiej posługi, zwłaszcza z sakramentu pojednania i duchowego kierownictwa, korzystało wielu pielgrzymujących do San Giovanni Rotondo, gdzie wypełniał swoje zakonne i kapłańskie obowiązki.
 • 25 września (piątek) – Błogosławiony Władysław z Gielniowa. Prezbiter z zakonu bernardynów. Wybitny kaznodzieja i twórca pieśni religijnych w języku polskim. Żył na przełomie XV i XVI w. Jest drugorzędnym patronem Warszawy (wspomnienie dowolne).
 1. Dzisiejsza niedziela jest parafialnym świętem dziękczynienia za tegoroczne plony. Dziękujemy Bogu i dziękujemy rolnikom oraz wszystkim, którzy w tym trudzie żniwnym uczestniczyli. Niech trwa nasze radosne dziękczynienie, ale pamiętajmy też o tych, którym brakuje chleba i żywności. Na nadchodzący czas jesieni niech Bóg nam błogosławi.
DATA GODZINA TREŚĆ INTENCJI
PONIEDZIAŁEK

21.09.20

16:30 Śp. rodzice Irena i Szczepan Dygos oraz brat Zenon Dygos – 24. rocznica śmierci Szczepana.
17:00 Śp. Danuta Jabłońska – 2. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 02.12.2020, godz. 16:30.
WTOREK

22.09.20

16:30 Śp. Władysława i Jan Sobieraj oraz wszyscy zmarli z rodziny Sobieraj i Śmigielskich – 1. rocznica śmierci Władysławy.
ŚRODA

23.09.20

16:30 Śp. Stanisław i Marianna Komorowscy – 8. rocznica śmierci Stanisława oraz 2. rocznica śmierci Marianny.
CZWARTEK

24.09.20

16:00 Śp. Aniceta Starzyk – 2. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 11.12.2020, godz. 15:30.
16:30 Śp. Ewa Graczyk – 2. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 09.12.2020, godz. 16:30.
PIĄTEK

25.09.20

16:30 Śp. Sławomir Kocięcki – 9. rocznica śmierci, intencja Donaty Skonieckiej z Rodziną.
17:00 Śp. Urszula Kamińska – 2. intencja po pogrzebie. Następna Msza Święta 08.12.2020, godz. 8:00.
SOBOTA

26.09.20

17:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność w Rodzinie Katarzyny i Jacka Bartołd z okazji 29. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
18:00 Msza Święta dziękczynno – błagalna w intencji osób uzależnionych oraz ich Rodzin z okazji 11. rocznicy powstania grupy wsparcia AA „Szansa” z prośbą o trzeźwość narodu polskiego.
NIEDZIELA

27.09.20

8:30 Śp. Jerzy Maluchnik – 1. rocznica śmierci oraz 6. (ostatnia) intencja po pogrzebie.
10:00 Śp. brat Eugeniusz Granoszewski oraz rodzice Eugenia i Kazimierz Granoszewscy.
12:00 Msza Święta dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Czernickiej, łaskę zdrowia i pomyślność dla Marty i Łukasza Jabłonowskich z okazji 1. rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa.
15:00 Śp. Łucja i Tadeusz Czarzaści – rocznice śmierci.

Rok liturgiczny 2019/2020


Poczta www

Archiwa

Baza Polskiego Towarzystwa Genealogicznego